• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Podłączenie sterwonika zwrotnicy. Panel sterujący samoróbka.

davidos

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich,
Postanowiłem zrobić swoją makietę w skali 1:87. Modele w tej skali dostałem kilka lat temu ale moje "makiety" były na dywanie razem z resorówkami. No ale przejdę do konkretów.
Chciałbym sobie kupić kilka zwrotnic i napędów, ale nie miałem nigdy takiej zwrotnicy w ręce i stąd moje pytanie jak ją podłączyć (ile ma kabli 2 czy 3)?
Wiem, że potrzebny jest panel sterujący. Ale ja chcę rozbudowywać moją makietę co jakiś czas i dlatego takowy panel wolałbym zrobić (wraz z rosnącą ilością zwrotnic dodawałbym włąoczniki). Czy mógłby mi ktoś przybliżyć temat zrobienia takiego cudeńka? Zasilacz mam Piko Fz1 i z tego co się domysliłem wyjście z prądem zmiennym "pójdzie" kablami przez panel sterujący na zwrotnicę.

Z góry dziękuję.
Pozdrawiam davidos.
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#2
Witam!

Ja na twoim miejscu zastosował bym panel sterujący PIKO. Możesz zawsze go dokupić i w ten sposób powiększać swój panel. Jeśli masz katalog PIKO A-Gleis dokładne podłączenie znajdziesz tam. W razie pytań pisz.

Pozdrawiam!
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#3
To powinno wyglądać tak. Nie wszystkie litery dobrze widać.



Edytowałem ten post może teraz się uda.

A jaki system torów wybrałeś i jakie napędy zastosujesz?
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#4
Teraz się udało. Mój robiony na szybko obrazek w PAINT powinien Ci pomóc.
To podłączenie z katalogu PIKO A-Gleis. Kolory kabli odpowiadają kolorom kabli w napędzie PIKO!

Pozdrawiam.
 

Podobne wątki