• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pm36-1

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.897 111 7
Zobacz załącznik 701678
patrzę i podejrzewam ,że to nie dokument , jeno wizualizacja komputerowa, a powodem jest render blach płaszcza na kotle , zbyt poobijany jak na okres międzywojenny
To jest dosyć kiepska wizualizacja. "Nos" parowozu jest inny niż w realu; te załamania pomiędzy reflektorami są błędne. Zderzaki także powinny dalej wystawać.
 

ammadeuus

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
Tak to wizualizacja, poniżej w kolorze. To samo zdjęcie figuruje na okładce książki: "W Biurze Konstrukcyjnym Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce"
kolor1.jpg


Poniżej, chyba najlepsza wizualizacja znaleziona w necie, stworzona przez Lumo Studio:

11206951_1591441031104613_8537287091738657553_n.jpg
10300770_1591441174437932_1791793514410495134_n.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Dla mnie te wszystkie wizualizacje są zupełnie bez sensu. Rozumiem jeszcze próby odtworzenia wyglądu lokomotywy na podstawie posiadanych informacji (chociaż akurat w wypadku Pm36-1 nie ma takiej potrzeby, bo jest sporo prawdziwych zdjęć), ale takie fotomontaże, umieszczające parowóz w innej rzeczywistości to dla mnie całkowite nieporozumienie, w dodatku mogące prowadzić do fałszywych wniosków u osób mniej znających temat.
 

JacekZet

Znany użytkownik
Reakcje
465 0 0
Dla mnie te wszystkie wizualizacje są zupełnie bez sensu. Rozumiem jeszcze próby odtworzenia wyglądu lokomotywy na podstawie posiadanych informacji (chociaż akurat w wypadku Pm36-1 nie ma takiej potrzeby, bo jest sporo prawdziwych zdjęć), ale takie fotomontaże, umieszczające parowóz w innej rzeczywistości to dla mnie całkowite nieporozumienie, w dodatku mogące prowadzić do fałszywych wniosków u osób mniej znających temat.
Dlatego moje prace w grafice 3d umieszczam na "pustyni".
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
W tym pliku nie ma żadnych rysunków, to jest tylko spis. A gdzie są (jeżeli w ogóle są) same rysunki, to nie wiem. Trzeba by szukać tam, skąd pochodzi ta lista.
 

Piotzer

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
Dostałem tę listę kiedy napisałem do Stacji Muzeum w Warszawie, pytając się czy posiadają jakieś rysunki techniczne, których mógłbym użyć do mojego projektu. Przysłali też do parowozów Ok22 oraz Okz32 listy.

Poprawiony błąd gramatyczny. AH
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Piotzer

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
Wiem, ale już pytałem, lecz nie odpowiedzieli, do nich pisać znowu nie będę gdyż mają zbyt dużo na głowie. A ja się tu pytam ponieważ widziałem jeden z rysunków w tym forum więc pomyślałem że warto by było się was zapytać. Tak czy siak, będę szukać dalej.
 

Butter

Użytkownik
Reakcje
103 0 0
Jest to spis rysunków znajdujących się na stanie Muzeum Kolejnictwa i istniejących fizycznie w ich wewnętrznym archiwum w Warszawie.
 

Piotzer

Nowy użytkownik
Reakcje
3 0 0
Aha, to fajnie. Domyślam się że raczej do tego archiwum nie można wejść, sam nigdy jeszcze nie byłem w tym muzeum więc zbytnio nie wiem.
 

Pantograf

Znany użytkownik
Reakcje
996 63 25
Jest to spis rysunków znajdujących się na stanie Muzeum Kolejnictwa i istniejących fizycznie w ich wewnętrznym archiwum w Warszawie.
To ciekawe. Bo o ile mnie pamięć nie myli, ktoś, gdzieś, kiedyś tu pisał... Iż w muzkolu nie mają komoletu rysunków, jedynie same okładki teczek...

Było swego czasu o tym nawet głośno, mówiono że rysunki posiada ktoś w prywatnych szufladach. Z resztą wiele dokumentacji technicznych poginelo.

To w końcu jak z tym jest?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
D
Koleje w Polsce 4
Koleje w Polsce 2
Koleje w Polsce 6
Koleje w Polsce 11

Podobne wątki