• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Połączenie kabelków na module dwutorowym.

intraf81

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam Kochani. Wiem, że pytanie dla wielu może wydać się banalne - ja jednak z elektryką mam problem i jeśli ktoś znalazłby chwilkę na opisanie mi krok po kroku co z czym się je na załączonym zdjęciu - byłbym niezmiernie wdzięczny ;)
Otóż planuję dla własnych celów (i ku uciesze dzieci) zrobić małą makietę modułową, gdzie na jednym module, będą znajdowały się głównie dwa tory. Moduły chcę łączyć ze sobą gniazdami XLR. No i teraz moje pytanie: jak to wszystko połączyć na podstawie załączonego zdjęcia? Dodam jeszcze, że obecnie mam analogowe sterowanie, ale zastanawiam się nad cyfrowym. Czy w ogóle jest różnica w połączeniach modułów w tychże sterowaniach? Niestety jestem zupełnym laikiem co do elektryki i fajnie, jakby komuś się chciało opisać mi to jak krowie na rowie, na przykład że kabelek w kolorze czerwonym prowadzimy ze slotu X do Y, łączymy z miejscem Z itd itd. A jeszcze jakby sie to komuś chciało rozrysować kolorystycznie w jakimś paint'cie, byłoby super.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na jakąś dobrą duszę, która bez przechwalania się swoją wiedzą i bez używania tych wszystkich fachowych złów, polaryzacja, krosy itp, w najprostszy sposób mi to wytłumaczy. Dzięki.
IMAG1880.jpg
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#3
ale gdybym nie musiał to użyłbym bananków.
Prawdziwa mądrość z tych słów płynie (y)
A ode mnie tyle, że jeżeli nie zamierzasz udzielac się na spotkaniach modułowych to podłączenie elektryczne możesz wykonać w sposób dowolny byle jedna szyna w torze była zasilana z jednego bieguna wyjścia zasialacza a druga z drugiego. Nie ma znaczenia czy sterowanie będzie analogowe czy cyfrowe.
 
OP
OP
I

intraf81

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Gdybym koniecznie musiał użyć XLRów to zrobiłbym to tak jak na załączonym rysunku,ale gdybym nie musiał to użyłbym bananków.
Zobacz załącznik 608918
Dziękuję. Troszeczkę mi to rozjaśniło, ale mam jeszcze takie pytanie. Czy nie muszę więc łączyć kablami ze sobą obydwu złącz XLR? Czy mam rozumieć, że zgodnie z tym schematem wystarczy, że przylutuję do pinu I tor nr 1, do toru nr 2 pin II i z pinu III tory nr 3 i 4 i to wszystko? A i jeszcze pytanie zgodnie z jakim schematem przylutować kable do złącz wtykowych do gniazd XLR?