• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

połączenie łuku

mrozek20

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 1 1
#1
Poradzcie mi proszę jak połączyć tor łukowy.
Moja makieta stanie na szafkach Ikea, zakładam że raz na rok będę musiał ją rozłączyć z różnych przyczyn i dlatego składa się z części.
Połączenie odcinków prostych nie stanowi problemu, ale z łukiem nie mam dobrego rozwiązania.
Na zdjęciu miejsce łączenia wyjdzie po prawej stronie obok puszek. zakładałem nawet wjazd toru na drugą część makiety i nie przymocowywanie jej tam.
Tory muszą być przymocowane wsuwkami. mam małe dzieci, które będą użytkownikami budowanej zabawki.
Ktoś widział jakieś sensowne rozwiązanie?
 

Załączniki

OP
OP
M

mrozek20

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 1 1
#3
myślałem o tym wcześniej, ale tutaj nie mam możliwości połączenia wsuwką.
czy dojechanie na styk wystarcza? boję się że dziecko trąci makietę i pociąg będzie się wykolejał

..... chociaż jak skręcę śrubami oba moduły.....
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#4
Połączenie wsuwkami będzie kłopotliwe. Tym bardziej, że jeden tor będzie na wprost a drugi po łuku.
Tylko na styk i moduły skręcone. Połączenie elektryczne zrobione pod modułami na zasadzie wtyk-gniazdo.
 
OP
OP
M

mrozek20

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 1 1
#5
myślę że skorzystam z tego co podał mi "służbowo". Zastanawiam się tylko czy przecięcie niesymetryczne, tzn że koła jednej osi w jedym momencie trafią na tylko jedno przecięcie i po 2-3mm na drugie pomoże zachować stabilność przejeżdząjącego pociągu.
Jakkolwiek bym tego nie spasował to i tak będzie przerwa na łuku.
Boję się tej części. Może dlatego że nigdy nie widziałem jak to działa na żywo.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
#6
Ale przerwa może być minimalna tylko najpierw skręć segmenty tak ja mają być skręcone,potem połóż
tory z dolutowanymi kablami,przyklej je a na koniec przetnij cienką piłką np.wielokrotnie opisaną
na forum piłką z żyletki.Jak zrobisz to starannie to nic nie będzie się wykolejać:).
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 4
Techniki modelarskie 4

Podobne wątki