• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Początekek budowy makiety.

lalka785

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam, od pewnego czasu myślę nad zbudowaniem makiety 2x3 metry.
Nie wiem jak zacząć ale mam pewien plan.
Na sam początek całą makietę "obsieję" trawą.
położę tory bo jakiś tam plan już mam.
I teraz zaczynają się pytania!
Czy dobrze robię, że na początek kładę trawę i tory?
Jak "zamontować na makietę budynki? Czy mam wyciąć dziurę w trawie o danych rozmiarach czy co mam zrobić, żeby budynek wyglądał na "stojący" a nie przyklejony do powierzchni?
Jak zamontować ulice? Wyciąć trasę w trawie i na to nakleić ulicę? Czy nakleić ulicę na trawę?
Jak zakamuflować boki ulic tak, żeby to miało jakieś wykończenie?
Jak mi się jeszcze jakieś pytania przypomną to będę zadawał dalej.
Za wszystkie odpowiedzi dzięki.
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#3
Wpierw kładziesz tory później je szutrujesz a dalej to stawiasz budynki kładziesz drogę a dopiero na sam koniec siejesz trawę
A tak pyzatym to poszukaj trochę po forum a nie idź na łatwiznę!
 
OP
OP
L

lalka785

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Ale ja bym chciał położyć trawę w rulonie od razu na całą makietę!
co się szamotał z rozsypywaniem trawy.
A jeśli już miałbym to jak ją "przyczepić" do podłoża?
 
OP
OP
L

lalka785

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Nie pouczaj mnie proszę o czytaniu, bo jeśli siedzę przed komputerem to nie gram w jakieś zasrane gierki, które służą tylko i wyłącznie do niszczenia mózgu i wzroku, a czytam, tylko i wyłącznie czytam.
komputera używam jako informacji i udzielania się na różne tematy.
 

bartas90

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Nerwica ? :LOL:
Jest pełno tematów o starcie z makietą, także sam możesz wywnioskować od czego zacząć.
I dlatego powinieneś poczytać więcej wątków, nie 4h tylko kilkanaście godzin spędzić i popatrzeć/poczytać od czego i jak zacząć. Także nie unoś się na kolegę Gała bo dobrze doradza Tobie :p
 
OP
OP
L

lalka785

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Ja się nie unoszę, szanuję twoją wypowiedź.
A jeśli chodzi o tą trawę to jak mam to zrobić?
Budowle buduję od 6-ciu lat więc tym chyba nie będzie problemów.
W jakiej kolejności "zamontować" tory, trawę, ulice i budynki?
 

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#13
Kurcze, uparł się na tą trawę, że ma być pierwsza na makiecie to niech klei tą trawę/matę. Najlepiej na wikol przyklej i już.... Następne pytanie Twoje wyprzedzę, matę/trawę najlepiej się odrywa nożykiem tapicerskim, albo poprostu jjak się zedrze tak będzie.... oooo ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 12

Podobne wątki