• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pociąg sieciowy.

PULMAN

Znany użytkownik
Reakcje
32 0 0
#1
Witam.

Jakiś czas temu zakupiłem od kolegi Stacha niedokończone wagony sieciowe.
Pora za nie się wziąć i zrobić pociąg sieciowy. 8)
Oto kilka fot z pracy nad wag. 1.

POZDRAWIAM
 

Załączniki

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#4
Witam :D . Z przyjemnością popodglądam. Sam muszę taki pociąg zbudować, bo moja sieć trakcyjna to już ponad 11m i wciąż się zwiększa. Ciekawe, że miałem ten sam pomysł wykorzystania starych pikolców (wręcz wstrzymałem ich kasację!).
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.066 140 0
#11
Troszeczkę nie wyszedł ten wag. gospodarczy. Oryginalnie, w większości tego typu wagonów (przynajmniej tych co widziałem), deski zachodzą niżej, na ostoję.
 

Załączniki

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
#14
Witam, obserwuję temat, bo także chcę "sieciowca" zrobić tyle że "energetykę" co do wagonu magazynu, wyszedł Ci bardzo fajnie, także sieciowe jak i platforma, także zrobiłem parę wagonów warsztatowych i mieszkalnych ale dużo błędów popełniłem, także na przyszłość będę wiedział już co i jak. Ale są to moje pierwsze wagony, w ogóle pierwsze modele jakie kiedykolwiek w życiu robiłem, także trzymam kciuki za dalsze prace, powodzonka i pozdrawiam.
 

Załączniki

OP
OP
PULMAN

PULMAN

Znany użytkownik
Reakcje
32 0 0
#15
Witam.

Widzę że kolega posiada też ciekawe okazy wagonów mieszkalnych i magazynów. Powodzenia w budowie sieciowca energetyki. ;)

Tym czasem wagon magazyn juz prawie skonczony :D
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.371 463 29
#16
Witam,

Przede wszystkim to gratulacje i uznanie za zabranie się za mało popularny temat, dla kolegi, PULMANA, który zaczął ten wątek, jak i dla Hardtecha (i dla wszystkich innych, którzy się tym nie pochwalili, a szkoda, jeśli tacy są). Ktoś wcześniej zadał pytanie o granatowy kolor wagonów. PULMAN miał rację pisząc, że dawniej tak malowano wagony sieciowe. Kolor granatowy był kolorem służby trakcji na PKP, w skład której wchodziły, oprócz pojazdów trakcyjnych i całego zaplecza do ich obsługi, także pociągi ratunkowe (z dźwigami) i wszystko, co jest związane z zasilaniem elektrotrakcyjnym: sieć trakcyjna wraz ze sprzętem do jej utrzymania (pociągi sieciowe), podstacje trakcyjne itd. Ten podział utrzymał się praktycznie do końca XX wieku (koniec lat 1990-tych). Dopiero w wyniku podziału przedsiębiorstwa państwowego PKP na spółki, wydzielono spółkę PKP Energetyka, która zajęła się sprawami zasilania (już nie tylko elektrotrakcyjnego), ale już nie przejęła np. pociągów ratunkowych.

Kolor pierwszych pokazanych przez kolegę PULMANA wagonów wydaje mi się trochę za bardzo szafirowy, chociaż może to tylko przekłamanie fotografii. Wagon-magazyn jest już dużo lepszy.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#17
Witam :D . Super to wszystko wygląda. Czy napisy na burcie wagonu to kalkomania? A jezeli tak to jak taką dostać? No i jeszcze: czy te wagony Hardtech`a gdzieś są zaprezentowane z bliska i w szczegółach, w którymś z wątków? Carramba! Sznowni Państwo - toż to gotowy pociąg DOM-u! Czy może zgłosisz ten skład na Hobby?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 73
Tabor 2
Tabor 7
Tabor 9
Tabor 2

Podobne wątki