• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pociąg relacji Warszawa Wsch.-Gdańsk Gł."Pojezierze"

Reakcje
1.731 13 0
#1
DSCN2687aaa.jpg

Ostatnio miałem niezwykłą przyjemność podróży pociągiem relacji Warszawa Wsch - Gdańsk Gł., przez Białystok, Grajewo, Ełk,Wydminy, Giżycko, Olsztyn, Elbląg...
Całą podróż odbyłem przez 11 godzin, wygodnie urzędując sam w przedziale kl. 1 z aparatem w ręku, cykając foteczki z przecudownej trasy...:)...
Zamieszczam kilka fotek z podróży, zaś cała reszta dużej fotorelacji, niebawem będzie na mojej stronie w dziale - Pociągi specjalne i podróże -"Wokół Mazur".
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#2
Jeszcze kilka foteń....:)....
Na jednej z fotek jest manewrówka dziwoląg - czy ktoś wie co to za lokomotywa:rolleyes: ?
 

Załączniki

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#3
Hmm, bardzo interesujące znalezisko. W każdym razie nie jest to nic typowego, nic z tych konstrukcji jakie w naszym kraju byłyby znane i eksploatowane. Pewnie ktoś znający się na zagranicznych kolejach rozpozna co to za typ maszyny. Interesujące jest jednak czemu to tam stoi, od jak dawna i po co? A jak widać, ktoś chyba niedawno toto malował.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#5
Ostatnio coś podobnego widziałem na Allegro, możliwe że piszemy o tym samym. Ale teraz tej aukcji nie mam przed oczami a byłoby trzeba porównać.
Inna zaś sprawa, że póki ta lokomotywa tylko stoi wymalowana na czerwono, to nawet jak jest jej model, to też tylko go przemalować na czerwono i tyle. Bo co tu więcej rzeźbić? Co innego jak by była w eksploatacji.
A napisz Daniel, w jakiej miejscowości ona stoi?
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#8
Liczyłem na Twoją pomoc. :)
Skoro już wiemy co to jest, to teraz pytanie od jak dawna to tam jest i w jakim celu? Czyżby jakaś firma prywatna sobie to sprowadziła z zagranicy by wykonywać tym niewielkie prace manewrowe?
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#9
Być może Ariel Ciechański będzie coś wiedział, albo poszperać w Stalowych szlakach, czy było coś o Łapach. Ja nie pamiętam, by gdzieś pisało o tej lokomotywce, ale może mi umknęło.
 

Podobne wątki