• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pociągi specjalne, dodatkowe, nadzwyczajne etc.

yahya

Znany użytkownik
Reakcje
35 0 0
#21
A przy okazji, czy istnieją jeszcze rządowe pociągi PONSZ z wagonem konferencyjno-biurowym wyposażonym w urządzenia łączności rządowej?[DOUBLEPOST=1410602333,1410601802][/DOUBLEPOST]W nawiązaniu do wątku, może to i żadna rewelacja, bo, jak mi wyjaśnili koledzy w innym wątku, było to po prostu przebazowanie poc. KM, lecz pod szumną nazwą "SPC", czyli "specjalny", prowadzony przez EU47-006:

EU47-006

Unknown special train # J79579
 

lalek

Użytkownik
Reakcje
34 0 0
#23
25 czerwca odbył się przejazd pociągu specjalnego z Poznania do Swarzędza. Z krótką wizytą przybyła książęca para z Holandii - Jego Królewska Mość Willem-Alexander z żoną królową Máximą. Para królewska odwiedziła Muzeum Narodowe oraz terminal kontenerowy CLIP w Swarzędu, skąd każdego dnia uruchamiany jest pociąg intermodalny do portu w Rotterdamie.
Szczerze nie jest to dla mnie jakieś wielkie wydarzenie, chciałem jednak zwrócić uwagę na specjalne malowanie (lub okleinę) lokomotywy E189-212.






Źródło: http://www.railcolor.net/index.php?nav=1405011
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#27
Może mi ktoś wyjaśnić, po co ta objazdówka tym talgo po Polce? Testy testami, ale co to? Nowy pomysł na nową relację : Moskwa-Barcelona?
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#28
Koleje rosyjskie (RZD) podpisały z hiszpańskim producentem Patentes Talgo kontrakt opiewający na zakup siedmiu składów dwódziestowagonowych pociągów typu TALGO. Cztery z nich mają obsługiwać relację Moskwa - Niżny Nowogród, zaś pozostałe trzy z systemem zmiany rozstawu kół, będą jeździć na trasie Moskwa - Mińsk - Warszawa - Berlin. Pociągi przyjechały do Polski celem przeprowadzenia badań technicznych na torze Instytutu Kolejnictwa w Węglewie. Oprócz tego pociąg TALGO miał także zawitać na testach w Grybowie, po czym przez Kraków i CMK przyjechać do Warszawy na Olszynkę, a rano w piątek 27 marca udać się do Olsztyna.
 
Ostatnio edytowane:

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
#29
Koleje rosyjskie (RZD) podpisały z hiszpańskim producentem Patentes Talgo kontrakt opiewający na zakup siedmiu składów dwódziestowagonowych pociągów typu TALGO. Cztery z nich mają obsługiwać relację Moskwa - Niżny Nowogród, zaś pozostałe trzy z systemem zmiany rozstawu kół, będą jeździć na trasie Moskwa - Mińsk - Warszawa - Berlin...
Jak to, "będą jeździć"...? A może jednak nie będą jeździć...? Wszystko zależy przeciez od NAS :).
Chciałbym przypomnieć, że Polska ma własny system (sprawdzony w praktyce i działający !) SUW 2000, który z powodów wyłącznie politycznych został kiedyś (przepraszam za wyrażenie) "olany" przez (potencjalnie) zaiteresowane strony zarówno ze "wschodu", jak i z "zachodu" i zmarowaliśmy w ten sposób ogromne środki, jak i potencjalne możliwości wykorzystania systemu SUW 2000 i ... zarabiania na nim. A przecież o to właśnie wszystkim chodzi.
Niestety również , a może nawet przede wszystkim, w Polsce zabrakło "woli politycznej" i determinacji aby przeforsować stosowanie polskiego systemu SUW 2000 w komunikacji przestawczej (przesuwnej) 1520mm/1435mm.
A teraz nagle "Talgo" Moskwa-Warszawa-Berlin ?!!! Przecież pociąg "Talgo" był już w Polsce kilka lat temu (ale teraz już wiem dlaczego ;)). Krótko mówiąc tak, jak działo się to ostatnio kilka razy (np. w przypadku rurociągu na dnie Bałtyku, a wcześniej np. w przypadku przeprawy promowej Mukran), tak dzisiaj znów "ponad naszymi głowami" porozumiewają się Niemcy i Rosja w sprawie wprowadzenia pociągów systemu "Talgo", w komunikacji przestawczej (przesuwnej) 1520/1435mm.
Mam nadzieję, że nic z tego nie wyjdzie, bo w końcu chyba pociągi te musiałyby korzystać z naszej infrastruktury, czyli mówiąc po ludzku... z torów należących do PLK S.A. . Ostatecznie więc, wszystko zależy tylko od nas !
A teraz, po mojej "manifestacji politycznej", chciałbym poprosić moderatorów tego Forum o stosowną karę (do usunięcia z Forum włącznie !). W końcu nie chciałbym być traktowany lepiej od innych uczestników tego Forum, którzy odważyli się poruszyć kwestie polityczne w tematach kolejowych.
Jednak, jak chyba wyraźnie widać, polityki nie da się oddzielić od wszelkich dziedzin życia, w tym także od kolejnictwa i żadni moderatorzy nic na to nie poradzą...:).
 
