• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Połączenia przewodów

Robcio

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Witam wszystkich,
Moja makieta funkcjonuje już od jakiegoś czasu. Ostatnio musiałem jednak coś przerobić i powróciło stare pytanie.

Jak w prosty i estetyczny sposób łączyć przewody pod makietą?
Kostki elektryczne są prostei i oczywiste, ale nie lubię tych małych śrubek do dokręcania.

WAGO było by super, ale jak przytwierdzić je do drewnianej makiety? Nie widziałem opcji z otworem ns śrubkę jak w kostkach.

Jakie są wasze rozwiązania?
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#2
Łączę na WAGO i przyklejam na klej podobny do silikonu.
Druga metoda jaką stosuję to przyklejam uchwyty do mocowania przewodów (mają już przyklejoną mocną taśmę) i spinam opaską zaciskową (trytytką).
Same złączki będą luźno, ale przy samym końcu przewody są spięte. Ta forma wydaje mi się wygodniejsza przy wpinaniu/wypinaniu przewodów z WAGO. Jeśli będziesz stosował przewody o małym przekroju zastosuj WAGO dedykowane do KNX.

1.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Robcio

Robcio

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#4
Łączę na WAGO i przyklejam na klej podobny do silikonu.
Druga metoda jaką stosuję to przyklejam uchwyty do mocowania przewodów (mają już przyklejoną mocną taśmę) i spinam opaską zaciskową (trytytką).
Same złączki będą luźno, ale przy samym końcu przewody są spięte. Ta forma wydaje mi się wygodniejsza przy wpinaniu/wypinaniu przewodów z WAGO. Jeśli będziesz stosował przewody o małym przekroju zastosuj WAGO dedykowane do KNX.

Zobacz załącznik 641317
Dzięki, ładnie to wygląda.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Elektryka 30
Elektryka 18

Podobne wątki