• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

POBIEDZISKA 2015 (dawny Rogalinek)

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

JanuszJ

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
T M M
Reakcje
218 7 0
#61
Parę świeżych fotek.
I dziękuję wszystkim za wspaniałą zabawę !
 

Załączniki

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#63
W imieniu ekipy Nostalgia Za Parą chciałbym podziękować grupie Hazero za zorganizowanie imprezy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, ile stresu, trudu i wysiłku kosztuje zaplanowanie, przygotowanie i przeprowadzenie takiego spotkania. W związku z tym wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w organizację imprezy należy się szczególne uznanie.

Spotkanie w Pobiedziskach nie mogłoby się oczywiście obyć bez jego uczestników. Na pierwszy plan wysuwają się przede wszystkim wszyscy Ci, którzy mogli i którzy chcieli przywieźć na imprezę moduły. Dzięki nim makieta miała w sumie około 250 metrów długości, cztery stacje na szlaku dwutorowym (Ogrody, Ligota, Szadek, Głuszyca) i pięć stacji na szlaku jednotorowym (Solecko, Rutkowice, Okunin, Chocicza, Herbertów). Do tego dwa posterunki mijankowe (Baza Samochodowa i posterunek złożony z modułów Martela i JanuszaJ), oraz sześć bocznic szlakowych (Fabryka Celulozy, Baza Paliw, Bocznica Jednostki Wojskowej, Elewator Maciejki, Roszków Żwirownia). Ogromne, industrialne zabudowania papierni i elewatora robiły duże wrażenie na wszystkich oglądających.

W okolicy Ogrodów można było zobaczyć fragment imponującej i będącej w budowie stacji towarowej (nieujętej w powyższej wyliczance). W jednej z części stacji obniżenie jednego z torów prowadziło do tajemniczego tunelu. Malkontenci domniemywali, że na ten tor będą kierowane pociągi tych wszystkich, którzy narażą się dyżurnemu ruchu, fantaści widzieli czarną dziurę, czyli przejście do innego wymiaru kolejkowego świata, a złośliwi próbowali doszukać się żelaznych wrót, zamykających wjazd do schronu kolejowego.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tunel_schronowy_w_Stępinie-Cieszynie
http://www.bunkierkonewka.eu/
O prawdziwym przeznaczeniu i roli intrygującej i tajemniczej „czarnej dziury” będzie można z pewnością przekonać się na kolejnych imprezach.

W sobotę jazdy odbywały się w epoce III-IV, natomiast późnym wieczorem i w niedzielę, w epokach późniejszych. Bardzo dobrym rozwiązaniem, będącym kompromisem pomiędzy oczekiwaniami uczestników a możliwościami wynikającymi ze specyfiki imprezy modułowej, była jazda maszynistów w praktyce wyłącznie własnymi pojazdami trakcyjnymi. Dzięki temu można było ujrzeć na makiecie wiele „perełek”, które każdy z maszynistów, z racji ich wrażliwości i indywidualnych właściwości trakcyjnych, woli obsługiwać osobiście. Zgłoszone składy wagonów były ustawiane na stacjach początkowych, po czym maszynista otrzymywał rozkład jazdy (zwykle było dużo więcej chętnych niż rozkładów). W przypadkach, gdy lokomotywa nie pasowała do składu, maszyniści we własnym zakresie dokonywali stosownych „podmian”. Moim zdaniem jest to rozwiązanie warte zastosowania również przy innych imprezach.

Niewątpliwym „bonusem” imprezy była możliwość spotkania osób z różnych grup i środowisk modelarskich, a także wielu osób znanych w środowisku. Przybycie Krzysztofa Młodzikowskiego, wieloletniego organizatora wystaw makiet modułowych na targach Hobby, zostało przywitane spontanicznymi oklaskami. Przy modułach toczyły się (kontynuowane wieczorem w miejscu zakwaterowania) długie rozmowy. Na imprezie pojawiła się również ekipa znanej wszystkim modelarskiej telewizji, więc zapewne za jakiś czas w tym wątku pojawi się link do filmowej relacji ze spotkania.

