• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor Pociąg Przyspieszony Warszawa-Kołobrzeg via Sierpc H0

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#21
Ja podejrzewam ze to może być jakiś wagon socjalny na bazie wagonu sypialnego Gorlitz byc może 67. Co do tego przekonania skłaniają mnie wysokie wnęki na ścianie czołowej i prawdopodobnie zaokraglona lagodna krawędź dachu.
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#22
Też bym obstawiał na wagaon socjalny. Po powiększeniu zdjęcia wydaje się, że skład jest krótki. Nie przypominam sobie żeby w tych godzinach kursowały takie wagony. Chyba, że podsyłać wagonów do ZNTK Bydgoszcz?
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#23
Ja jednak sądzę, że to zwykły wagon. Wagony socjalne miały najczęściej (choć nie zawsze) zmienione drzwi w przejściu międzywagonowym, a tu są zwykłe, rozsuwane na dwie strony. Takie wagony były też często malowane na inny kolor, niż standardowy oliwkowy, a na boku nie widać żadnych napisów (choć faktycznie to w ogóle niewiele tam widać).
Nie przypominam sobie żeby w tych godzinach kursowały takie wagony.
Prawdę mówiąc, nie bardzo rozumiem, co to znaczy "takie wagony"? Ja mam na myśli zwykłą, przedziałową dwójkę budowy NRD. A argument, że skład jest krótki również przemawia za tym, że to nie był dodatkowy wagon (socjalny lub inny), dołączony do normalnego składu.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#24
Nie pasuje mi tylko pora dnia na pociąg w rel. Warszawa Zach - Kołobrzeg..
I mnie nie pasuje, z prostej przyczyny ... gdyż to jest pociąg ... sami zobaczcie.:)
więc to pewnie zwykła dwójka Bautzen.
Raczej ... niezwykła. ;)
Ja podejrzewam ze to może być jakiś wagon socjalny ...
Ciepło.:)
Prawdę mówiąc, nie bardzo rozumiem, co to znaczy "takie wagony"?.
Ja też nie rozumiem, ale zrozumiałem ... jak zobaczyłem. :)
Całe zamieszanie powstało na skutek błędnego zakwalifikowania pociągu nadzwyczajnego jako pociąg do Kołobrzegu.

Ol49-50-Zawidz-3Jun90.jpg
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#25
Do Kołobrzegu jechał wieczorem, a tu mamy środek dnia. Ostatnie pięć wagonów z powyższego zdjęcia to niemieckie chyba? Dwa pierwsze to zdaje się nasze Y-ki. A cały skład prawdopodobnie pociąg specjalny. Czy zagadka rozwiązana?:niepewny:
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#26
Zagadka pociągu pewnie tak.
Natomiast mnie ciekawi ten ostatni wagon. Nie wygląda on jak zwyczajny bagażowy lub połówka bagażowego. Bardzo wysokie wnęki w ścianie czołowej sugerują dodatkowe podłączenia elektryczne. Dość duża pokrywa na dachu i pod podwoziem widoczna jakaś skrzynia. Sprawia to wrażenie jakiegoś specjalnego przeznaczenia tego wagonu. Nie wiem czy na DR coś takiego istniało jak wagon generatorowy. Bo to mi przychodzi na myśl patrząc na szczegóły tego wagonu.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#27
Myślę, że dobrze Ci przychodzi do głowy. Podejrzewam, że jest to dawny pociąg rządu NRD, po zjednoczeniu dość często wykorzystywany do różnych przejazdów specjalnych, niekoniecznie rządowych. A ostatni wagon to pewnie właśnie wagon generatorowo-warsztatowy dla zapewnienia obsługi całego składu. O ile wiem, DR nie miały typowych wagonów generatorowo-bagażowych, jak np. SNCF czy FS.
 

Podobne wątki