• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

POCZĄTKUJĄCY - PROSZĘ O POMOC

lechicki

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam, jestem początkującym "budowniczym" makiety - prostej, zamierzam zbudować niewielką makietę z kilkoma składami. Chciałbym popisać mejlowo z osobą, która jest w temacie od dawna i poradzi mi jak skompletować całośc od podstaw. Mam narazie zestaw startowy PIKO - analogowy z zestawem torów AE. Proszę o kontakt osoby, które mogą mi szczegółowo doradzać w kwestii dokupu dalszych części do budowy makiety.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.063 140 0
#3
lechicki napisał(a):
Proszę o kontakt osoby, które mogą mi szczegółowo doradzać w kwestii dokupu dalszych części do budowy makiety.
Spróbuj najpierw tutaj sprecyzować pytania jakie chcesz zadać tym osobom, które się do Ciebie zgłoszą z pomocą.
 

Jaro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
jestem początkującym "budowniczym" makiety - prostej, zamierzam zbudować niewielką makietę z kilkoma składami.
Mam narazie zestaw startowy PIKO - analogowy
I tu mamy problem,bo te dwa zdania i pojęcia wzajemnie się wykluczają.
Kolega z forum zgryźliwie podsumował to tak:
Znalazłeś pod choinką? Gratulacje dla Gwiazdora.
darowując sobie resztę t.j. sprecyzowanie co konkretnie ma na myśli.
otóż chodzi o to,że nie bardzo da się zrobić prostą makietę analogową z kilkoma składami.
Być może dałoby się z jednym. :D

Otóż,co było tu miliony razy opisywane,analogiem nie bardzo da się sterować jeśli ma się do czynienia z kilkoma składami.Głównie dlatego,że zmian np. prędkości dokonuje sie zmieniając napięcie.Jak postawisz kilka składów na tory,wszystkie jednocześnie będą robiły to samo.
Będzie tak ponieważ wszystkie naraz odbierają prąd.

NIE MA pośrednika,który by im "powiedział" które mają robić cokolwiek,a które nie mają robić nic.
W cyfrowej kolejce elektrycznej taką rolę pełni wbudowany w lokomotywę dekoder.Ma zaprogramowany adres i wykonuje polecenia skierowane wyłącznie do siebie ignorując polecenia wydane do innych lokomotyw(choć je też odbiera,ale nie reaguje,bo nie rozpoznaje adresu).

Upraszczając.Popełniłeś błąd już na samym początku.Wybrałeś tańszą wersję -analog,zamiast droższej-cyfrowej i niechcący skomplikowałeś sobie sprawę.
W analogu zrobienie makiety wymaga sporych kombinacji typu separowane,niezależnie od siebie bloki(jeśli chcesz,żeby jeździły z różnymi prędkościami pociągi). W cyfrówce praktycznie ten problem nie istnieje.Na analogu z kilkoma składami daleko nie zajedziesz.Masz wybór,albo zrobić makietę z jednym składem i wtedy nie będziesz musiał dzielić na sekcje makiety,albo sprzedaj analog i kup startowy cyfrowy.Wtedy będziesz mógł rozwinąć skrzydła.Acha-jak cyfrówkę to koniecznie Roco,nie ładuj sie w Piko.Piko od analogu jest lepsze,ale do makiet niespecjalnie sie nadaje,Roco o wiele lepiej rozwiązało te sprawy.
 
Reakcje
0 0 0
#8
hehe mam rodzine z krakowe i oni mowie ze Gwiazdor przychodzi ( bardziej licza sie Mikolajki niz sama gwiazdka ) dlatego sadzilem ze Kraków :) ale widze, ze duzo regionow w polsce ma Gwiazdora :D
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.063 140 0
#9
mazinho_2005 napisał(a):
mam rodzine z krakowe i oni mowie ze Gwiazdor przychodzi
może są przesiedleńcami z Wielkpolski?

p.s. staraj się pisać poprawnie, "polsce" pisze się przez "P"
;)

a poza tym jesteście jak dzieciaki ;)

ja tam w gwiazdora, mikołaja, czy dziadka mroza nie wierzę, sam se kupuję prezenty ;)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.063 140 0
#14
Styl tego pytania nie jest typowy dla Ciebie...
Rzekłbym, nawiązuje do pewnych chamskich wypowiedzi <wiadomo kogo>

No chyba, że nie widzę emotki za pytajnikiem.
 

A_Tox

Użytkownik
SKMK
Reakcje
0 0 0
#15
Misiek napisał(a):
Styl tego pytania nie jest typowy dla Ciebie...
Rzekłbym, nawiązuje do pewnych chamskich wypowiedzi <wiadomo kogo>

No chyba, że nie widzę emotki za pytajnikiem.
Sorry. To był cytat z klasyka, a na końcu miał być " :roll: :D ".
 

Podobne wątki