• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Plyty betonowe

Fankolejki

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#1
Witam chciałbym na makietę zrobić imitacje płyt betonowych. Wyciąłem z tektury wzór płyty na którą dałem cienką warstwę gipsu po wyschnięciu niestety gips razem z podstawka zrobił się w łódkę pytanie czego uzyc by nie wyginalo mi gipsu alw zeby tez nie byla za gruba warstwa?? (zdj dla uwagi jak mialy by wygladac)
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
#3
niestety gips razem z podstawka zrobił się w łódkę pytanie czego uzyc by nie wyginalo mi gipsu
Karton zawsze się wygnie jak z jednej strony dostanie wodę. Najlepiej zaimpregnować karton, żeby nie chłonął wody. Można to zrobić np. Paraloidem B-72 albo cyjanoakrylem. Dopiero po zaimpregnowaniu, jak dasz gips to się karton nie wygnie.
A tak w ogóle to po co kładziesz gips na karton? Przecież jak wytniesz płyty z kartonu, to wystarczy je odpowiednio pomalować, pobrudzić i masz gotowe płyty betonowe.