• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

POBIEDZISKA 2015 (dawny Rogalinek)

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
Panie moderatorze Irokez46 czy ma Pan zamiar cokolwiek zrobić z wypowiedzą użytkownika Pawel R ?

Edyta: samo ostrzeżenie niczego nie załatwia, użytkownik za taką wypowiedź, obraźliwą w stosunku do innych forumowiczów, powinien być zBANOWANY

Edyta 2: a jego wpis skasowany
Zapomniałeś ukrzyżować, utopić, powiesić i poćwiartować na jajcarni.
Na pewno Paweł bardzo się przejął twoim donosem. Samym ostrzeżeniem zapewne też.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
rozumiem że Ty jego wypowiedź popierasz.
Jak widać są na tym świecie ludzie traktujący ze zrozumieniem zwykłe chamstwo, podobnie jak ludzie tolerujący np. jazdę samochodem po pijaku czy inne patologie. Przykre, że Klub Hazero ma takich popleczników.

przez wpisy osób, które nie mają pojęcia o pracy jaką należy włożyć, by taka impreza mogła się odbyć stał się mało interesujący.
Nie rozumiesz albo nie chcesz zrozumieć. Była już mowa o tym, że nie chodzi o kwestie merytoryczne.

Paweł R nie jest członkiem klubu HAZERO ale jest pomimo swej specyfiki wypowiadania się bardzo cenionym modelarzem, czy to się komuś podoba lub nie.
Prezentuje również poziom dyskwalifikujący w każdym towarzystwie, nie zaliczającym się do rynsztokowej patologii.
 
Ostatnio edytowane:

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Ta osoba przypomina mi stylem swoich wypowiedzi osobę, która była zalogowana na tym forum jako Kpt. Nemo. I kolego Darku W, to czy ktoś jest cenionym modelarzem nie upoważnia go do używania wulgaryzmów na tym forum. Kolego Misiek. W pełni popieram zdanie kolegi pikolo,i nie rób z niego donosiciela, bo na to sobie nie zasłużył, jeśli odpowiada Ci taka forma konwersacji jakiej używa Paweł R. to nic od siebie nie dodam.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
Kurdebalans daj Polakowi palec to będzie miał pretnsje że nie może wyrwać ręki,potwierdzają to niektóre wpisy w tym wątku.
Panowie oglądacze z pretensjami proponuję żebyście zrobili sobie kilka modułów a potem imprezę na której nie będzie barierek
a każdy,łącznie z tzw"milusińskimi" będzie mógł sobie pomacać wasze dzieło w dowolnie wybranym miejscu.Chciłabym zobaczyć
na ile imprez starczyło by tak prezentowanej makiety.A co do wypowiedzi kol.Pawła R.to o ile nie popieram jej formy
to w pełni zgadzam się z jej treścia i gila mnie to czy zostanę zaliczony do rynsztokowej patologii czy nie.A na koniec proponuję
tym którym się nie podobala formuła pokazywania makiety w przyszłym roku zamiast się męczyć zostali w domu,ubrali bambosze
i zasiedli w wygodnym fotelu,najlepiej bujanym włączyli TV i oglądali program typu"jak oni pięknie kichają".
 

muminek

Znany użytkownik
Reakcje
364 44 1
ja nie rozumiem tych pretensji tyle ludzi przyszło i zapytało się czy mogą wejść za barierki drugie tyle weszło bez pytania a tu kilku takich co jak małe dzieci nie potrafili się zapytać teraz spiszą i się żalą
no zrozumiał bym to niezadowolenie gdyby na wstępie ktoś pobierał opłatę za możliwość zwiedzania ale wstęp był wolny i było wyznaczone tyle miejsca dla gapiów ile się dało wystarczy spojrzeć na zdjęcie jak moduły były upchane na tej sali
i dlaczego organizacja imprez ma byc propagowaniem modelarstwa ? przecież tylu jest modelarzy i ludzi którzy mają kolejki a nawet na żadnej imprezie nie byli i jakoś nie przeszkadza im to rozwijać pasji
dobrze by było gdyby ktoś już zamknął ten temat bo czytanie tych żali aby psuję wspomnienia z dobrej zabawy
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.477 56 5
Zbliża się dziesiąta strona i dalej w kółko Macieju ,zupełnie nie na temat ciekawe do ilu stron dojdzie ...Szkoda tematu ,bo zamiast miłych wspomnień jest użalanie się nad pierdołami ... Tydzień temu było tak fajnie....
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Impreza zapewne fajna, jednak pozostaje niesmak między innymi poprzez postawę kolegi Luc1979 wskutek braku klasy namiętnie minusującego moje wpisy. Mnie to nie rusza a inni widzą. Osoby inteligentne, potrafiące samodzielnie myśleć, wyciągną z tego odpowiednie wnioski...
 
