• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Początki dłubaniny Syzmonda

Reakcje
32 2 0
#1
Witajcie. Tutaj zapewne będę wrzucać zdjęcia z moich prac. Na pierwszy ogień poza zabawami w brudzenie modeli poszedł sprinter 1 od wikinga. Założenie jest proste. Zrobić z blachy lawetę tak jak to Polacy mają we krwi. Szlifierka i ogień!

Więc na początku był chaos:



Później przyszedł czas na nową ścianę za kabiną. Materiałem został styren 1mm. Za pierwszym projektem wolałem uniknąć prób zrobienia przetłoczeń. W zamierzeniu i tak tam będzie zabudowa. od spodu kabiny jeszcze do doszlifowania.





Na próbę uznałem że usadowię kabinę ze ścianką na ramie volkswagena t4, niby inny segment i za krótka zabudowa ale jako tako to wygląda :D




Teraz zacząłem powoli grzebać przy budowie swojej ramy, oczywiście dłuższej od tej. postaram się w miarę regularnie wrzucać postępy z prac. Trzymajcie się :)

P.s przepraszam za pionowe zdjęcia, poprawię się z następnym postem <3
 
OP
OP
syzmond
Reakcje
32 2 0
#4
Całość dalej się jakoś toczy. Aktualnie zastanawiam się w jakiej formie wykonać samą zabudowę. wiem, że powstanie ona ze styrenu 0.5mm i coś do tego wymyślę :p

Rama na swój sposób jest gotowa i powstała o dziwo bardzo szybko. poprawiłem kilka rzeczy przy kabinie, trochę szlifów na dachu, szpachla na łączenie kabiny z tylną ścianą i wsio się trzyma :D

Czas na zdjęcia:








Niedługo kolejne updaty! :)
 

Ogur

Aktywny użytkownik
Reakcje
31 2 0
#5
Bardzo ładnie to już wygląda, lawet na bazie busa jest bardzo mało na forum a jeszcze mniej gotowych w sprzedaży więc cieszy oko powstawanie kolejnych tego typu modeli ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#6
Ciekawie się to zapowiada, ale źle się ogląda takie skośne zdjęcia. Proponuję, żebyś robił zdjęcia w poziomie i takie wklejał na forum.
 
OP
OP
syzmond
Reakcje
32 2 0
#7
Prace powoli się toczą do przodu. Macie jakieś pomysły z czego wykonać blachę oczkową na najazdy? podstawę zabudowy wykonam pewnie z profili, jednak może jest gdzieś do kupienia gotowa taka blacha w skali?
 
OP
OP
syzmond
Reakcje
32 2 0
#10
Temat się zakurzył, bo nie było materiałów. przyszły materiały to i ja wracam do pracy :D

Skończyłem wstępnie szklielet zabudowy. wykonałem go z profili 1mm i płytki 0.5mm (polistyren) Całość złożona na sucho (i krzywo, ale co tam) do zdjęć.
Teraz czeka mnie wiele poprawek i szlifowania, szpachlowania, jak i przy zabudowie, tak i przy kabinie, ale myślę, że jak na pierwszą próbę zbudowania czegokolwiek nie jest źle :)





Tutaj widać ile niedociągnięć jest w samej konstrukcji. Czeka mnie sporo szpachlowania, ale dla chcącego nic trudnego :D



Jak coś jeszcze się rzuca w oczy to piszcie :)
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#11
Wygląda to całkiem spoko. ;)
W takich przeróbkach z blaszaków często za tylnią ścianę kabiny robi oryginalna ścianka grodziowa. Sam kiedyś coś podobnego popełniłem z Wujem na jego aucie. :p
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#14
Oglądam i popieram. Przebudowa i budowa to mi się podoba, jest inwencja. Nie moje lata , nie moje klimaty pojazdów ale serdecznie dopinguję bo coś nowego się tworzy. Tylko na końcu nie zostawiaj nie pomalowanych lamp szczególnie z tyłu :) Czekam na dalsze postępy.
 
OP
OP
syzmond
Reakcje
32 2 0
#15
Nie ma opcji, nie spadnę jeszcze z pierwszej strony, a sam temat żyje! Miałem bardzo mało czasu na jakąkolwiek robotę przy modelu.. praca, szkoła, wolontariat, nisko latające łosie etc. Mniejsza z tym. Co się zmieniło?
Cały mercedes przybiera formę lawety wożącej inne auta na ich miejsce spoczynku, jednak sama się na to miejsce już nadając. rdza w okolicach lamp na kabinie, doły drzwi, osłona wlewu, nad górną krawędzią szyby.. no typowe miejsca dla sprinterów jak i LT . Zabudowa dostała częściową podłogę z blachy ryflowanej. Całość w mocnym washu, imitującym ślady oleju i rdzawe zacieki. Rama dostała resory piórowe, most, oraz wał, czego dokładniejsze fotki wkleję w jakiejś galerii, jak będę je już mógł zrobić w normalnych warunkach i przy normalnym oświetleniu. Pozostanie kilka poprawek i skleić dziada w całość! Czas na zdjęcia. (spasowanie kabiny takie sobie teraz, wiadomo na sucho)
48366446_779449629087379_1121409969506222080_n.jpg




Rzut oka na części:

48357395_593418457773185_1656467838371627008_n.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#18
Całkiem fajnie to zaczyna wyglądać. Przednie światła będziesz zmieniał, czy zostaną takie srebrne?
 
OP
OP
syzmond
Reakcje
32 2 0
#19
Całkiem fajnie to zaczyna wyglądać. Przednie światła będziesz zmieniał, czy zostaną takie srebrne?
Światła najprawdopodobniej zostaną takie jakie są, nie mam zbytnio pomysłów jak zrobić je lepiej, aniżeli w oryginale (bush ma ładne, ale szkoda go szczerze na części)

w przyszłości może jeszcze powstanie przyczepa do busa :p
 
OP
OP
syzmond

syzmond

Użytkownik
Reakcje
32 2 0
#20
Postępy idą jak idą z powodu braku czasu, popełniam w swoim tempie również jakąś dioramkę ale to nie temat na to. Sprinter jest jakby na wykończeniu, dostał tylną belkę z chlapaczem i światłami, resory piórowe oraz wstępną zabudowę tylnej ściany kabiny. A kolejnym małym projektem jest przystanek autobusowy z profili 1mm, ławka przystanku powstała z czegokolwiek pod ręką o dziwo ma fakturę drewna.

Kilka fotek z postępu prac i efekt na dzień dzisiejszy

received_606719989770194.jpeg

received_2192431211011776.jpeg

received_306067063586740.jpeg

received_2382145231817594.jpeg



A co do samego sprintera, myślę żeby może poznęcać się nad czymś jeszcze i wstawić może drugą oś z tyłu, ponieważ wyszedł on trochę za długi

received_283995782289839.jpeg

received_609357929477884.jpeg


W niedalekiej przyszłości powinny pojawić się kolejne zdjęcia i być może wątek w dziale dioram ;)

Strzała!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 26
W robocie 952

Podobne wątki