• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pociąg Arnold boczniki-info

OP
OP
B

beny27

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Dzięki kurcze ciekawy zestaw szkoda,że brak opakowania ale zestaw wydaję się bez braków kolorystycznie ciekawie wygląda choć nie wiem czy poradził by sobie z takim składem :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#4
A kto i z czym miałby sobie poradzić?

Jeśli chodzi o te modele, to wydaje mi się, że jest to mieszanka co najmniej dwóch różnych zestawów.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
509 41 1
#5
Boczniki stosuje się m.in w obwodach uzwojenia stojana silników trakcyjnych, w celu osłabienia pola magnetycznego,
a co za tym idzie zwiększenia prędkości obrotowej silników trakcyjnych...
Koledze zapewne chodziło o wagony boczniaki :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#6
Zapewne tak, traktuję to jako zwykłą literówkę, co nie zmienia faktu, że nie wiem, o co nowy kolega pyta.
 
OP
OP
B

beny27

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Sprostuję pytanie tak chodzi o siłę pociągową przy takim składzie z tego co się zorientowałem jeździły jako 2-3 częściowe składy łącznie z ET 88,fakt faktem ale czy jednak te barwy to oznaczenie landów?
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#8
Kremowo fioletowe jesli sie nie myle to Ruhr Schnellverkehr. Czyli szybka komunikacja okręgu Ruhry z epoki II i były obsługiwane parowozami. Kremowo czerwone niestety nie wiem ale to może być z epoki III tez jakis specjalny system komunikacyjny lub tez słuzyły jako wagony doczepne.
 

Podobne wątki