Ostatnio edytowane:

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
Ta osoba wystawia świadectwo nie tylko sobie ale również organizatorom HZERO, jak sądzę nie jest im to obojętne
Mylisz się w swoich osądach. Jest nam obojętne co sobie pomyślą Ci czytelnicy tego forum, których aktywność modelarska ogranicza się jedynie do stukania w klawiaturę i którzy tym samym nie mieli okazji poznać nas osobiście przez ostatnie lata na imprezach modelarskich. Bo dla nas i dla tych na których zdaniu nam zależy to forum jest co najwyżej medium, a nie kwintesencją modelarstwa. Chciałbym Ci tym samym wyjaśnić, że Ci na którym zdaniu nam zależy nie będą sobie wyrabiać zdania przez pryzmat "skamlenia" (trudno mi już znaleźć inne słowo dobitniej oddające wypowiedzi pewnych osób w tym wątku, niemieszczące się nawet w skali ocen) anonimowych albo niemalże nieznanych w środowisku czytelników tego forum, którzy nakręcając się wzajemnie czepiają się słów i wypowiadają się w tematach, o których nie mają zielonego pojęcia.

Jakby nie było, będzie to tak odbierane, o ile ktoś z Hazero się od tego wpisu oficjalnie nie zdystansuje.
Impreza zapewne fajna, jednak pozostaje niesmak między innymi poprzez postawę kolegi Luc1979 wskutek braku klasy namiętnie minusującego moje wpisy. Mnie to nie rusza a inni widzą. Osoby inteligentne, potrafiące samodzielnie myśleć wyciągną z tego odpowiednie wnioski...
Jakoś żaden z uczestników z którymi bawiłem się na tej imprezie nie czuje się zniesmaczony. Wręcz przeciwnie, zarówno w trakcie imprezy jak i po spotykałem się jedynie z wyrazami sympatii i uznania. Powiem więcej, na każdej imprezie na której się pojawię nawet w charakterze widza jestem serdecznie witany przez organizatorów i zapraszany do strefy niedostępnej dla publiczności. A co do mojego "namiętnego minusowania" to może mi Pan wierzyć - dostępne oceny nie oddają mojego faktycznego stosunku, cytując klasyka - "nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić pańskie postępowanie".

Czy byłby mi Pan tak uprzejmy i wytłumaczył, dlaczego Hazero ma się dystansować?? Żeby przypodobać się takim jak Ty anonimowym i nieznanym nam bliżej malkontentom, których nigdy nie mieliśmy okazji poznać na żadnej imprezie/spotkaniu/warsztatach związanych z naszą pasją, a po ostatnich Pana wypowiedziach nawet nie mamy przyjemności poznać? Najwyraźniej ma Pan o sobie wielce wysokie mniemanie i daleko posunięte oczekiwania ale z przykrością musimy Pana rozczarować, bo jak widać po ocenach jakie dostają Pana wypowiedzi (nie tylko zresztą od mnie, czy innych członków klubu Hazero) to stosunek większości osób inteligentnych, czerpiących wiedzę nie tylko z tego forum ale znających nas osobiście do Pańskiej persony i wypowiedzi można w skrócie spuentować pewnym stwierdzeniem starożytnego poety Horacego - Odi profanum vulgus et arceo.

