• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pociag retro

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam

Jest szansa na zorganizowanie pociągu retro. Chciał bym jednak dowiedzieć się od WAS jaka linia była by przez Was mile widziana. Oraz ile osób by się pisało na taki przejazd. Impreza miała by się odbyć w drugi weekend października (tak by bylo przed Hobby). Proszę wiec o wymienienie jakie linie miały by na duże powodzenie- myślę ze 3 dni na takie typowo wanie wystarczy ;)



P.S. Maszyna i skład był by ze skansenu w Chabówce dlatego proszę na to zwrócić uwagę :roll:
 
Reakcje
0 0 0
#4
Corwin napisał(a):
Chabówka - Nowy Sącz - Jasło - Zagórz - Łupków
Trasa przepiękna, szczególnie jesienią. Ale jest pewne ale.... Cargo doprowadziło by Was do bankructwa za taką przejażdzke, coś na ten temat wiem
lokojacko napisał(a):
Żywiec - Nowy Sącz przez Suchą Besk. i Chabówke.
Może by było deko taniej. Ale kombinujcie, trzymam kciuki i przejechał bym się trasą Corwina. Wszak to moje tereny
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#5
malizna napisał(a):
Corwin napisał(a):
Chabówka - Nowy Sącz - Jasło - Zagórz - Łupków
Trasa przepiękna, szczególnie jesienią. Ale jest pewne ale.... Cargo doprowadziło by Was do bankructwa za taką przejażdzke, coś na ten temat wiem
A jaki byłby koszt? Być może dałoby się coś zrobić w tym temacie np. dla użytkowników forum cena byłaby inna :)
 
Reakcje
0 0 0
#6
Jeśli chodzi o wynajęcie pociągu retro od PKP CARGO które zawiaduje całym zabytkowym skansenowym taborem to cała sprawa nie wygląda za ciekawie.Około rok temu wystąpiłem do Fundacji Era Parowozów o wyliczenie kosztów takiego pociągu(w tym wypadku to był parowóz Ty2+3 wagony Bi) na trasie Chabówka-Nowy Sącz ,koszt takiej imprezy przekraczał 20 tys. PLN-ów,gdzie cena biletu przekraczać miała grubo ponad 100zł.Pozdrawiam.Łukasz :)
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#7
Łukasz, zobaczymy :) Może uda się w przyszłym roku załatwić 3-4 dniową imprezę pociągiem retro po naprawdę ciekawych trasach w Polsce. Ceny nie powinny być przygniatające bo impreza będzie tylko dla użytkowników forum i będzie miała dofinansowanie w znacznym stopniu.
 
OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Panowie- chodzi o linie jakie byłyście proponowali- reszta myślę ze nie jest w waszej gestii ;)

Czyli mamy tak:
:arrow: Chabówka - Nowy Sącz - Jasło - Zagórz - Łupków ( razem 270km w jedna stronę- trochę sporo ;) licząc fotostopy to raczej jeden dzień mało a co z tym się wiąże kolejne wydatki na nocleg czy oraz obrządzenie parowozu )

Jeśli chodzi o Żywiec - Nowy Sącz przez Suchą Besk. i Chabówkę to nie bardzo rozumiem relacje. Chodzi o Chabówka- Żywiec- Nowy Sącz- Chabówka? Jeśli tak to relacja trochę mało sensowna :roll:


Czekam do wtorku za dalszymi propozycjami.
 
Reakcje
0 0 0
#11
Dlaczego relacja bez sensu? Dla mnie byłaby obowiązkowa. Tak se pomyślałem, że najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o zyski a tym samym przystępność biletu byłby pociąg: Zakopane - Chabówka - Nowy Sącz. W Zakopanem można by wywiesić ze 20 plakatów i frekwencja powyżej 100% zapewniona nawet w 6 wagonach. Niestety cieńko to widzę bo chociażby podczas ostatniej Parowozjady, żadnych plakatów czy zwykłych informacji nie było nawet na stacji Zakopane.
 
OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
lokojacko, Wymieniłeś szlak "pod drutem" a tu wiem ze nieliczni są na to chętni, następne utrudnianie to mala przepustowość linii (a chcemy fotostopy). Co do frekwencji. Jechales "Pociągiem do Żywca" rok temu? Jeśli tak to wiesz jaka jest frekwencja :roll:

malizna, A jeśli nawet to nie powiem :p
 

Izone

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
No podejrzewam ze cena się będzie zaczynać co najmniej od 3xxxx :D jak nie wiecej ... Ale ich stac mysle zwłaszcza ze kurs Euro/zł nie jest obecnie taki zły :LOL:
 
OP
OP
Ogryzek

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Nie umarł :D Jak część osób już wie "coś" będzie. Czas więc na oficjalne pisanie ;)

12 listopada
trasa: Chabówka- Nowy Sącz- Chabówka
skład: Ty2+ 3 ryflaki + poczta
cena 150zl


Rozkład podam w późniejszym czasie. Można już wpisywać się na listę pod nr gg 3578292 bądź email: gsskgn2@gmail.com Osoby zgłaszające proszę o podanie do siebie kontaktu (gg/email/tel.) Po opublikowaniu rozkładu podam nr konta na który będą przyjmowane zaliczki za bilet (będzie to jednoznaczne z potwierdzeniem udziału- szczegóły później). Aby przejazd się odbył musi być min. 150 osób.
 

Podobne wątki