• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Platforma typu Stuttgart - oznaczenia DRG

Merten

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,

Popełniłem coś takiego w skali 1:35 (głęboka przeróbka LZ Models), a teraz wychodzi na to, że nie mogę znaleźć zdjęcia, na którym byłoby widać wszystkie oznaczenia/napisy eksploatacyjne. To co znalazłem to już zrobiłem (brakuje oczywiście jeszcze samej nazwy), ale jak wyglądały pozostałe oznaczenia np. długość wagonu i nośność.
Podejrzewam, że na burty wagonów, które składały się z trzech "demontowalnych" części miały powtórzone wszystkie napisy, ale czy rzeczywiście tak było??
Czy ktoś może pomóc?



Pozdrawiam
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
#2
Poszukaj na stronie nosske.de albo epoche2.de . O ile pamiętam powinien gdzieś tam być dobry rysunek.
I jak szukałeś, że Ci nic nie wychodzi?
Np jak dasz hasło "rungenwagen drg"
 
OP
OP
M

Merten

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Bez przesady, że "nic nie wychodzi".
Chodziło by mi o zdjęcie (nie modelu, ale oryginału), gdzie widać by było cały bok wagonu oraz same oznaczenia.

Podane strony znam, ale i tak dzięki.
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
#4
Platforma jest typu R10 (Stuttgart to 'Gattungsbezirk')
Obrazki: Onkel Google
Eisenbahnstiftung.de
Inne modele Rs Stuttgart
Oznaczenia na ramie będzie ciężko dojrzeć, bo zasłaniają je burty boczne - z tego powodu Roco w ogóle ich nie nanosi. Może to opcja dobra opcja dla ciebie? Na zmontowanym modelu mogłoby być trudno je nanieść, a tak to trochę mocniejsza patyna będzie git (y)
 
OP
OP
M

Merten

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
No racja, że Gattungsbezirk to nie "typ"...

Dzięki za zdjęcie.
A widzę, że oznaczenie ramy można podejrzeć u Marklina. Dorobienie kalkomanii na tym etapie przy skali 1:35 to nadal kaszka z mlekiem.
 
OP
OP
M

Merten

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
W międzyczasie znalazłem... Bardzo dokładny rysunek ze wszystkimi napisami dla Rungenwagenów R10 (także tymi na ramie) jest w czasopiśmie MIBA 2005-09.