W pięcioosobowym zespole, w składzie którego były aż dwie Panie, aktywnie uczestniczące w zabawie, z wielką przyjemnością wzięliśmy udział w tej imprezie.
Serdecznie pozdrawiam Piotr
 
OP
OP
Sello

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
#64
Zgoda w 100% ... Ale zapraszacie również na swoje spotkanie publiczność, więc do czegoś to zobowiązuje... Rozumiem obawę o moduły, ale ... Ograniczenie dla publiczności było niestety bardzo duże. Byłem w Pobiedziskach w sobotę. Chciałem nakręcić filmiki, zrobić fotki i ... Niestety, wycofałem się zawiedziony, bo tak naprawdę nie miałem ku temu dobrej sposobności. Szkoda, bo makieta była imponująca. Broń boże nie krytykuję, ale może na przyszłość warto pomyśleć o choć trochę większej dostępności dla publiczności. I nie chodzi tu o podziw, bo ten jest ... oczywisty, przynajmniej z mojej strony, ale jak już zapraszamy gości, to bądźmy dla nich zwyczajnie otwarci.
P.s. Chciałem wrzucić tu fotki, ale zwyczajnie nie mam czego pokazać :(
Tak, krawiec kraje jak mu materii staje .... Układ makiety jest robiony taki, aby uczestnicy mieli jak najatrakcyjniejszą zabawę, bo to oni angażują swój czas i pieniądze na to hobby. Gdybyś poświęcił chwilkę na analizę tego układu z Pobiedzisk i wyznaczył metrowej odległości przerwy między makietą a hipotetyczną barierką to zobaczysz że publiczność nie mogła wejść już nigdzie więcej niż to było zrobione. Wystawa jest udostępniona dla publiczności, ale nie jest robiona dla publiczności, jest robiona po to, aby jaj uczestnicy mieli zabawę, a publiczność jest "wpuszczana" tylko z naszej dobrej woli. Każdy z nas zapłacił za przyjazd do Pobiedzisk, za noclegi, benzynę, posiłki, salę, a publiczność miała darmowy wstęp wolny.
Proszę zorganizować choć jedną większą tego typu imprezę, wtedy możemy podyskutować, w innym wypadku ta dywagacja jest jak pociąg bez kół - dojedzie donikąd.
A tego typu roszczenia, że gdzieś nie można było wejść, spowodują tylko to, że następne imprezy będą zamknięte dla publiczności.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
#65
Witam miło :). Jak już odpoczniecie, ochłoniecie i w ogóle dojdziecie do siebie, proszę nie zapomnijcie o szarakach, którzy byli z Wami całym sercem ale niestety nie ciałem. Proszę o jak najwięcej zdjęć, także tych "nieudanych"! Tak ze zwykłej litości :). Może jakiś film z jazd (PMMH0 mam zasubskrybowany ale może coś jeszcze dacie, takiego np z poziomu torów) ?
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#68
Wielkie podziękowanie organizatorom spotkania za zaangażowanie i trud, jaki włożyli żeby tak duże spotkanie modelarzy kolejowych mogło się odbyć.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólna zabawę i spotkanie.


PMMH0 mam zasubskrybowany ale może coś jeszcze dacie, takiego np z poziomu torów)
Wystarczy poczekać cierpliwie z tydzień no może dwa i poszukać filmu z tego spotkania nakręconego przez Leszka Lewińskiego na Yu Tube wpisując tylko PMM H0. Na inne zdjęcia czy filmy to poczekaj cierpliwie, bo nie każdy z nas po przejechaniu np 200 czy 400 km po spotkaniu rzuca się do komputera i wstawia fotki czy filmiki.



:mad:Jak czytam posty jak ten
Byłem, widziałem, niestety nie jestem zachwycony. Owszem wielkość makiety imponujaca. Niestety większość modulow to tylko torowiska. Zabudowa minimalna. Dostep dla widzow ograniczony. Jestem zawiedziony, bo slyszalem tyle wspaniałych opinii o Waszym klubie. Odnioslem wrazenie, ze to była impreza nastawiona wyłącznie na zabawe uczestnikow a nie na podziw odwiedzających.
to pokazuje jak bardzo wielu nie ma najmniejszego pojęcia o tym, na czym polega nasze modelarstwo i czym się zajmujemy. (n) Pisząc takie bzdury
Niestety większość modulow to tylko torowiska. Zabudowa minimalna .
potwierdza tylko to, że o kolei wiedzą tyle wiele kilkuletnie dziecko.:mamdola:

Takie opinie gapowiczów jeszcze bardziej przekonują nas o tym żeby spotkania przy makiecie były tylko i wyłącznie dla właścicieli modułów i zaproszonych przez nich gości i tylko w formie zamkniętej (y)
a nie dla byle gapia, który nawet nie rozumie, na co się gapi.
 

