• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

POBIEDZISKA 2015 (dawny Rogalinek)

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Czy można się dowiedzieć kto jest producentem rozjazdów typu "angielskiego" na załączonych wycinkach zdjęć zamieszczonych powyżej?
Na Roszkowie jest anglik Rocoline 10'.
Na tych fotkach są dwa różne rozjazdy. Nie znam tych makiet, więc się nie wypowiadam autorytatywnie co do producentów, ale ten drugi ma iglice na zewnątrz czworoboku, jest to tzw. rozjazd Beselera. O ile wiem, to seryjne modele takich rozjazdów są (były) produkowane tylko przez Roco (Line) i Tilliga (Elite) - pomijam tu ew. małoseryjne produkty. O takich rozjazdach (1:1) już dyskutowaliśmy: http://forum.modelarstwo.info/threads/rozjazd-krzyżowy-dopuszczalna-prędkość.15448/
 
Reakcje
0 0 0
Szanowni Uczestnicy Imprezy ! Osmielilem się wyrazić swoja opinie na temat organizacji Waszego pokazu i wywolalem negatywna reakcje p.t. "czego ten taki i owaki osmiela się wtracac". Owszem doceniam Wasz wkład pracy, bo sam się tym zajmuje w innej skali (N). Wasze moduly były wykonane ze szczegolna starannoscia, podziwiałem je, ale moim zdaniem bez szczególnej fantazji. Modul jednak to nie tylko torowisko jak tu pisza niektórzy.
Modul to odzwierciedlenie rzeczywistości lub fantazji autora. Sam tor to jeszcze nie modul.
Jeśli to miała być impreza "wewnetrzna" o czym wcześniej nie pisaliście to szkoda, bo wlasnie ten temat mnie zawiodl. Ogladanie modulow z odleglosci kilkunastu metrow nie sprawia widzowi przyjemności podziwiania szczegolow. Na niemieckich pokazach i nie tylko to wszystko wygląda inaczej. Popatrzcie jak to robia w Gdansku lub Toruniu. Oni nie sila się na rekordy kilometrow torowiska...
Nie pisze o tym, żeby dyskutować. Pisze z nadzieja, ze przemyślicie w przyszłości swoje podejście do modelarstwa......
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
Uważaj, bo zaraz okaże się, że masz kompleksy oraz czelność obrażać zamożne osoby.
[DOUBLEPOST=1429171403][/DOUBLEPOST]Poza tym w "ence" nie ma oelek za kilka tysięcy Euro sztuka.
 

brian-82

Moderator Grupy KSK Wrocław
Donator forum
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
190 2 0
Żeście się uwzięli, żeby wałkować ten temat.
Impreza typu Pobiedziska to impreza robiona z myślą głównie o modelarzach. Koniec, kropka. Z tym, że w Pobiedziskach była opcja oglądania przez gawiedź - i to jest chyba ok, by ludzie mogli zobaczyć jak się można bawić, czym się inni ludzie zajmują. I jest to naturalne, że w takiej sytuacji widz zobaczy tylko część modułów zza barierek.
Napiszę jeszcze raz, Pobiedziska były robione głównie dla modelarzy. Imprezy w Gdańsku, z tego co słyszałem były robione głównie dla galerii handlowych (przyciąganie apaczy do galerii, bo a nóż a widelec coś kupią).
To naturalne w gdańskich imprezach widz jest numerem jeden, tak samo zresztą było na imprezie w Lubinie.
Jeszcze jedna sprawa. Są imprezy typu zamkniętego jak np. te organizowane przez FREMO. FREMO jak wiadomo ma korzenie niemiecko-holenderskie więc @emeryt21 nie uogólniaj proszę, że tam jest inaczej.
 
