• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Początek

Reakcje
1 0 0
#1
Witam wszystkich użytkowników tego forum. Jestem nowicjuszem w dziedzinie modelarstwa i zwracam się do wszystkich z proźbą o pomoc i porady.
Chcę stworzyć makietę zawierającą trasę kolejową, budynki przemysłowe, mniejszą część miasta (wraz ze stacjami kolejowymi) i częsciowo zróżnicowany teren.

Oto mój pomysł na rozmieszczenie linii kolejowej:
http://img215.imageshack.us/my.php?imag ... duust1.jpg

Jeżeli jest to złe ustawienie to proszę mi doradzić jakie ono powinno być.
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#3
kolego drogi Przesledz dokladnie przebieg torów i zobacz gdzie masz zwarcie

1 wybierz prostrzy projekt
2 na samej stronie glownej sa z 3 posty o pierwszych makietach z fajnymi pomyslami
3
Gała napisał(a):
Chcę stwozyć makiete zawierajacą trasę kolejową, budynki przemysłowe, mniejszą część miasta (wraz ze stacjami kolejowymi) i czesciowo zróżnicowany teren.
zacznij moze od prostego owalu z terenami zielonymi jakimis drzewkami bo prawdopodbni niczego i tak nie zrobisz
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#6
od projektu do wykonania pierwszych praca daleka droga ale kibicuje Ci


1) zadaj sobie pytanie czy poradzisz sobie z budynkami stacji?
2)jaka normae zastosujesz?
3) zwrotcnie sugeruje zastosowac nie na luku a na odcinku prostym

pomysl czy niel lepiej zrobic jakas mala stacje towarową
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
A dlaczego sugerujesz na prostej ?? Czy te na łuku sprawią więcej problemu niż te na prostej ? Otóż nie sądzę. A co do odejścia to są i takie które mieszczą się w założeniach normy PMM.
 
OP
OP
Gała

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#8
Własnie sie zastanawiałem czy zwrotnice zastosowac na łuku czy prostej. Chce stwowac Polska norme dla modułów H0(zastosowac profile przejsciowe LL500 i 2M). Myślałem o Składzie wegla ale nie jestem przekonany.Z budynkami sobie poradzę bo już takie robiłem:p

LUKASZdiy, jeżeli masz inny pomysł na moją stacje to prosze pokaż jak powinienem ją rozplanowac
 
OP
OP
Gała

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#13
Witam ponownie. Przyznam, że to co dotychczas chciałem zrobić m.in. stacje, przeładownie itd. nie spodobało mi się. Po wypadach w plener i godzinach spędzonych na odnalezienie czegos własciwego co chciałbym zbudowac chyba natrafiłem na świetny motyw który raczej jeszcze nie został przy nikogo zbudowany( możliwe ze sie myle). Lokomotywownia oraz bocznica to jest to w czym gustuje, ale nie z zastosowaniem obrotnicy lecz przesunicy takiej jk jest w Prokocimiu. Poczatkowo nie bede stosował norm co do profili przejściowych ale elektryke w.g. norm. W zwiazku z tym chciałbym prosić wszystkich o ewentualne porady i plany przesuwnicy jaką chciałbym zastosować.

Pozdrawiam
 

Podobne wątki