• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pociąg "Connecting Europe Express" w Polsce

torowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.215 2 1
#1
Od dzisiaj przejeżdża przez Polskę pociąg specjalny - Connecting Europe Express (Express Łączący Europę). W składzie pociągu znajduje się jeden wagon panoramiczny, należący do SBB CFF FFS.

Tym wagonem jest wagon klasy 1, typu EC, serii Apm (Apm 6185 19-90 109-3 CH-SBB). To chyba debiut tego rodzaju wagonu (panoramicznego) na torach w Polsce ... chyba, że zaliczymy do tego rodzaju wagonów wagony Sundeck, Twindexx ... czy Bipę, ale to nie to samo ... a tak na poważnie to podobny wagon pojawił się już w Polsce?

Apm 19-90 1 Panoramawagen SBB CFF FFS.JPG
 
Reakcje
82 0 0
#2
"Connecting Europe Express" zawitał dziś do Warszawy. W godzinach porannych przyjechał na stację Warszawa Centralna i odjechał o godzinie 8:35 chyba na Olszynkę Grochowską, by powrócić jak się dowiedziałem od SOK-istów (których było na peronie pełno) ok. godziny 11:30 i odjechać (już na dobre;)) koło godz. 13 na TRAKO. Gdy sobie przypomniałem o tej wizycie to pomimo tego, że się spieszyłem, popędziłem na dworzec. Nie zdążyłem dobiec do lokomotywy, bo pociąg odjechał:(, ale mam kilka zdjęć wagonów wykonanych na szybko ok. 8:34.
IMG_20210920_083453_copy_2169x1628.jpg
IMG_20210920_083458_copy_1616x2154.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#3
Pociąg Connecting Europe Express był dziś prezentowany na targach TRAKO 2021 w Gdańsku. Pociąg składa się z dwóch zmodernizowanych wagonów typu Y PKP 2 klasy (przedziałowy i mieszany: część bezprzedziałowa, 3 normalne przedziały, przedział dla niepełnosprawnych, z miejscem na wózek i przedział rowerowy), wagonu sypialnego ÖBB nightjet, wagonu 1 klasy panoramicznego SBB CFF FFS, wagonu restauracyjnego FS, bezprzedziałowego wagonu 1 klasy typu "Corail" SNCF, w którego części urządzono salon konferencyjny, wagonu bezprzedziałowego DB i wagonu bagażowego MÁV, w którym zorganizowano małą ekspozycję. Poza wagonem restauracyjnym wszystkie wagony były dostępne do zwiedzania. Na czole pociągu przypięta była lokomotywa EU160-015 PKP IC. Niżej kilka zdjęć.

IMG_8376.JPG

IMG_8424.JPG


Lokomotywa EU160-015, pierwszy (przedziałowy) wagon PKP i wnętrze drugiego wagonu PKP:

IMG_8397.JPG

IMG_8391.JPG

IMG_8406.JPG

IMG_8408.JPG


Wagon sypialny ÖBB:

IMG_8389.JPG


Wagon panoramiczny SBB:

IMG_8386.JPG

IMG_8410.JPG


Wagon "Corail" SNCF:

IMG_8382.JPG

IMG_8411.JPG

IMG_8412.JPG


Wnętrze wagonu DB:

IMG_8413.JPG

IMG_8414.JPG


Wnętrze wagonu bagażowego MÁV:

IMG_8419.JPG
 

Podobne wątki