• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

POBIEDZISKA 2015 (dawny Rogalinek)

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
1

12g

Gość
#81
I kolejne.
 

Załączniki

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#83
Dajcie palec, a całą rękę pociągnę :) - czy ktoś może zrobił jeszcze więcej zdjęć Piły? Tymczasem u mnie, jak na razie wszyscy zadają mi pytanie czy mam problem z alkoholem...., no bo te wypieki... wciąż na twarzy. Dziękuję i czekam na więcej!
 

bewue

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#84
Tak, krawiec kraje jak mu materii staje .... Układ makiety jest robiony taki, aby uczestnicy mieli jak najatrakcyjniejszą zabawę, bo to oni angażują swój czas i pieniądze na to hobby. Gdybyś poświęcił chwilkę na analizę tego układu z Pobiedzisk i wyznaczył metrowej odległości przerwy między makietą a hipotetyczną barierką to zobaczysz że publiczność nie mogła wejść już nigdzie więcej niż to było zrobione. Wystawa jest udostępniona dla publiczności, ale nie jest robiona dla publiczności, jest robiona po to, aby jaj uczestnicy mieli zabawę, a publiczność jest "wpuszczana" tylko z naszej dobrej woli. Każdy z nas zapłacił za przyjazd do Pobiedzisk, za noclegi, benzynę, posiłki, salę, a publiczność miała darmowy wstęp wolny.
Proszę zorganizować choć jedną większą tego typu imprezę, wtedy możemy podyskutować, w innym wypadku ta dywagacja jest jak pociąg bez kół - dojedzie donikąd.
A tego typu roszczenia, że gdzieś nie można było wejść, spowodują tylko to, że następne imprezy będą zamknięte dla publiczności.

I o to chodzi! Albo robicie imprezę dla własnej zabawy, tylko dla Was samych i wtedy ... cisza, nie zapraszacie gości. Powtarzam, zaproszenie publiczności - i tu nie jest ważne odpłatnie, czy też nie - do czegoś z o b o w i ą z u je. A zaproszenia owe były choćby w internecie, na plakatach, w szkole, więc nagłośnienie było.
Robicie imprezę dla siebie - bardzo proszę, nikt z zewnątrz nie wchodzi i nie ma uwag.
A mówienie tu do znudzenia o pieniądzach... Ten temat pojawia się przy imprezach wszelakich - Salon HOBBY, to już istna mantra powtarzana przez Was. Więc i ja powtórzę - róbcie te imprezy t y l k o dla własnego towarzystwa wzajemnej adoracji i będzie spokój, nie będzie krytyki, która uderza Was, jak diabła woda święcona.
Pytanie retoryczne - czy jak do domu zapraszasz gości, to też sadzasz ich w ... przedpokoju, a sam wygodnie rozwalasz się w fotelu w salonie??? To nie są pieniądze, to są zwyczajne zasady ... kultury.
 

JanuszJ

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
T M M
Reakcje
218 7 0
#85
Byłem, widziałem, niestety nie jestem zachwycony. Owszem wielkość makiety imponujaca. Niestety większość modulow to tylko torowiska. Zabudowa minimalna. Dostep dla widzow ograniczony. Jestem zawiedziony, bo slyszalem tyle wspaniałych opinii o Waszym klubie. Odnioslem wrazenie, ze to była impreza nastawiona wyłącznie na zabawe uczestnikow a nie na podziw odwiedzających....Może zdjęcia będą ciekawsze, bo widziałem wielu fotografow wychylających się nad makietami z super aparatami....Poczekam na foto-reportaż....
A czy przypadkiem @emeryt21 to nie był ten starszy pan, którego Hubert oprowadzał w niedzielę po makiecie ?
Bo jeżeli tak, to miał dostęp bardzo dobry i to z przewodnikiem :)
Co do "zabudowy minimalnej" to jest różnica pomiędzy "tortem" a makietą modułową. Taka impreza to nie Miniatur Wunderland w Hamburgu :)
Trudno było wpuścić publiczność pomiędzy makiety, bo po prostu była za mało miejsca. No cóż, makieciarze dopisali ... a sala miała pewne ograniczenia.
A imprezami robionymi głównie dla publiczności są wystawy NZP w Gdańsku i okolicach.
 

