• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa Pn12 z zestawu Gerard'a

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#1
W 2012 roku zaczęła się budowa przepięknego parowozu z serii austriackiej 310.
Model był kiedyś dostępny jako zestaw do samodzielnego montażu, wyprodukowany przez firmę Gerard.
Ponieważ zestaw zakupiony został od osoby prywatnej w Austrii i brakuje jeszcze pewnych elementów (odlewów) trwają działania w celu ich zdobycia i wówczas prace zostaną wznowione.
A tymczasem kilka zdjęć z dotychczasowych postępów prac :
Pn12-1.JPG Pn12-2.JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Tomek 051

Nowy użytkownik
club 0
Reakcje
1 0 0
#2
Oooo moje fotki :)
Dołożę kilka. Temat utknął bo wsysnęło kilka odlewów. Na szczęście już się podobno znalazły (jak będę je miał w ręce to odetchnę) i niebawem prace ruszą dalej.
DSC_7582.jpg DSC_7591.jpg PA148506.jpg PA148507.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Tomek 051

Nowy użytkownik
club 0
Reakcje
1 0 0
#4
Moja, większość z zestawu Gerarda, lekka konwersja na PKP, trochę rzeczy trzeba było dorobić i przerobić.
Zestaw kupiłem rozgrzebany i się okazało że kilka części brakowało ale się po prawie dwóch latach znalazły. Może do końca roku się przyszły właściciel doczeka gotowego modelu :)
 

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
#7
Nie jestem taki "bystry", zostawiam to innym cwaniakom. Czekam z niecierpliwością na relacje z budowy wersji PKP-owskiej. Na razie to...czeska komedia
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#10
Tę lokomotywę z zestawu Geralda składa Tomek05 i chce sprzedać. Zestawy te są praktycznie nie do dostania.
Ja poddałem konwersji model BR16 Lemaco zakupiony na ebay.de, którego cena wynosi ok. 3000 €