• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Plux21

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.595 25 2
#1
Witam wszystkich
poszukuję płytki (zaślepki) do gnizada 21 pin - Plux21. Kupiłem loka z dekoderem, a chcę jeździć w analogu. Jeżeli ktoś posiada taką zaślepkę zdemontowaną z lokomotywy, bo założył dekoder i chce ją sprzedać to proszę o kontakt.
robertkroma@wp.pl
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#2
Napisałem o tym przed chwilą w wątku o modelach francuskich: o ile wiem, nie istnieje Plux21, Plux może być 8, 12, 16 albo 22. Oprócz tego istnieje "zwykłe" gniazdo 21-pinowe (nie Plux), ale to nie to samo. Jouef ostatnio stosuje w swoich modelach właśnie to "zwykłe" 21-pin. Ale model z dekoderem może jeździć w analogu. Muszę poszukać takiej zaślepki 21-pinowej, jak znajdę, to mogę odstąpić (w razie czego dam znać na PW).
 
OP
OP
robertkroma

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.595 25 2
#4
Wiem, ale parametry jazdy są gorsze. A ten na prąd trzyszynowy nie wiem czy działa prawidłowo na analogu. Ale mimo wszystko wolę normalną eksploatację a nie długi rozpęd.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#7
Trix stosował do niedawna też zwykłe gniazda 21-pinowe, nie Plux. Powtarzam, wydaje mi się, że nie ma czegoś takiego jak Plux21, jest Plux22. A jedno od drugiego różnią się układem pinów, jedne do drugich nie pasują.

Jeszcze nie znalazłem zaślepki. :(
 
OP
OP
robertkroma

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.595 25 2
#8
Ale patrząc na zdjęcia to chyba gniazdo 22 pin a dekoder ma 21.
SNC19792.JPG

SNC19793.JPG

[DOUBLEPOST=1497212116,1497211629][/DOUBLEPOST]Niemiec w aukcji podał 21 pin (MTC), choć nie wiem co to jest.
Pozdrawiam
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#9
Gniazdo ma 21 czynnych dziurek, a dekoder 21 czynnych nóżek. To 22-gie miejsce bez otworu, na końcu jednego rzędu, to tzw. indeks, który powoduje, że dekoder da się włożyć tylko w określonej pozycji. To jest właśnie złącze 21-pinowe MTC, w odróżnieniu od Plux22. Plux22 też ma tylko 21 czynnych końcówek, ale ta "ślepa" (indeks) jest w środku jednego rzędu, nie na końcu. Również obsadzenie pinów jest inne. Tu jest to dobrze wyjaśnione: https://www.opendcc.de/info/decoder/schnittstellen_e.html