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#86
A imprezami robionymi głównie dla publiczności są wystawy NZP w Gdańsku i okolicach.
Z tym się nie zgodzę... Imprezy NZP są robione głównie dla modelarzy i dla ich dobrej zabawy. Jednocześnie umiejscowienie imprezy w galeriach powoduje, iż makiety rozstawione w długich korytarzach są dostępne praktycznie z każdej strony dla publiczności. Więc przy okazji publiczność dużo zobaczy. Natomiast odnośnie Pobiedzisk, to przez bardzo długi czas publiczność chodziła wewnątrz makiet, pomiędzy modułami, bez żadnego problemu. Zostało to przerwane dopiero w niedzielę po połubniu, kiedy to zaczęły się szaleństwa małych dzieci potykających się o kable i robiących wyścigi, niepilnowanych przez rodziców.
Pzdr, Piotr
 

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#87
Hello

Chciałbym ze swej strony zarówno we własnym imieniu jak i imieniu całej ekipy TMM (czerwone koszulki)
podziękować wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę, wspólne rozmowy i mile spędzony czas.
Wielkie podziękowania należą się przede wszystkim dla Organizatorów czyli dla całego klubu HAZERO
za ich trud włożony w przygotowanie i przeprowadzenie jak zwykle wspaniałej i udanej imprezy.
Osobiście już nie mogę się wprost doczekać kolejnego naszego spotkania w tak miłym gronie.
W załączeniu zamieszczam pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników imprezy POBIEDZISKA 2015.

DSC_0455.JPG DSC_0456.JPG

Pozdrawiam,
KRZYSIEK
 
OP
OP
Sello

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
#88
I o to chodzi! Albo robicie imprezę dla własnej zabawy, tylko dla Was samych i wtedy ... cisza, nie zapraszacie gości. Powtarzam, zaproszenie publiczności - i tu nie jest ważne odpłatnie, czy też nie - do czegoś z o b o w i ą z u je. A zaproszenia owe były choćby w internecie, na plakatach, w szkole, więc nagłośnienie było.
Robicie imprezę dla siebie - bardzo proszę, nikt z zewnątrz nie wchodzi i nie ma uwag.
A mówienie tu do znudzenia o pieniądzach... Ten temat pojawia się przy imprezach wszelakich - Salon HOBBY, to już istna mantra powtarzana przez Was. Więc i ja powtórzę - róbcie te imprezy t y l k o dla własnego towarzystwa wzajemnej adoracji i będzie spokój, nie będzie krytyki, która uderza Was, jak diabła woda święcona.
Pytanie retoryczne - czy jak do domu zapraszasz gości, to też sadzasz ich w ... przedpokoju, a sam wygodnie rozwalasz się w fotelu w salonie??? To nie są pieniądze, to są zwyczajne zasady ... kultury.
Każdą imprezę robimy wyłącznie dla własnej zabawy. Nie zapraszaliśmy żadnych gości, tylko umożliwiliśmy zobaczenie makietę, znajdź proszę choć jeden wpis gdzie jest napisane że zapraszamy do oglądania .... bo nie przypominam sobie, są tylko informacje że jest wystawa.
I nie zaczynajmy proszę dywagacji na temat czy taki plakat jest zaproszeniem czy nie, bo mam to w pompce.
Nie interesuje nas niesienie kaganka modelarskiej oświaty, ani podziw tłumów nad makietami i taborem, robimy to wyłącznie dla siebie, a widzowie to nasza dobra wola.
Ludzie sobie przyszli i popatrzyli i o.k., po co krytykujesz, po prostu nie przychodź, są tacy co przyjdą popatrzeć na takich warunkach jakie stawia organizator.
A w Nas nic nie uderza, bo już dawno mamy w poszanowaniu narzekaczy i krytykantów z forum - jest ich wielu.
I możesz kolego tu strzelić focha i się obrazić i np. zagrozić że już więcej nie przyjdziesz oglądać (jeśli byłeś) i że Nas nie lubisz itp., twoja sprawa.
Zorganizuj sobie imprezkę, zaproś widzów i kogo chcesz jeszcze, wpuść wszystkich bez żadnych barierek, opowiadaj, prezentuj, co tylko chcesz, bo to Twoja impreza i na Twoich warunkach, nie interesuje Nas to.
A pieniądze mają znaczenie, bo nie masz bladego pojęcia ile kosztuje pojedynczego modelarza taka imprezka, ale nikt nie powtarza tego jak mantry, tylko wyjaśniłem Tobie, że skoro inwestujemy w takie spotkanie swój czas i środki to bawimy się jak My chcemy.

