• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Pożeganie Pm36-2???

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#4
Rozkład i trasa przejazdu jest znana? Co będzie miał na haku, gdzie obrócą parowóz, czy pojedzie z gawiedzią na Toruń Wschodni? Jaka będzie pogoda, będzie słońce, czy sypnie śniegiem. To pierwsze pytania jakie się cisną.
 

MichałK

Znany użytkownik
Reakcje
874 9 4
#5
Zawsze jak widziałem parowozy czynne jako dziecko czy później to w Chabówka czy w Wolsztynie to wiedziałem że są żywe, mają dusze. Obecnie jest ich coraz mniej, a teraz Pm36 zapewne dołączy na cmentarzysko Warszawskie zwane Muzeum Kolejnictwa. Ten parowóz na to nie zasłużył nie tak to powinno wyglądać :(
 

cyklista

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Piękna Helena powinna zostać w Wolsztynie.Nawet jak by miała stać jako eksponat.Albo w Chabówce.Tylko nie do Warszawy.Oni ją tam doprowadzą do kupy złomu.Tam nie dbają o eksponaty.Nie wiem jak teraz ale kiedyś o zgrozo niektórym eksponatom żałowali nawet kawałka szyn i lokomotywy stały na samej ziemi!Muzeum w warszawie nie zasługuje na taki eksponat jak Piękna Helena!
 

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Coś słyszałem wcześniej, ale nie wierzyłem. Nie, nie, nie... tylko nie Helena. Dopiero co jechałem pociągiem retro na dniach transportu, a ona ciągnęła... i to jak ciągnęła!!! Za przeproszeniem, pełną gębą! A teraz na tego szrota ją odstawią... tam wszystko niszczeje, rdzewieje, mają to w d..ie. Dlaczego rezygnujemy z tego co mamy unikalne i wyjątkowe. Zasrańcy.
Muszę się napić.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#15
Najbardziej denerwujący jest fakt, że w 1995r. na odbudowę Pm36 składali się ludzie. Oczywiście te kwoty nie pokryły całej sumy odbudowy parowozu. Gdzie wtedy był ten cały Ferdynand B. Ruszczyc? Ano w Muzeum Karykatury:ROFL::ROFL: Historyk sztuki szefem muzeum kolejnictwa- to jest dopiero karykatura k.j.m!!! Jaskrawy przykład hibernacji- posiedź troszkę w m.kol., potem Ci znajdziemy lepszy stołek.
 

Załączniki

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Hmmm... tak mi przyszło do głowy: a gdybyśmy wszyscy jak tutaj jesteśmy podpisali petycję do ministra czegoś tam - o dofinansowanie remontu i kosztów eksploatacji parowozu i utrzymanie go na chodzie?!?! Dali argumenty, zebrali statystyki, policzyli nie tylko koszty, ale i zysk jaki otrzymuje się z biletów na dniu transportu, na parowozjadzie itp imprezach. Gdybyśmy pokazali, że warto, że są też z tego zyski, że jest jakieś dziedzictwo, wartość nie tylko materialna. Ilu nas jest na forum naprawdę czynnych? Admin pewnie mógłby wyciągnąć takie statystyki, np bez tych co się nie logowali przez ostatnie 2 miesiące/miesiąc. Może okazałoby się, że możemy zebrać wiele podpisów i uratować coś co uratowania jest warte. Petycję można stworzyć na stworzonych do tego portalach i wymagają tylko podania imienia i nazwiska, a także adresu email, na który dostajemy link, którego kliknięcie potwierdza nasze poparcie i podpisanie petycji. Moglibyśmy za zgodą Adminów dać to jako specjalny temat, we wszystkich działach, aby każdy mógł do tego dotrzeć i to znaleźć. To nic nas nie kosztuje, a może moglibyśmy uratować coś, co z czego możemy być dumni; coś co uratowania jest naprawdę warte.
CO MYŚLICIE? DZIAŁAMY?
DSCF0973.JPG
DSCF1133.JPG
 
Reakcje
1.731 13 0
#17
Najbardziej denerwujący jest fakt, że w 1995r. na odbudowę Pm36 składali się ludzie. Oczywiście te kwoty nie pokryły całej sumy odbudowy parowozu. Gdzie wtedy był ten cały Ferdynand B. Ruszczyc? Ano w Muzeum Karykatury:ROFL::ROFL: Historyk sztuki szefem muzeum kolejnictwa- to jest dopiero karykatura k.j.m!!! Jaskrawy przykład hibernacji- posiedź troszkę w m.kol., potem Ci znajdziemy lepszy stołek.
Już jego dni są podobno policzone ,bo jak chodzą słuchy po necie,podobno jest decyzja o odwołanie Struzika z funkcji marszałka więc i Ruszczyc za nim poleci ..... daj Boże.....:)
 
Reakcje
1.731 13 0
#18
Hmmm... tak mi przyszło do głowy: a gdybyśmy wszyscy jak tutaj jesteśmy podpisali petycję do ministra czegoś tam - o dofinansowanie remontu i kosztów eksploatacji parowozu i utrzymanie go na chodzie?!?! Dali argumenty, zebrali statystyki, policzyli nie tylko koszty, ale i zysk jaki otrzymuje się z biletów na dniu transportu, na parowozjadzie itp imprezach. Gdybyśmy pokazali, że warto, że są też z tego zyski, że jest jakieś dziedzictwo, wartość nie tylko materialna. Ilu nas jest na forum naprawdę czynnych? Admin pewnie mógłby wyciągnąć takie statystyki, np bez tych co się nie logowali przez ostatnie 2 miesiące/miesiąc. Może okazałoby się, że możemy zebrać wiele podpisów i uratować coś co uratowania jest warte. Petycję można stworzyć na stworzonych do tego portalach i wymagają tylko podania imienia i nazwiska, a także adresu email, na który dostajemy link, którego kliknięcie potwierdza nasze poparcie i podpisanie petycji. Moglibyśmy za zgodą Adminów dać to jako specjalny temat, we wszystkich działach, aby każdy mógł do tego dotrzeć i to znaleźć. To nic nas nie kosztuje, a może moglibyśmy uratować coś, co z czego możemy być dumni; coś co uratowania jest naprawdę warte.
CO MYŚLICIE? DZIAŁAMY?
Zobacz załącznik 60782 Zobacz załącznik 60783
Jak najbardziej działamy....:)
 

KAMAPI

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
Ja tworzę petycję, nie czekając na Wasze głosy tutaj. Uważam, że warto, a bezczynność to strata czasu. Jak ją stworzę i będę miał link to Adminów poproszę o pomoc w umieszczeniu na forum w jednolitej treści. Doradźcie: Do kogo to napisać? Komu ci panowie podlegają? Minister transportu? Kultury? Do kogo to zaadresować? Czy do obydwu?
Muzeum w Warszawie które jest właścicielem Heleny podlega pod Samorząd Mazowsza, na czele którego stoi Marszałek: Adam Struzik. Więc chyba do niego...?