Ostatnio edytowane:

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
Napiszę jeszcze raz, Pobiedziska były robione głównie dla modelarzy. Imprezy w Gdańsku, z tego co słyszałem były robione głównie dla galerii handlowych (przyciąganie apaczy do galerii, bo a nóż a widelec coś kupią). To naturalne w gdańskich imprezach widz jest numerem jeden,
Brian i inni... Interpretowanie czyichś działań bez znajomości intencji i stanowiska drugiej strony i tworzenie na tej podstawie opinii a potem kontynuowanie na tej podstawie jałowej dyskusji jest chyba największą wadą forów dyskusyjnych.
Przykładem kwestia likwidacji dużej makiety na Śląsku, którą współtworzył DanielLoko i święte oburzenie na rozbierających makietę, bez znajomości przyczyn dla których to robią (a ja te przyczyny akurat znam i wiem że uzasadniają rozbiórkę). I tak dalej, i tak dalej.

A teraz odnośnie meritum Twojego posta:
Po pierwsze: imprezy Nostalgia Za Parą w Gdańsku zawsze są organizowane przede wszystkim dla modelarzy i z myślą o modelarzach. Jeździmy według rozkładu jazdy (na cztery duże imprezy tylko jedna była bez rozkładu) a od najbliższej listopadowej imprezy, także z podziałem na epoki.

Po drugie: aby taką imprezę zorganizować trzeba mieć odpowiednie miejsce. Ja uznałem, że długie korytarze galerii w połączeniu z placami eventowymi, nadają się do tego znakomicie.Dzięki temu nie trzeba tworzyć ciągłych wygibasów z modułami.

Po trzecie: aby przyjechali modelarze z bardzo odległych od Gdańska stron Polski (Kraków, Katowice i nie tylko itp.) potrzebne są na to środki (pieniądze). Jest to istotny czynnik dla wielu modelarzy, bo często nie chodzi tylko o dojazd ale i o wynajem np. busa do przewozu makiet. Organizacja imprezy w Galerii daje tę możliwość pozyskania na to środków.

Po czwarte: dzięki "korytarzowym" ciągom widzowie mają lepszy dostęp do makiet, praktycznie do każdego modułu, ale nie ten fakt był przyczyną organizacji imprezy w galerii.

Po piąte: galerie oczywiście traktują taką imprezę jako kolejny event dający możliwość przyciągnięcia większej grupy kupujących. Ale my jako Nostalgia Za Parą liczymy na zupełnie co innego - na przykład na przyłączenie się do grupy, dzięki nagłośnionej w galerii imprezie, nowych członków. Itp. itd.

Po szóste: przez te imprezy w galeriach zostałem obwołany "propagatorem modelarstwa kolejowego". To jednak nigdy nie było ani moim celem ani moją intencją. Moim celem była dobra zabawa modelarzy i impreza dla modelarzy, a nie widzowie, nie propagowanie modelarstwa. Wszystko to pozostałe wydarzyło się niejako "przy okazji" a nie było priorytetem organizacji imprezy.

A po siódme: to temat imprezy w Pobiedziskach!