Paweł w jednym z pewnością ma racje - o kolejnej imprezie organizowanej przez klub Hazero zainteresowane kluby i osoby dowiedzą się prywatnie, poza tym forum. Ogłoszenie kierowane było do tych, których nie znaliśmy wcześniej, którzy nie są zrzeszeni w mniej lub bardziej oficjalnych klubach czy grupach, a którzy chcieli dołączyć do wspólnej zabawy ze swoimi świeżo zbudowanymi modułami, czy zgromadzonym taborem. Większość z nas dokładnie tak zaczynała, kontaktując się poprzez nieboszczka forum Martela albo tutejszy dział Imprezy z organizatorami i zgłaszając swój akces - i takim osobom chcieliśmy dać możliwość dołączenia do wspólnej zabawy. Cóż - kolejnej okazji zapewne nie będzie - przynajmniej poprzez to forum.

Bez poważania

L
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Drodzy obrońcy Pobiedziska!

Naprawdę zawsze szanowałem Was za pracę jaka wkładacie w budowę segmentów i spotkania przy makiecie. Waszego kunsztu i umiejętności godzin spędzonych przy organizacji tej imprezy nikt tutaj nie starał się podważyć. Odpowiedzi kolegi Sello jakkolwiek widać było ze przesiąknięte zrozumiana frustracja, starały się naświetlić sprawę takiej a nie innej organizacji tego spotkania w sposób bardzo przyzwoity i cywilizowany. Większość stron tego wątku nie dotyczy już samej imprezy a raczej smrodu który się po niej wytworzył po niektórych komentarzach. Niezrozumiałym jest czemu nikt z wielce oburzonych nie zgłosił adminowi, żeby wydzieli wypowiedzi nie na temat - wystarczy użyć przycisku zgłoś zamiast wyzywać ludzi od "pizdeczek". Dziwie się jeszcze bardziej, ze pomimo tego ze sam moderator zachęcał to stworzenia nowego wątku w którym można by było podyskutować na temat imprez modelarskich, wciąż obgadujemy temat "Pobiedzisko"

Mam wrażenie, że niektórzy zapomnieli że organizując imprezę tego typu decydujecie się na warunki jakie stawiał organizator czyt. wejście publiczności na sale. Zakładam jednak że nikt Wam pistoletu do głowy nie przyłożył i kazał spędzić tych godzin z przy makiecie w sali gimnastycznej. W końcu zawsze mogliście poszukać sobie innej lokalizacji gdzie nikt "z zewnątrz" by nie wszedł. Godząc się na warunki o publiczności chcąc nie chcąc, niejako z urzędu, stajecie się wizytówka naszego wspólnego hobby, gdzie interakcja z publicznością jest wskazana. Tak samo jak Pani stewardesa czy Pan policjant czy nauczyciel czyli ludzie " z pierwszej linii" narażeni są na wszelkiej maści "durne" pytania, tak i wy również jesteście pierwszymi którzy staną twarzą w twarz z podobnymi przypadkami.

Jak już wspomniałem tej dyskusji może i by w ogóle nie było gdyby nie odpowiedzi niektórych użytkowników którzy brak wiedzy odwiedzających zamiast spokojnie wytłumaczyć czemu tu tylko torowisko, a nie karuzela, kościół, remiza i parowóz jeżdżących na pełnych obrotach w kolko o średnicy 1m, kwitowali stwierdzeniem typu "gówno wie a ma czelność krytykować", "jak widzę takich to mam ochotę zamknąć całą imprezę przed wszelkiej maści ignorantami". To, co się później wydarzyło w tym wątku łącznie z cichym przyzwoleniem na post Pawla R (negatywnych ocen na ten chyba najbardziej chamski post jaki kiedykolwiek na tym forum przeczytałem można policzyć na palcach jednej ręki) , łącznie z tłumaczeniem ze ten typ tak ma, wystawia laurkę wielu z tych których uważałem za "śmietankę" polskiego modelarstwa kolejowego. i niewiele mnie obchodzi jak wielce "zasłużony dla modelarstwa" jest autor tych tekstów, brak szacunku dla osoby z którą się rozmawia poprzez obrzucanie ludzi litanią obelg, jest dla mnie przykładem osoby przed którą ewolucja się zatrzymała (albo w tym przypadku zważywszy na seksualny wydźwięk wypowiedzi, niekończącym się oczekiwaniem na erekcje spowodowana czymś innym niż Ol49).

