• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Podłączenie świateł

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
#22
trochę zmartwiła mnie informacja, że na razie nic na PluX22.
Trzeba naciskać @Alana.

Czekam na dźwiękowy do SU46 i SP45.
Tu może być problem, bo zrobienie dźwięków "od zera" to kosztowna operacja jakieś 4-5tysięcy zł. Aby wyjść za zero muszę sprzedać 80-100dekoderów. Ile lat będę sprzedawał taka ilość dekoderów do SU46/SP45?

Możemy umówić się tak, kupuje kolega 100 dekoderów i dźwięki będą.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.288 61 2
#23
Dlatego myślę żeby dekoder był tak zaprojektowany żeby przyjmował istniejące pakiety dźwiękowe od którejś z firm. Są w końcu pakiety dostępne za darmo jak też płatne. Zupełnie się na tym nie znam ale wydaje mi się że prace projektowe mogły by pójść w tym kierunku.
 

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
#24
Dlatego myślę żeby dekoder był tak zaprojektowany żeby przyjmował istniejące pakiety dźwiękowe od którejś z firm. Są w końcu pakiety dostępne za darmo jak też płatne.
Nie możliwe z kilku powodów:
- Prawa autorskie. Trzeba dogadać się z producentrm.
- Struktura pliku. Analiza jest czasochłonna więc kosztowan, trzeba dogadać się z producentem.
- Dekoder jest tani bo mam mało pamięci. Uzywam samplo 8kHz inni 11 a nawet 22kHz.
- Aby zwiększyć długość nagrania użyłem ADPCM. Inni producenci używają zwykłych WAV. Nie ma więc możliwości użycia wprost pakietu dźwiękowego innego producenta.

Ponadto:
- Trzeba zrealizować mechanizm wgrywania dźwięków do flash. Prace trwają i potrfają długo. Aby zrobić szybko potrzeba sporo kasy. Dopóki nie zarobię sensownej kasy na dekoderach nie ma co liczyć na przyspieszenie prac.
- Trzeba zbudować mechanizm bazy dźwięków w dekoderze.
- Trzeba napisać program na komputer umożliwiający edycję dźwięków.
- Trzeba zbudować programator umożliwiający wgrywanie softu bez rozbierania lokomotywy (przez tory).
Szacunkowy czas realizacji powyższych zadani, dla zespołu kilku osób (wystarczą 3), to kilka miesięcy. Szacuję, że 3-6. Trzy osoby * 10000zł/osobę daje 30'000zł inwestycji na miesiąc * 3 miesiące 90'000. Gdy prace potrwają 6 miesięcy 180'000zł. Jak ktoś chce zainwestować zapraszam. Aktualnie, realnie, projektem zajmuje się od 0,5 do 1,7 osoby. Efektów można więc spodziewać się za jakiś rok.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
308 0 0
#25
R-mik ma rację, wszystko kosztuje. Dajmy mu czas by spokojnie dopracował swój projekt.
Można ale nie bezposrednio. Trzeba wyłuskac sample (jedne z forumowiczów nad tym pracuje) a następnie przystotwać do mojego dekodera, co zajmuje kilka godzin.
Nie możliwe z kilku powodów:
- Prawa autorskie. Trzeba dogadać się z producentrm.
Rozumiem, że kolega, który "wyłuskuje sample" respektuje prawa autorskie ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 26
DCC 2
DCC 4
DCC 5
DCC 2

Podobne wątki