BorekT

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
41 1 0
#69
Wielkie podziękowanie organizatorom spotkania za zaangażowanie i trud, jaki włożyli żeby tak duże spotkanie modelarzy kolejowych mogło się odbyć.
Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólna zabawę i spotkanie.



Wystarczy poczekać cierpliwie z tydzień no może dwa i poszukać filmu z tego spotkania nakręconego przez Leszka Lewińskiego na Yu Tube wpisując tylko PMM H0. Na inne zdjęcia czy filmy to poczekaj cierpliwie, bo nie każdy z nas po przejechaniu np 200 czy 400 km po spotkaniu rzuca się do komputera i wstawia fotki czy filmiki.



:mad:Jak czytam posty jak ten to pokazuje jak bardzo wielu nie ma najmniejszego pojęcia o tym, na czym polega nasze modelarstwo i czym się zajmujemy. (n) Pisząc takie bzdury potwierdza tylko to, że o kolei wiedzą tyle wiele kilkuletnie dziecko.:mamdola:

Takie opinie gapowiczów jeszcze bardziej przekonują nas o tym żeby spotkania przy makiecie były tylko i wyłącznie dla właścicieli modułów i zaproszonych przez nich gości i tylko w formie zamkniętej (y)
a nie dla byle gapia, który nawet nie rozumie, na co się gapi.
Nie jestem specjalistą, bo dopiero od 2-3 lat czytam to forum i próbuję samodzielnie budować makiety, uczyć się tej trudnej sztuki, ale wydawało mi się też, że w tym wszystkim ważne jest to, aby pokazywać też innym o co chodzi w tym hobby, tłumaczyć gapiom na co patrzą, co w tym lubimy i co może ich tam zaciekawić. Nie każdy musi o kolei wiedzieć wszystko, nie każdy musi wiedzieć na czym polega modelarstwo ( chyba sam już się w tym pogubiłem ). Ja jako ktoś, kto już trochę się na ten temat dowiedział, cieszę się jak mogę komuś wytłumaczyć jakiś aspekt (lub wyprowadzić z błędu) funkcjonowania kolei, makiety, o co MOIM ZDANIEM chodzi w modelarstwie. Może każdemu chodzi o co innego ? Dla mnie jednak przyjemne jest, kiedy ktoś spojrzy na moją pracę i powie, że mu się podoba, albo, że wygląda jak prawdziwe. Gdybym robił to tylko dla siebie to pewnie cieszyło by mnie to trochę mniej i wcale nie czuję się z tego powodu jakimś "zboczeńcem". Uważam , że to naturalne. Ja jestem zwolennikiem tego, żeby widz mógł zobaczyć jak najwięcej. Po to sam zacząłem dwa lata temu jeździć na wystawy.. Chciałem zobaczyć, podpatrzeć lepszych ode mnie i w jakiś sposób się zainspirować. Jestem wdzięczny ludziom, którzy chcieli mi pokazać jak najwięcej i przyczynili się do tego, że zmieniło się moje życie.
 

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#70
BorekT powiedz, czy uczestniczyłeś kiedykolwiek w takiej imprezie? Jako Uczestnik nie masz czasu na nic a już na pewno nie na długie rozmowy z widzami. Co najwyżej na zdawkowe krótkie odpowiedzi. Zrozum, że jesteś albo maszynistą albo dyżurnym ruchu. Co chwila dzwoni Ci telefon, zastanawiasz się jak ułożyć ruch pociągów, jakaś lokomotywa zdefektowała i maszynista Cię pyta czy na stacji nie ma zapasowej, co chwilę patrzysz na szlak i rozjazdy i znowu dzwoni telefon. W krótkich chwilach gdy nie ma ruchu siadasz na moment przegryźć cokolwiek albo czegoś się napić. Jak jesteś maszynistą patrzysz na swój rozkład, gonisz za pociągiem wzdłuż całej makiety i nie możesz stanąć i rozmawiać a pociąg zostawić niech sobie jedzie. Uważasz na semafory, słuchasz tego co mówi dyżurny, musisz przepiąć freda, przejść pod makietą, dać sygnał przed przejazdem kolejowym itp. W tym momencie podchodzi do Ciebie ktoś i pyta - czy ta lokomotywa to Piko czy Schlesienmodelle? A Ty jesteś już pięć kroków dalej... Potem na koniec jeszcze zdejmujesz i wkładasz tabor, coś przy nim poprawiasz itp.

Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć - pytasz o organizatora imprezy, mówisz że jesteś członkiem forum i czy możesz wejść za makietę bo chcesz porozmawiać z uczestnikami o niuansach budowy makiety czy taborze. Jak Ci pozwolą (zapewne tak) wtedy znajdziesz osoby akurat wolne, które gdzieś wewnątrz makiety akurat siedzą, odpoczywają, nie pełnią żadnej funkcji. I z nimi można długo porozmawiać.

Drugim miejscem na takie rozmowy (a w zasadzie mniej rozmowy a bardziej warsztaty) są organizowane co roku w lutym warsztaty modelarskie w Poznaniu. Pojedź na nie, oczywiście wcześniej się zgłaszając i tam masz możliwość pogłębienia swojej wiedzy.

Zrozum, to nie jest ignorancja czy zadufanie tych co uczestniczą w imprezie. Po prostu w ten sposób, przez makietę, przez barierki, trudno się rozmawia i trudno dzieli się wiedzą zwłaszcza biorąc pod uwagę to co napisałem wyżej.
Pzdr, Piotr
 
Ostatnio edytowane:

BorekT

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
41 1 0
#71
BorekT powiedz, czy uczestniczyłeś kiedykolwiek w takiej imprezie? Jako Uczestnik nie masz czasu na nic a już na pewno nie na długie rozmowy z widzami. Co najwyżej na zdawkowe krótkie odpowiedzi. Zrozum, że jesteś albo maszynistą albo dyżurnym ruchu. Co chwila dzwoni Ci telefon, zastanawiasz się jak ułożyć ruch pociągów, jakaś lokomotywa zdefektowała i maszynista Cię pyta czy na stacji nie ma zapasowej, co chwilę patrzysz na szlak i rozjazdy i znowu dzwoni telefon. W krótkich chwilach gdy nie ma ruchu siadasz na moment przegryźć cokolwiek albo czegoś się napić. Jak jesteś maszynistą patrzysz na swój rozkład, gonisz za pociągiem wzdłuż całej makiety i nie możesz stanąć i rozmawiać a pociąg zostawić niech sobie jedzie. Uważasz na semafory, słuchasz tego co mówi dyżurny, musisz przepiąć freda, przejść pod makietą, dać sygnał przed przejazdem kolejowym itp. W tym momencie podchodzi do Ciebie ktoś i pyta - czy ta lokomotywa to Piko czy Schlesienmodelle? A Ty jesteś już pięć kroków dalej... Potem na koniec jeszcze zdejmujesz i wkładasz tabor, coś przy nim poprawiasz itp.

Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć - pytasz o organizatora imprezy, mówisz że jesteś członkiem forum i czy możesz wejść za makietę. jak Ci pozwolą zapewne tak) wtedy znajdziesz osoby akurat wolne, które gdzieś wewnątrz makiety akurat siedzą, odpoczywają, nie pełnią żadnej funkcji. I z nimi można długo porozmawiać.

Drugim miejscem na takie rozmowy są organizowane co roku w lutym warsztaty modelarskie w Poznaniu. Pojedź na nie, oczywiście wcześniej się zgłaszając i tam masz możliwość pogłębienia swojej wiedzy.