Na tym zakończmy, bo nie masz doświadczenia w tej materii, i tylko prezentujesz roszczeniowo-pretensionalne stanowisko pisarzy z forum
 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
#89
I o to chodzi! Albo robicie imprezę dla własnej zabawy, tylko dla Was samych i wtedy ... cisza, nie zapraszacie gości. Powtarzam, zaproszenie publiczności - i tu nie jest ważne odpłatnie, czy też nie - do czegoś z o b o w i ą z u je. A zaproszenia owe były choćby w internecie, na plakatach, w szkole, więc nagłośnienie było.
Robicie imprezę dla siebie - bardzo proszę, nikt z zewnątrz nie wchodzi i nie ma uwag.
Najwyraźniej nie doczytałeś, albo masz kłopoty ze zrozumieniem. Więc wyjaśniam - zaproszenie na tym forum skierowane było do innych modelarzy - pasjonatów, posiadających makiety lub ciekawy tabor, którzy w charakterze gości klubu Hazero bawili się na tej imprezie. Nie mylmy gości z publicznością, czyli anonimowymi zwiedzającymi, do których kierowany był plakat i która to publiczność mogla przyjść i zobaczyć za barierek fragment makiety z przejeżdżającym taborem.

A mówienie tu do znudzenia o pieniądzach... Ten temat pojawia się przy imprezach wszelakich - Salon HOBBY, to już istna mantra powtarzana przez Was. Więc i ja powtórzę - róbcie te imprezy t y l k o dla własnego towarzystwa wzajemnej adoracji i będzie spokój, nie będzie krytyki, która uderza Was, jak diabła woda święcona.
Z przyjemnością dopłaciłbym kilkaset, albo nawet kilka tysięcy złotych z własnej kieszeni po to, żeby ta hala była zamknięta tylko dla nas, ale niestety nie było takiej opcji. Po prostu taki był wymóg, że ma być udostępniony fragment makiety dla publiczności.A co do HOBBY to wyjaśniam, iż Międzynarodowe Targi Poznańskie co roku przekazują określoną kwotę (jest to kilka tysięcy złotych) do organizacji reprezentujących środowisko modelarzy, które z tejże dotacji pokrywa koszty ekspozycji propagującej modelarstwo kolejowe w Polsce w postaci subwencji dla klubów czy osób zaangażowanych w prezentacje prowadzone pod szyldem tej organizacji. Klub Hazero nigdy takiej dotacji od targów nie dostał, subwencji od organizacji reprezentujących polskich modelarzy również nie - ba, nawet o nią nie zabiegał, bo po prostu jesteśmy na tyle zamożnymi ludźmi że stać nas na to, by zorganizować prezentacje na Targach z własnych pieniędzy i własnym sumptem, co w zupełności uzasadnia, że traktujemy Salon Hobby jako imprezę wyłącznie dla własnego towarzystwa, przy okazji niejako udostępnionej szerszej publiczności.

Pytanie retoryczne - czy jak do domu zapraszasz gości, to też sadzasz ich w ... przedpokoju, a sam wygodnie rozwalasz się w fotelu w salonie??? To nie są pieniądze, to są zwyczajne zasady ... kultury.
Odpowiadając na Twoje pytanie i nawiązując do definicji gości z kilku wersów wyżej - zaproszeni goście bawili się na całej makiecie. Tak się składa, że na makiecie i pod makietą w pudełkach leżały czekając na swoją kolej modele nad którymi modelarze spędzili niekiedy kilkaset godzin pracy, lub też modele o jednostkowej wartości idącej w tysiące euro (nie złotówek, euro). Więc tak jak nie wpuszczam obcych i anonimowych osób przychodzących z ulicy nawet do przedpokoju, tak nie mam zamiaru wpuszczać anonimowej publiczności w środek makiety, bo cenię sobie swój spokój i wolę nie stresować się, że coś zniknie, coś zostanie uszkodzone etc. Jeśli zaś Ty, szanowny Kolego każdego, kogo nie znasz i przychodzi do Ciebie z ulicy wpuszczasz do domu, sadzasz na kanapie w salonie, a następnie idziesz zrobić do kuchni mu herbatę/kawę lub drinka to mogę Ci jedynie pogratulować...ale nie kultury, tylko delikatnie mówiąc lekkomyślności.

