• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pm36-1

Robert

Znany użytkownik
Reakcje
475 1 0
Na ruskim forum znalazłem takie zdjęcie. Mam jednak wątpliwości co do jego oryginalności....

 
Ostatnio edytowane:

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.477 56 5
Zdjęcie retuszowane ,co było normalne w tamtych czasach , może trochę zachwiane proporcje prawdopodobnie przez zły kąt fotografowania oryginału. Mnie zdziwił wgnieciony narożnik na pierwszym planie. Przy okazji poprawiłem nieco fotkę.
Pm36-01.jpg
 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
Mnie ciekawi kiedy zostało zrobione. I gdzie??

Obstawiam, że po wrześniu 1939 roku. Może już po przekazaniu do niemieckiego ośrodka doświadczalnego??
 

kptkloss

Aktywny użytkownik
Reakcje
171 11 1
Najprawdopodobniej wiosną 1937 r. na terenie Fabloku. To pierwotna wersja malowania (przed "paryską"), ponadto brak uchwytów do otwierania przedniej osłony dymnicy, które zostały dodane w czasie badań już po powrocie z Paryża. W 1939 r. parowóz jeździł już bez ozdobnych pasków i wielkiego logo PKP. Po co Niemcy mieliby przywracać takie malowanie??
 

luc1979

Znany użytkownik
Reakcje
263 0 0
Hmmm...tylko skąd w takim razie to zdjęcie u Rosjan?? Może Niemcy zabrali je z Chrzanowa do Grunewald, a stamtąd zabrali je Sowieci po 1945. Bo nie kojarzę go z jakiś krajowych publikacji??
 

kptkloss

Aktywny użytkownik
Reakcje
171 11 1
Tak. Jeden szczegół - drzwi dymnicy są okrągłe a nie ścięte u góry, oraz pozbawione uchwytów. Świetnie to widać po rozjaśnieniu fotki.
Daliśmy się nabrać.
 
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
szczegółów wiele ,najważniejszy to koła ,osie nie drążone ,przeciwkorby etc, mocno uproszczone
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
To ostatnie "zdjęcie" już na forum chyba było. Widać, że to komputerowy obrazek wklejony w fotografię stacji w Wolsztynie.
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Caly przod parowozu jest przeciez skopany. Plasczyzna idaca po srodku od gory nie powinna miec takiego zalamania pomiedzy swiatlami. W ogole drzwi dymnicy sa na tym "zdjeciu" wypukle na okolo, a powinny byc plaskie tak zeby sie zgrac z otulina pomiedzy zderzakami. Swiatla powinny bardziej wystawac, a same zderzaki jeszcze bardziej. Zastanawiam sie jaki byl rozmial lamp na parowozie, wygladaja jak by idealnie pasowaly na "lustrzanki" :)
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
D
Koleje w Polsce 4
Koleje w Polsce 2
Koleje w Polsce 6
Koleje w Polsce 11

Podobne wątki