• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pociąg pancenry nr 53 "Śmiały"

OP
OP
W

wicy

Znany użytkownik
Reakcje
653 1 3
#22
Pociąg pancerny prawie na ukończeniu i pora zadbać o trochę detali.
Na pierwszy ogień poszły platformy.
IMG_20190117_130615.jpg IMG_20190117_132221.jpg IMG_20190117_133218.jpg
Trochę niezbędnego sprzętu bojowego włącznie z rozpoznawczym jednośladem PWU.
IMG_20190117_161916.jpg
I tak to mniej więcej wygląda
IMG_20190118_143437.jpg IMG_20190118_143505.jpg
Nie mam pomysłu na część techniczną. Dojdą kawałki szyn, podkładów, trochę łopat i kilofów i jakaś plandeka po prostu.
 
OP
OP
W

wicy

Znany użytkownik
Reakcje
653 1 3
#24
Do składu doszły bufory do wagonów artyleryjskich i okazało się, że chyba za głęboko osadziłem KKS bo bufory na łukach zahaczały o bufory sąsiada. Dla lepszego wpasowania w łuki 310mm podpiłowania wymagały wózki wagonów bojowych.
Wagon sztormowy okazał się zbyt lekki i wymagał dołożenia obciążników.
Z powodu za ciasnego promienia 310, drzwi lokomotywy na łuku wyjeżdżały poza obrys budy. Wpadały do środka na prostej, ściągane sprężynkami. Szersze drzwi byłyby lepsze, ale optycznie zbyt szerokie. Sprawę załatwiło dopiero dodanie wewnętrznych ograniczników.
Test jazdy po łukach wydają się wypadać pomyslnie.
 
OP
OP
W

wicy

Znany użytkownik
Reakcje
653 1 3
#25
A tu już testy na makiecie po poprawkach. Jeszcze słabym ogniwem jest łączenie sprzęgów Tillig-BTTB. Zdarza się, że lora przednia jest wypychana na łukach z toru przez zbyt sztywny sprzęg BTTB :( Podwozie szturmowego będzie wymienione na posiadające cywilizowany KKS.
 

marian_anna

Nowy użytkownik
Reakcje
13 0 0
#27
Śmiały śmiało sobie radził w Sosnowcu. Przejechał kilka razy po całym szlaku.
Obyło się bez ofiar. Chyba Wici zamontował felerne uzbrojenie albo wrogów nie spotkano.
 

sebek1974

Aktywny użytkownik
Reakcje
860 1 1
#29
Bardzo mi sie podoba ten Smialy. Ja sobie zbudowalem od zera pp52 Pilsudczyka w skali 1-220 razem z lokomotywa Ti3 na bazie BR24 märklina. Ja do swojej budowy uzywalem sklejki, papier, blachy i podsespoly märklina. Pociagi pancerny byly duma 2 RP i napewno byl to imponujacy widok na torach gdzie sie pojawily. Jest na youtube taki maly filmik z moim skladem pod haslem pp52 pilsudczyk w akcji. Jest na forum modelarstwo kolejowe wielkosc z w dziale tabor wagony i lokomotywy relacje z jego budowe i na dziale militarne pare zdiec w terenie.