• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Podłączenie zasilania do toru przyłączeniowego.

Hitor

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witajcie.
Pewnie zjecie mnie za brak wiedzy ale muszę zapytać. Kupiłem ostatnio używany zestaw piko digi 1 wraz z torem przyłączeniowym (z klipsem). Zestaw torów dojedzie do mnie za kilka dni. Czy mogę podłączyć zasilanie do jednego toru aby sprawdzić czy postawiona na nim lokomotywa w ogóle działa? Dziękuję za odpowiedź. :)
 
OP
OP
H

Hitor

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Kurczę to chyba mam problem. Stawiam lokomotywę na tor i nic się nie dzieje... na centralce pali sie czerwona dioda, czyli zasilanie jest. Klikam po pilocie przycisk lokomotywy i "3" i totalnie nic się nie dzieje... jeżeli kupiłem lokomotywy od kogoś to muszę znać ich adresy? Da się je zaprogramować nie znając wcześniejszych ustawień?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#4
Da się. Trzeba wejść w tryb programowania i ustawić dowolny adres. Dekoder zareaguje niezależnie od tego, jaki miał adres wcześniej. Od razu mówię: nie znam sterowania Piko i nie wiem, jak się tam programuje.

Kurczę, chyba parę dni temu odpowiadałem na podobne pytanie w innym dziale. :p
 
OP
OP
H

Hitor

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Wszystko działa Panowie :) na pilocie 2x trzeci przycisk od lewej na samej górze, numerek pod jakim chcemy mieć lokomotywę i znowu trzeci przycisk od lewej. Po tym zabiegu centralka digi 1 miga, a lokomotywa poszarpuje. Po chwili już mamy zaprogramowaną pod podanym numerem :) dziękuję za pomoc!!