Pzdr, Piotr
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
Ciekawe czy ci którzy marudzą że nie widzieli wszystkiego idąc do muzeum mają pretensję że nie mogą zobaczyć
wszystkich eksponatów łącznie z tymi będacymi "na zapleczu",albo że zamiast "Bitwy pod Grunwaldem" wiszą "słoneczniki"
W Pobiedziskach sprawa jest prosta organizator przeznaczył dla publiczności tyle i takie moduły jakie było widać.jak się
komuś taka formuła nie podoba to niech jedzie do Gdańska albo do Torunia,albo do Hamburga(to dla tych którzy cenią fantzję)
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
Szanowni Uczestnicy Imprezy ! Osmielilem się wyrazić swoja opinie na temat organizacji Waszego pokazu i wywolalem negatywna reakcje p.t. "czego ten taki i owaki osmiela się wtracac". Owszem doceniam Wasz wkład pracy, bo sam się tym zajmuje w innej skali (N). Wasze moduly były wykonane ze szczegolna starannoscia, podziwiałem je, ale moim zdaniem bez szczególnej fantazji. Modul jednak to nie tylko torowisko jak tu pisza niektórzy.
Modul to odzwierciedlenie rzeczywistości lub fantazji autora. Sam tor to jeszcze nie modul.
Jeśli to miała być impreza "wewnetrzna" o czym wcześniej nie pisaliście to szkoda, bo wlasnie ten temat mnie zawiodl. Ogladanie modulow z odleglosci kilkunastu metrow nie sprawia widzowi przyjemności podziwiania szczegolow. Na niemieckich pokazach i nie tylko to wszystko wygląda inaczej. Popatrzcie jak to robia w Gdansku lub Toruniu. Oni nie sila się na rekordy kilometrow torowiska...
Nie pisze o tym, żeby dyskutować. Pisze z nadzieja, ze przemyślicie w przyszłości swoje podejście do modelarstwa......
Rozumiem kolego, że Ty masz lepsze moduły, bardziej finezyjne i na dowód wrzucisz zdjęcia.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
O ile argumenty można zrozumieć, to sposób ich prezentacji pozostawia sporo do życzenia. Arogancja w naturalny sposób budzi sprzeciw a także szkodzi wizerunkowi klubu, mimo iż postawa jednostki nie jest reprezentatywna dla całości.
[DOUBLEPOST=1429194516,1429194103][/DOUBLEPOST]
Połowa postów Michała, a może nawet 3/4 ich liczby jest o tym, że coś jest za drogie, albo, że wszyscy jesteśmy biedni, z reguły nic nie wnoszą do wątku.
Istotne elementy moich wypowiedzi zapadają Ci w pamięć, jednak interpretujesz je w sposób tendencyjny.
 

Aurel

Aktywny użytkownik
Reakcje
153 10 0
Przyznam, że nie byłem na wystawie, aczkolwiek jej formuła wydaje mi się wręcz doskonała. Spóźniłem się z zapisem, gdyż nie dość uważnie śledziłem wszystkie wątki na forum. Zajmujemy się tym hobby dla naszej przyjemności i w pełni popieram stanowisko osób organizujących takie spotkania. Pozostaje mi tylko żałować, że się na nie nie załapałem zawczasu ;)
Ale jak to mówią wszystko przed nami.
Gratuluję pomysłu
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.587 104 12
Pozwolę sobie trochę z kolegą nie zgodzić. Dla mnie osobiście formula NZP jest bliższa doskonałości, gdzie najmłodsi mają możliwość aktywnego uczestnictwa a wiadomo ze wtedy łatwiej jest złapać bakcyla. Jeśli zaś zamkniemy się w obrębie choćby użytkowników tego forum i będziemy się kisić we własnym środowisku, to skończy się na tym ze za paręnaście lat modułów będzie dwie sztuki a na giełdy i do sklepów z artykułami modelarstwa kolejowego się będzie jeździć (teleportować?) do naszych zagranicznych sąsiadów. Z tego co pamiętam już była dyskusja o tym dlaczego na targach HOBBY cześć "kolejkowa" wyglądała pustawo a przed innymi stały..o ironio kolejki

Proszę tego nie brać jako ataku na imprezę w której wątku się wypowiadamy - w kalendarzu jest wystarczająco dni zarówno na imprezy "dla dorosłych" jak i na te bardziej nastawione na zdobywanie nowych członków:)
 
Ostatnio edytowane:

