• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pociąg na jarmark św. Dominika.

OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#3
Oczywiście, że pokręciłem, bo chodzi o ten most między Bąkiem a Kościerzyną. Cały problem w tym, że znajomy mówił mi, że PLK ma czas do końca lipca na tzw. ocenę stanu mostu, dwa- pociąg na chwilę obecną, tj. w piątek nie było jeszcze żadnego telegramu o nim.
 

RobertN

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Cytat z flotawielkopolski.pl : "Niestety z powodu długotrwałego zamknięcia szlaku pod Kościerzyną (spowodowanego niedawnym wykolejeniem pociągu towarowego), nie ma możliwości przejazdu odcinkiem Maksymilianowo – Wierzchucin – Kościerzyna – Gdynia Gł., w związku z czym pociąg został wytrasowany przez Laskowice Pomorskie i Tczew – jest to jedyna (z trzech przez nas przedstawionych) zaakceptowana przez przewoźnika i zarządcę infrastruktury alternatywna trasa. Tym samym informujemy, iż z w/w powodu nie dojdzie do skutku jeden z punktów programu wycieczki nad morze - zwiedzanie Parowozowni Kościerzyna." :(
A tam właśnie planowałem oczekiwać go ze sprzętem foto-wideo...
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#7
Nie smuć się Robert, dzięki temu wykolejeniu, będę mógł zrobić takie zdjęcie. :p
Oczywiście, jeśli parowóz da radę tak daleko dojechać i jeśli w ogóle pojedzie.
Przez te 11 lat otoczenie się troszkę zmieniło.
 

Załączniki

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#9
Ja również byłem powitać Piękną Helenę. Nawet wskoczyliśmy z synem do kabiny :D Zrobiłem mu małe przygotowanie w postaci wysTTawy w Sopocie. Niewiele tego było, ale fajnie było popatrzeć na "mniejszych" kolegów.
 
OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#10
Krótka fotorelacja, od wjazdu do Bydgoszczy, obrządzanie parowozu w danej lokomotywowni Bydgoszcz Gł., przez krótki postój w Terespolu Pomorskim, most w Kozłowie, po wyjazd z Laskowic Pomorskich. Dzięki, Ci Panie, że na te chwile darowałeś sobie deszcz.
 

Załączniki

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Świetne foty :) Nadal stoi ta 52-jka na obrotnicy (zdjęcie hell2). Ujecie w Kozłowie jest super... Osobiście bylem tam jakiś czas temu, chciałem co nie co tam złapać ale miałem pecha- nic nie jechało :(
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
#12
Pm36-2 jako "Heweliusz" w Gdyni-Orłowie. Miał być tylko przelot, ale ze względu na prace torowe prowadzone na drugim torze postój na stacji był konieczny w celu przepuszczenia IC do Wrocka, oraz PR do Malborka, które poruszały się "po niewłaściwym" w kierunku Gdańska. Postój trwał ok. 10 min ku zadowoleniu wielu przypadkowych gapiów.
 

Załączniki

OP
OP
Zbyszek

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#13
Ogryzek napisał(a):
Świetne foty :) Nadal stoi ta 52-jka na obrotnicy (zdjęcie hell2). Ujecie w Kozłowie jest super... Osobiście bylem tam jakiś czas temu, chciałem co nie co tam złapać ale miałem pecha- nic nie jechało :(
To jest parowóz Ty42-149, tylko tender ma poniemiecki. Stoi i rdzewieje, ale jest w miarę kompletny. Co do mostu w Kozłowie, to faktycznie jest różnie z pociągami, ale zupełnego bezruchu to nie ma. Być może trafiłeś jeszcze, na zamknięty, remontowany tor w kierunku Laskowic i wtedy to faktycznie ruch był mniejszy.
 

Ogryzek

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Myślałem ze tego Ty-ka to już dawno pocięli a tu niespodzianka.. Możliwe nie wiem- bylem tam przypadkowo to się zatrzymałem.. Zrobiłem kilka fot tam ale bez taboru :( Podobnie miałem jak "zaliczałem" z papcia linie ze Świecia do Terespola.. Tez nic nie jechało ani do Celulozy ani na Laskowice ani na Maksymilianowo- to się nazywa mieć szczęście :(
 

Podobne wątki