Zrozum, to nie jest ignorancja czy zadufanie tych co uczestniczą w imprezie. Po prostu w ten sposób, przez makietę, przez barierki, trudno się rozmawia i trudno dzieli się wiedzą zwłaszcza biorąc pod uwagę to co napisałem wyżej.
Pzdr, Piotr
Czy w "takiej" imprezie to nie wiem, jednak wiem na jakiej zasadzie to funkcjonuje, też ostatnio korzystałem z rozkładów jazdy na imprezie w Wołowie (KSK Wrocław). Rozumiem doskonale, że są różne obowiązki do realizacji, to jest jasne, ale chodzi mi tylko o to, że nie można się całkiem odwrócić do ludzi tyłem i np. zamknąć całkowicie imprezę dla publiczności. Jestem po prostu zdania, żeby maksymalnie możliwie wyjść ludziom na przeciw w każdej możliwej sytuacji. Nie byłem w Pobiedziskach i rozumiem, że tam możliwości były bardzo ograniczone. Dziękuję za wyjaśnienie. Odpowiedziałem w tym temacie trochę w obronie ludzi "nie mających pojęcia", ludzi "zadających pytania" i "krytykujących". Owszem oni nie rozumieją tego na czym to polega. Ale skąd mają rozumieć ? Jedni wiedzą dużo, inni wiedzą wszystko , inni nie wiedzą nic (bo zwykle nie mają skąd wiedzieć) i wyrażają swoją opinię. Też zdarzyło mi się kiedyś pójść na taką imprezę z dziewczyną (zanim mogłem wejść za barierkę) i była strasznie rozczarowana, że można oglądać tylko 1/4 część makiety. Ludzie nie wiedzą na czym to polega i w sumie nie bardzo mają skąd wiedzieć... I tak chyba będzie zawsze, chyba, że w jakiś magiczny sposób zostaną poinformowani na czym dokładnie to polega.

A co do warsztatów to zdarzyło mi się przez chwilę takie prowadzić ;) (uczyłem dzieciaki robić drzewka z drutu).
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.257 496 29
#72
[QUOTE="Czesław Turko, post: 440005, member: 660"

Takie opinie gapowiczów jeszcze bardziej przekonują nas o tym żeby spotkania przy makiecie były tylko i wyłącznie dla właścicieli modułów i zaproszonych przez nich gości i tylko w formie zamkniętej (y)
a nie dla byle gapia, który nawet nie rozumie, na co się gapi.[/QUOTE]

O ile odpowiedź na biadolenie emeryta celną jest, to dalszy ciąg wypowiedzi zasługuje na komentarz.
"Nas" to znaczy kogo, wszystkich modelarzy czy tylko szatana z redy i jego pogrobowców z Pomrocznej Makiety Modułowej, przecież Wy i tak się bawicie w swoim kręgu, zadziwiające jest że Pan pozwolił Wam tu przyjechać, chyba tylko w celu nakręcenia wątpliwej jakości filmiku z imprezy.
Dla byle gapia który nie rozumie na co patrzy, taka impreza może być bodźcem sprawiającym że zakiełkuje ciekawość, która z czasem może przekształcić się w niepohamowaną potrzebę zdobywania wiedzy, którą Wy absolutnie posiedliście od małego,obrzydliwe zadufane w sobie indywidua, oczywiście tylko w Waszym mniemaniu.

A Ty kolego Borek, mogłeś znaleźć kogoś normalnego kto by Cię wpuścił i pogadał z Tobą, w zasadzie to cały zewnętrzny krąg makiety,no chyba że liczyłeś na dywan i kwiaty.
 

BorekT

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
41 1 0
#73
[QUOTE="Czesław Turko, post: 440005, member: 660"

A Ty kolego Borek, mogłeś znaleźć kogoś normalnego kto by Cię wpuścił i pogadał z Tobą, w zasadzie to cały zewnętrzny krąg makiety,no chyba że liczyłeś na dywan i kwiaty.
A gdzie pisałem, że chciałem tam wejść ? Nie było mnie tam. Jakbym chciał to bym się zapisał na imprezę. Odniosłem się tylko do tego jak reagują "widzowie", skąd to się bierze i chciałem zwrócić uwagę na to, że czasami trzeba ich zrozumieć. Nikogo nie krytykuję, nikomu nic nie zarzucam , tylko mówię o swoich przemyśleniach, bo chyba od tego jest forum. Piszę to bo uważam, że może to się w jakiś sposób przyczynić do pozytywnego rozwoju tematu. To mój jedyny cel.
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
#74
Ja mimo tego ,że byłem gościem ,czułem się jak w śród swoich. Nikt mnie nie gonił z miotłą lub widłami ,mimo to,że kręciłem się po całym poligonie ,robiąc ponad 160 zdjęć. Co prawda często po kolanach ,ale było warto i dało się przeżyć .(y)
Przy okazji organizatorom gratuluje udanej imprezy i gościnności.:cool:
 

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#77
Było SUPER POLECAM ! (y)
 

Załączniki

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#80

Załączniki

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 10
Imprezy 24
Imprezy 1
Imprezy 1
Imprezy 19

Podobne wątki