Ostatnio edytowane:

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.113 7 0
#32
Dziś około godz 13 w okolicach Olszynki Grochowskiej widziałem Classic Couriera prowadzonego EU 07 Prawdopodobnie zjechał w tory postojowe. Niestety nie dałem rady zrobić zdjęć
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
#35
Jak to, "będą jeździć"...? A może jednak nie będą jeździć...? Wszystko zależy przeciez od NAS :).
Chciałbym przypomnieć, że Polska ma własny system (sprawdzony w praktyce i działający !) SUW 2000, który z powodów wyłącznie politycznych został kiedyś (przepraszam za wyrażenie) "olany" przez (potencjalnie) zaiteresowane strony zarówno ze "wschodu", jak i z "zachodu" i zmarowaliśmy w ten sposób ogromne środki, jak i potencjalne możliwości wykorzystania systemu SUW 2000 i ... zarabiania na nim. A przecież o to właśnie wszystkim chodzi.
Niestety również , a może nawet przede wszystkim, w Polsce zabrakło "woli politycznej" i determinacji aby przeforsować stosowanie polskiego systemu SUW 2000 w komunikacji przestawczej (przesuwnej) 1520mm/1435mm.
A teraz nagle "Talgo" Moskwa-Warszawa-Berlin ?!!! Przecież pociąg "Talgo" był już w Polsce kilka lat temu (ale teraz już wiem dlaczego ;)). Krótko mówiąc tak, jak działo się to ostatnio kilka razy (np. w przypadku rurociągu na dnie Bałtyku, a wcześniej np. w przypadku przeprawy promowej Mukran), tak dzisiaj znów "ponad naszymi głowami" porozumiewają się Niemcy i Rosja w sprawie wprowadzenia pociągów systemu "Talgo", w komunikacji przestawczej (przesuwnej) 1520/1435mm.
Mam nadzieję, że nic z tego nie wyjdzie, bo w końcu chyba pociągi te musiałyby korzystać z naszej infrastruktury, czyli mówiąc po ludzku... z torów należących do PLK S.A. . Ostatecznie więc, wszystko zależy tylko od nas !
A teraz, po mojej "manifestacji politycznej", chciałbym poprosić moderatorów tego Forum o stosowną karę (do usunięcia z Forum włącznie !). W końcu nie chciałbym być traktowany lepiej od innych uczestników tego Forum, którzy odważyli się poruszyć kwestie polityczne w tematach kolejowych.
Jednak, jak chyba wyraźnie widać, polityki nie da się oddzielić od wszelkich dziedzin życia, w tym także od kolejnictwa i żadni moderatorzy nic na to nie poradzą...:).
Zmarł konstruktor systemu SUW 2000 pogrzeb odbędzie się jutro w Poznaniu
http://www.fakt.pl/poznan/zmarl-ryszard-suwalski-znany-polski-wynalazca,artykuly,604847.html
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#38

Pawelec PKP

Znany użytkownik
Reakcje
1.168 90 9
#39
Nie tyle odgrzeję, co reanimuję temat. :)
Pod kątem historycznym raczej.....z pewną nostalgią, bo to se ne vrati, a mogłoby.....

"Imprezowy, rajdowy pociąg narciarski" :)
Znalazłem 2 artykuły przy okazji poszukiwań zdjęć stacji Krynicy Zdrój.

https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/podazaj-sladami-ii-rp-ferie-zimowe-w-stylu-retro/
https://businessinsider.com.pl/life...elity-30-lecia-i-to-nie-tylko-w-ferie/w28z91l

Tak to tu zostawię.....ciekaw jestem czy podejmiecie temat :)
Ja szukam zdjęcia .. które zdaje się, że raz widziałem :rolleyes:
Zdjęcie przedstawia z przodu parowóz z pociągiem ''dancingowym/popularnym'' na jakiejś X stacji ...
A z wagonów wychodzą narciarze :) Kto coś widział ... ktoś coś wie?
Zdjęcie zginęło w czeluściach internetu czy może moja pamięć ..... o_O
Liczę na waszą pomoc !
 

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#40
Ja szukam zdjęcia .. które zdaje się, że raz widziałem :rolleyes:
Zdjęcie przedstawia z przodu parowóz z pociągiem ''dancingowym/popularnym'' na jakiejś X stacji ...
A z wagonów wychodzą narciarze :) Kto coś widział ... ktoś coś wie?
Zdjęcie zginęło w czeluściach internetu czy może moja pamięć ..... o_O
Liczę na waszą pomoc !
Co nieco znajdziesz w moim opracowaniu tutaj:
http://www.nostalgiazapara.pl/pociagi-legendy-w-polsce-narty-dancing-brydż
Mam też inne zdjęcia, niezamieszczone w tym artykule.
Pzdr, Piotr
 

Podobne wątki