• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pociąg relacji Poznań -Wolsztyn

M.Smoczkiewicz

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#1
Pytanie! Czy pociąg relacji Poznań Główny - Wolsztyn odjeżdżający o 15.30 zawsze obsługiwany jest przez parowóz - będę w najbliższych dniach w Poznaniu i chciałem sobie zafundować przejazd "pod parą'" - o czym Wy myślicie :D - w obłokach pary :smile: do Wolsztyna - z tego co widzę z powrotem już muszę wracać autobusem szynowym - też fajnie. Już się cieszę!!!
 

michal-c74

Aktywny użytkownik
Reakcje
86 0 0
#2
Witaj Marek.

Tutaj jest cały rozkład: http://www.parowozy.com.pl/rozklad.htm
A z tego co się orientuję to Oelki jeżdzą do Poznania, ze względu na kiepski stan mostu za Luboniem, który mam nadzieję będzie remontowany. Tak przynajmniej jakiś czas temu pisano w prasie.

Udanej przejażdżki pufą :smile:
 
OP
OP
M

M.Smoczkiewicz

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#3
Psia kość - ale z rozkładu wynika, że pufy jeżdżą wyłącznie w niedziele i poniedziałki - muszę przyspieszyć wyjazd na 12 maja - to załapię się na poniedziałek. Dzięki, Michale - pozdrawiam
 
OP
OP
M

M.Smoczkiewicz

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#5
Hmmm, a wszystko te piękne oczy, gdybym ja.... :roll: To czerwone to kreseczka a nie przecinek - faktycznie - od poniedziałku do niedzieli - jeszcze raz dziękuję za pomoc - nawet jeśli żaby będą z nieba leciały, to tej przyjemności sobie nie odmówię. Pozdrawiam.
P.s Ostatnio taką podróż sentymentalną odbyłem do Kędzierzyna, ale tam parowozów z mego dzieciństwa już niema.
 
OP
OP
M

M.Smoczkiewicz

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#7
Michale - dziękuję za wsparcie!!
13 maja 2008 - szczęśliwie wszystko się powiodło - plan wypełniony w 100%. W budce parowozu podróżowali dwaj entuzjaści jazd parowozowych z Niemiec i Anglii - pod opieką naszej obsługi - najpierw musieli przebrnąć przez jakieś papierkowe działania, podróż zakończyli pucując maszynę na stanowisku oporządzania. Ja niestety w wagonie, ale w bezpośredniej bliskości pracującej maszyny.
 

Załączniki

A

Anonymous

Gość
#8
dobre zdjęcia :!: gratuluję - heh ja też tam byłem w tym samym czasie co ty !!! hehe tj. 13.V.08 :D
 

Podobne wątki