• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pm36-1

wolfik

Znany użytkownik
Reakcje
987 1 0
#81
... natomiast wklejam ponownie fotkę gdzie peta plus Ty23 ciągną pociąg sanitarny , gdzie interesująca jest jasność lakieru niebieskiego, po tym zdjęciu,w porównaniu do czerni, można by dojść jaki był odcień niebieskiego(technika usuń kolor) Zobacz załącznik 284950
To samo miejsce i czas ale z drugiej strony.

_57_copy209.jpg

PS.
Wiedziałem, że gdzieś mam jeszcze jedno zdjęcie ale nie mogłem znaleźć. Źródło - forum Odkrywcy
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#84

spptkw2

Znany użytkownik
Reakcje
46 3 0
#88
No i po co szukać po jakichś innych forach ..... wszak tu jest od dawna to zdjęcie w pierwszorzędnej jakości.

Temat zawrócił .... :)
A tabliczka F.P.K na żywo to wygląda sobie tak jak na zdjęciu (jeszcze nie wywierciłem otworów), mogłaby znaleźć się również w wątku wczoraj i dziś. Przepraszam, że tym zdjęciem trochę zboczyłem z tematu Pm36.
FPTK 0018.JPG
 

irek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#95
Najgorsze jest to, że te plany zostały prawdopodobnie ukradzione z Muzeum Kolejnictwa. Widziałem dokumenty przekazania dokumentacji parowozów z Fabloku do Warszawy. W Muzeum siedzą teraz jakieś młode osoby, które mówią, że jeszcze nie pracowały, gdy plany przekazano... a w ogóle to jakie plany? Przecież ich nigdy nie było... Wrzucam jeszcze jedno zdjęcie. Widać, że parowóz przez kilka lat istnienia był modyfikowany: m.in. zmiany w układzie klap, inne poręcze przy schodach.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#96
Nigdy nie przestało mnie frapować że ten niby wierny model z hameryki ma zupełnie inny tył tendra niż na zdjęciach oryginału. Nie dokończyli?
 

MAnTonI

Aktywny użytkownik
Reakcje
172 1 0
#98
może kiedyś ,ktoś napisze : a wrak stoi tu i tu
a ktoś inny : już nie stoi ,jedzie do Piły..........
Ta, jest jeden taki który twierdzi że wyścielił sobie nimi trumnę. Trza będzie poczekać aż zwiędną wieńce i rozkopać...
To może lepiej założyć taki fundusz jak mieli w Anglii gdy odbudowywali LNER Peppercorn Class A1 60163 Tornado
https://en.wikipedia.org/wiki/LNER_Peppercorn_Class_A1_60163_Tornado#Top_Gear_Race_to_the_North
Czasu mamy dużo, nawet w Anglii zajęło im to długi okres aż w końcu zainteresował jakiś "czynnik sprawczy" i dołożył gdy widział że ma to sens.
 
OP
OP
FENIX

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
#99
Tam jest inna kultura , szacunek dla tradycji i historii, gdzie to u nas ? .....włodarze wolą kolejna galerię handlową wymodzić niż odrestaurować zabytki.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
D
Koleje w Polsce 4
Koleje w Polsce 2
Koleje w Polsce 6
Koleje w Polsce 11

Podobne wątki