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
929 15 0
Pusto trochę było na tej waszej imprezie. Fajnie to wszystko wygląda na fotkach, które pokazujecie tyle, że mam wrażenie, że ta impreza nie była skierowana pod zwiedzających ale pod was samych;) typu: "ja kieruję, jestem miły ale nie dotykaj":niepewny:.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
Pusto trochę było na tej waszej imprezie. Fajnie to wszystko wygląda na fotkach, które pokazujecie tyle, że mam wrażenie, że ta impreza nie była skierowana pod zwiedzających ale pod was samych;) typu: "ja kieruję, jestem miły ale nie dotykaj":niepewny:.
Nie chciałem się wypowiadać, ale jak sobie wyobrażasz imprezę, gdy jakieś nadpobudliwe dziecko chce sobie dotknąć ''zabaweczkę dla dużych chłopców''. Będziesz się wykłócał z nierozgarniętą mamusią? Nie zbudowałem jeszcze żadnego modułu, ale materiały zebrane do budowy już zbliżają się do sumy 4cyfrowej i nie wolałbym mieć pourywanych słupów, czy połamanych drzewek. Barierki dla publiczności muszą być i im dalej, tym lepiej.
Co do anglika Weinerta, to miał być szybciej, ale były jakieś kłopoty z zasilaniem. Liczę, że 1:9 też będzie produkowany.
 
Reakcje
45 1 5
Do tej pory moja makieta była prezentowana tylko na jednym spotkaniu ale to już wystarczyło bym zauważył że barierką odgradzająca publiczność jest KONIECZNA! Taj jak napisał Zbyszek - im dalej tym lepiej. Tak około 2m wystarczy. Było kilka przypadków gdzie jakiś chłopiec chciał zobaczyć jak po trawie jedzie jego samochodzik albo gdy jakiś tata trzymający dziecko na ręku pochylił się nad makietą a malec chciał zobaczyć z czego zrobione są krzaki... Skończyło się na dorobieniu kilku krzaków i po kłopocie. Jednak ilekroć Ol-ka była na torach miałem swoją duszę na ramieniu! Następne spotkanie będzie już za barierką... Nawet ludzie którzy wiedzą o co chodzi też nie do końca potrafili nad sobą zapanować. Dwóch panów stanęło przy makiecie i rozmawiali na tematy modelarskie. W pewnym momencie stojaki pod modułami zaczęły im służyć za podparcie. Delikatnie zwróciłem uwagę i po krzyku ale sami wiecie czym to się mogło skończyć :).

Bardzo ubolewam nad tym że w tym wątku na który czekałem by zobaczyć zdjęcia i relację z imprezy zaczęła się przepychanka nad tym kto ma rację albo czyja formuła imprezy jest najlepsza. Tak naprawdę każdy klub pewnie ma inną wizję takich imprez. Żadna nie jest lepsza od pozostałych. Jest po prostu inna. Dajcie Panowie już spokój. To jest tylko nasze hobby a emocje w dyskusji jak na procesie Kevorkiana... Popatrzmy na zdjęcia, podpatrzmy to i owo i bądźmy zadowoleni że takie imprezy się odbywają. Jeśli się coś nie spodobało - na swoich zróbmy inaczej nauczeni doświadczeniem osoby "z tej lub drugiej strony makiety".
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
929 15 0
Nie chciałem się wypowiadać, ale jak sobie wyobrażasz imprezę, gdy jakieś nadpobudliwe dziecko chce sobie dotknąć ''zabaweczkę dla dużych chłopców''. Będziesz się wykłócał z nierozgarniętą mamusią? Nie zbudowałem jeszcze żadnego modułu, ale materiały zebrane do budowy już zbliżają się do sumy 4cyfrowej i nie wolałbym mieć pourywanych słupów, czy połamanych drzewek. Barierki dla publiczności muszą być i im dalej, tym lepiej.
Co do anglika Weinerta, to miał być szybciej, ale były jakieś kłopoty z zasilaniem. Liczę, że 1:9 też będzie produkowany.
No tak:) Widzisz imprezę taka można zorganizować dla wszystkich zwiedzających, również z małymi dziećmi, o czym Ty nie wiesz bo skąd masz wiedzieć;). Nie będę Ci tu pisał jak to zrobić bo "ortodoksy" również z Tobą by mnie zaraz zaraportowali;) i bym był "ostrzeżony":)
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 10
Imprezy 24
Imprezy 1
Imprezy 1
Imprezy 19

Podobne wątki