Z poważaniem

L
 

darekgol

Aktywny użytkownik
Donator forum
Reakcje
400 4 1
#90
Chyba tego nigdy się nie uniknie :(
Zawsze będą dwa rodzaje "gości". Jedni zadowoleni z zaproszenia przez Kolegów którzy zainwestowali swój czas i pieniądze w organizację SUPER imprezy i ci "drudzy".... nie planowali się tam wybrać, ale i tak im sie nie podobało...
Chyba taki kraj :(
Hazero - super impreza, warto było i dla tych 3 godzin.
Gratulacje i następnych... x lat ;
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#91
I o to chodzi! Albo robicie imprezę dla własnej zabawy, tylko dla Was samych i wtedy ... cisza, nie zapraszacie gości. Powtarzam, zaproszenie publiczności - i tu nie jest ważne odpłatnie, czy też nie - do czegoś z o b o w i ą z u je. A zaproszenia owe były choćby w internecie, na plakatach, w szkole, więc nagłośnienie było.
Robicie imprezę dla siebie - bardzo proszę, nikt z zewnątrz nie wchodzi i nie ma uwag.
A mówienie tu do znudzenia o pieniądzach... Ten temat pojawia się przy imprezach wszelakich - Salon HOBBY, to już istna mantra powtarzana przez Was. Więc i ja powtórzę - róbcie te imprezy t y l k o dla własnego towarzystwa wzajemnej adoracji i będzie spokój, nie będzie krytyki, która uderza Was, jak diabła woda święcona.
Pytanie retoryczne - czy jak do domu zapraszasz gości, to też sadzasz ich w ... przedpokoju, a sam wygodnie rozwalasz się w fotelu w salonie??? To nie są pieniądze, to są zwyczajne zasady ... kultury.
Dyskusja na ten temat powtarza się po prawie każdej imprezie. I prawie tradycyjnie najwięcej pretensji mają osoby, które występują w roli wiecznych widzów.
Panowie, zróbcie coś [moduł, skład] albo pomóżcie [organizacja, plany].
Jeśli ktoś tak narzeka na rozplanowanie to proszę bardzo, może zgłosi się na ochotnika do ułożenie planu rozłożenia makiet, to wtedy zrozumie, że należny się szacunek tym osobom. Szkoda, że nie dało się wyznaczyć większego dostępu do makiet, ale ewidentnie ze względu na ilość modułów się raczej nie dało. Jedyny błąd, który popełnił planujący to to, że dał od strony publiczności tą niedokończona makietę.

A takim narzekaniem bewue, osiągnie tylko tyle, że kolejne imprezy będą zamknięte. Bo po co się żyłować, a w zamian słyszeć tylko pretensje. Bewue "mówisz - masz"
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.023 28 1
#92
Ogromnie żałuję ,że nie mogłem być w Pobiedziskach choć strasznie tego chciałem:( sprawy rodzinne na to nie pozwalały..
Jednak po obejrzeniu zamieszczonych zdjęć stwierdzić muszę,że ekipa H0 jak zawsze stanęła na wysokości zadania- GRATULACJE PANOWIE(y)
Odniosę się jeszcze do krytyki co niektórych userów. Panowie na makietach można zobaczyć wszystko - trzeba tylko chcieć;)
Pozdrawiam życząc wszystkim pasjonatom kolejnych takich imprez !
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.219 8 0
#93
Ja też byłem, pooglądałem, trochę zdjęć napstrykałem ;) Największą korzyścią pięciogodzinnego pobytu, była możliwość spotkania i pogadania z "pozytywnie zakręconymi" uczestnikami. Wielkie dzięki !!!
 

Załączniki

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#97
Byłem w Krakowie 2 czy 3 lata temu i nie widziałem żeby ktokolwiek był niezadowolony więc to raczej nie jest normą w Polsce. Każdy bez problemu mógł zapytać i otrzymał odpowiedź. Tak samo w zeszłym roku w Piotrkowie Trybunalskim. Sam(pomimo bycia maszynistą) prowadziłem wiele rozmów w widzami czy miłośnikami kolei. Nie trzeba się gniewać, ale zrozumieć, że takich imprez w Polsce jest jak na lekarstwo i ludzie chcą widzieć i wiedzieć jak najwięcej. Daleko nam do zagranicy, oj daleko...
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
#99
A takim narzekaniem bewue, osiągnie tylko tyle, że kolejne imprezy będą zamknięte. Bo po co się żyłować, a w zamian słyszeć tylko pretensje. Bewue "mówisz - masz"
Jesli to rzeczywiście taka prywata, że się narzeka ze ludzie przyszli pooglądać, to zamknijcie ją proszę dla zwykłych forumowiczów, i zorganizujcie imprezę przez prywatne kanały (moze przez założenie grupy Pobiedziska?) W przeciwnym wypadku, jeśli ogłaszacie na forum jakby nie patrzeć publicznym ze taka impreza się odbywa, to nie dziwcię się ze ktoś "nieproszony" się zjawi i będzie miał czelność powiedzieć że nie impreza nie była "pod publikę".
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 10
Imprezy 24
Imprezy 1
Imprezy 1
Imprezy 19

Podobne wątki