• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pociąg pancerny KANIÓW

kotebi

Aktywny użytkownik
Reakcje
56 0 0
#1
Szanowni Forumowicze
Poszukuję wszelkich materiałów dotyczących pociągu pancernego KANIÓW z okresu wojny polsko-bolszewickiej, zdjęć (oczewiście reprodukcji), planów lub opisu składu. Jedyne informacje jakie uzyskałem to typ lokomotywy oraz kilka dostępnych w necie fotek z pozującymi na jego tle żołnierzami.
A po co mi to - pociąg ten miał wielki wkład w obronę mojego miasta i chęć opracowania jego modelu.

Dziękuję za wszelką pomoc - Stefan
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#4
Witaj też interesuje się militarną stroną kolei, a w szczególności okresem wojny polsko -bolszewickiej .
W jakiej skali Masz zamiar wykonać ten pociag , i czy będzie to model stacjonarny czy będzie jeżdził po torach na jakiejś makiecie.?
Mam trochę rysunków z niemieckiej monografii poświęconej parowozom serii G w tym G3.
 
OP
OP
kotebi

kotebi

Aktywny użytkownik
Reakcje
56 0 0
#6
Model pociągu będzie statyczny i w zamyśle ma stanowić część dioramy dotyczącej kolei we Włocławku i jej jakby nie było jej wpływu na losy miasta. Planowany jest na dioramie dworzec (zburzony na rzecz koszmaru który teraz można oglądać) oraz parowozowna wyburzona jeszcze wcześniej. Całość może zająć około 120 cm x 75 cm w skali H0, no i rok 1920.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#7
Czy masz plany dworca.?
Pewnie podwozia wagonów szturmowych i artyleryjskich uda sie dobrać z jakiegoś złomu modelarskiego a parowóz i tak trzeba opancerzac więc z podobnym ukladem kól da sie dobrać z jakiegos niemieckiego BR coś tam :LOL:
W każdym razie plan ambitny to i powodzenia w budowie życze.
 
OP
OP
kotebi

kotebi

Aktywny użytkownik
Reakcje
56 0 0
#8
Plany dworca są osiągalne tak samo jak plany pp KANIÓW. Mam dostęp do wielu fotek dworca. Parowozownia jest widoczna tylko na jednym zdjęciu i to tylko fragmentem (drzwi wjazdowe), ale mam dostęp do planów sieci wodnej uwaga z 1912 roku w wersji rosyjskiej i plan zagospodarowania przestrzennego z 1916 w wersji niemieckiej. Plany te, co ciekawe są bardzo dokładne i się pokrywają. Parowozownia jest już częsciowo opracowana.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 7
Tabor 19
Tabor 2
Tabor 9
Tabor 2

Podobne wątki