Jeśli wiec tak ma wyglądać scena modelarstwa kolejowego w Polsce to ja to *** i wysiadam.
 
Reakcje
0 0 0
miki, lepiej tego ująć się nie dało (y)

Snobizm wylewający się niektórym z uszu jest powalający ;)

Szkoda mi tylko że przez 2-3 wypowiadających się takich *** cierpi całe środowisko bo przez taki pryzmat jest potem postrzegane. A jest mnóstwo wspaniałych cichych modelarzy których dzieła można podziwiać i wymieniać z nimi cenne uwagi oraz pokazywać szerszemu gronu poprzez prezentowanie zdjęć z takich imprez.

Panowie dobrze się zastanówcie, bo swoimi wypowiedziami przynosicie wstyd środowisku modelarskiemu i bardzo wielu modelarzy tego nie akceptuje.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
na której się pojawię nawet w charakterze widza jestem serdecznie witany przez organizatorów i zapraszany do strefy niedostępnej dla publiczności.
Gdzie stąpasz, tam rozkładają czerwone dywany. Trwaj więc dalej w samouwielbieniu. Mnie to lotto. Podobnie jak to, że wielu klubowym kolegom twoje wypowiedzi są zapewne nie na rękę, jednak brak odwagi cywilnej sprawia, że pan celebryta ma swoje "pięć minut".
 
Reakcje
1.731 13 0
Bardzo żałuję ,że nie byłem na tej imprezie ( choć miałem zaproszenie.)..:(

....W każdym razie - jutro na pewno będzie ciepło:)..., kwitną forsycje i inne kwiatki:)....
.. Mam nowy parowóz PKP:p, nową Stonkę i Bipę....:p i niemiecki szynobus z doczepą....:p....., oraz nowe "donnerki" z orzełkiem od "Roco, w których znów pomalowałem bandaże kółek na biało...:podstepny:. Na co dzień "babram "się w piasku i trawie,no i jestem szczęśliwy....:D
 
Ostatnio edytowane:

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Mam prośbę.
Jeśli chcecie brnąć dalej w tej dyskusji, to przynajmniej nie obrażajcie siebie nawzajem, bo do niczego dobrego to nie doprowadza.
Naprawdę nie jest trudno zapanować nad emocjami.
 

Aurel

Aktywny użytkownik
Reakcje
153 10 0
Większość z nas dokładnie tak zaczynała, kontaktując się poprzez nieboszczka forum Martela albo tutejszy dział Imprezy z organizatorami i zgłaszając swój akces - i takim osobom chcieliśmy dać możliwość dołączenia do wspólnej zabawy. Cóż - kolejnej okazji zapewne nie będzie - przynajmniej poprzez to forum.
No i czułem, że tak to się zakończy... Szkoda.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
Oj, Koledzy, nakręcacie się się wzajemnie.
Dyskusja zeszła już na poziom filozoficznych rozważań, patetycznych stwierdzeń i według mnie nie prowadzi już do sensownych wniosków. Jedyne co wywołuje, to tylko dalszą zbędną eskalację emocji (czego przykłady niestety już w tym wątku były).
Myślę, że poza paroma osobami namiętnie udzielającymi się w tym wątku, dla innych (w tym i mojej osoby) stała się ona nudna i tak naprawdę nie tego typu dyskusji oczekuję na forum.
Proponowałbym zamknąć już ten wątek i zająć się bardziej konkretnymi tematami związanymi z naszym hobby.
Mam nadzieję, że administrator rozważy moją sugestię i zakończy te jałowe dysputy.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Komu szkoda, temu szkoda... Dobre jest to, że szydło wyszło z wora i przez ten "coming out" można poszerzyć wiedzę na temat występujących na imprezach typów ludzkich.

Również jestem za zamknięciem tego wątku.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 10
Imprezy 24
Imprezy 1
Imprezy 1
Imprezy 19

Podobne wątki