• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

platforma Sggmrs [Hobbytrain]

OP
OP
W

wiygN1

Gość
#2
Misiek napisał(a):
Wszystkie cztery są? Mam nadzieję, że w większej liczbie jak po sztuce.
Misiek napisał(a):
jutro poznam cenę
Daj znać jakby co. Na ebay.de dwukontenerowe są po 140 zł a czterokontenerowe po 158 zł. Jak u Irka będzie taniej to się piszę na 3 (nie chcę dwójki BTS). Może jeszcze ktoś chce to Misiek będzie miał lepszą pozycję przetargową ;-)

Sklep, w którym zamówiłem te wagony 3 grudnia 2007 pogoniłem na drzewo, i Wam też odradzam: http://www.modellbahnen-licht.de
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#3
jest jeden, jedyny - set ten ze zdjęcia
był drugi, ale ktoś wykupił

wiygN napisał(a):
Sklep, w którym zamówiłem te wagony 3 grudnia 2007 pogoniłem na drzewo, i Wam też odradzam: http://www.modellbahnen-licht.de
ja ich chyba pogoniłem na drzewo wcześniej... jakoś rok temu...przy okazji DAISY uhlenbrocków, które ponoć też mieli mieć
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#4
Misiek napisał(a):
Piotrek - czemu się nie spodobały?
mnie się podobał, ale moje założenie: również do jeżdżenia, a nie tylko do gablotki.
Ma spore opory przy toczeniu. Wynika to z konstrukcji wózka i zastosowanych materiałów.
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#6
wiygN napisał(a):
Możesz coś bliżej napisać?
wózek jest w całości wypraską z miękkiego plastiku, gniazda na osie kółek również - no i ciężej trochę się toczy. Skurcze materiałów z jakich wykone są platforma i kontenery zostały niewłaściwie dobrane - zielone kontenery wchodziły w bolce platformy prawidłowo, natomiast białe już nie (lub na odwrót).
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#7
173 napisał(a):
wózek jest w całości wypraską z miękkiego plastiku, gniazda na osie kółek również - no i ciężej trochę się toczy
z tym nie problem, wystarczy psiknąć smarem

173 napisał(a):
Skurcze materiałów z jakich wykone są platforma i kontenery zostały niewłaściwie dobrane - zielone kontenery wchodziły w bolce platformy prawidłowo, natomiast białe już nie
a to już dziwne, biorąc pod uwagę, że mocowanie kontenerów miało być "magnetyczne"

...cena nadal nie znana...
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#9
jak byłem przed 12tą cena nie była jeszcze znana

wiygN - satysfakcjonuje Cię ta cena, czy mam JA to kupić?
:D
 
OP
OP
W

wiygN1

Gość
#10
Misiek napisał(a):
a to już dziwne, biorąc pod uwagę, że mocowanie kontenerów miało być "magnetyczne"
No właśnie, wszędzie trąbią, że "Containern mit neuem Container-Magnetsystem".
Misiek napisał(a):
satysfakcjonuje Cię ta cena
Cena owszem. Niestety nie satysfakcjonuje mnie dostępny asortyment. Chcę od razu nabyć dwa lub trzy. Tak więc ta sztuka Twoja jest!
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#11
porażka, gdyby nie cena to bym nie kupił ;-)
- opory toczenia nie zmniejszyły się nawet po zalaniu łożysk/ma¼nic litrami smaru i olejku do opalania (nawet PIKO po wymianie osi porusza się lepiej)
- model wykonany jest na poziomie "minus 20 lat" - dziwny metalowy odlew z obłymi krawędziami, zalany grubą warstwą farby
- napisy średnio czytelne,
- logo DB woła o pomstę do nieba/piekła (niepotrzebne skreślić)
- zderzaki sterczą jakoś dziwnie,
- drobne elementy barierkowe wykonane z plastiku - sprawiają wrażenie "zaraz się ułamie"
- za to te żółte poręcze w okolicy wózków skrajnych wyglądają jak z rurki fi20cm, plus to, że nie są malowane, tylko "ma¼nięte z grubsza"
- stopnie manewrowych krzywo zamontowane

mocowanie kontenerów - na wcisk, faktycznie, to jest jedyna rzecz, którą udało się bez stresu poprawić - przez powiększenie otworu montażowego - kontener się trzyma znośnie na platformie.

w ofercie Hobbytraina chyba są kontenery luzem?

p.s. jak w końcu wyjdzie Plasser i/lub Oppeln to w jestem ciekaw staranności wykonania tych modeli.
na razie Hobbytrain ma u mnie minusa :-?

p.s. uzupełnienie
http://www.mehano.si/?PID=5&CID=58&ID=745
 
OP
OP
T

twardy1

Gość
#12
Misiek napisał(a):
Hobbytrain ma u mnie minusa
ciekawe kto dla nich to wyprodukował ?
Misiek napisał(a):
opory toczenia nie zmniejszyły się nawet po zalaniu łożysk/ma¼nic litrami smaru i olejku do opalania (nawet PIKO po wymianie osi porusza się lepiej)
no z tym można sobie bo ciężkich bojach poradzić - nawiercenie , podkładki metalowe i może być lepiej - na pewno będzie lepiej ;-)
 
OP
OP
W

wiygN1

Gość
#13
Misiek napisał(a):
mocowanie kontenerów - na wcisk
Nie ma magnesu?
Misiek napisał(a):
w ofercie Hobbytraina chyba są kontenery luzem?
Tak.
twardy napisał(a):
ciekawe kto dla nich to wyprodukował ?
No właśnie... raczej nie Kato.
Misiek napisał(a):
olejku do opalania
No nie wiem czy to dobry pomysł. Jak wygląda starzenie się takiego olejku?
Misiek napisał(a):
http://www.mehano.si/?PID=5&CID=58&ID=745
No to jak Mehano sobie poradzi to Hobbytrain będzie w marnej sytuacji z produkcją tych wagonów.

Możesz Misiek parę fotek?

Kurde. Swego czasu zamówiłem też jedną sztukę w Deutsche Post w malowaniu DHL. Też nie przysłali i odpisywali, że nie mają... a na ebay.de były te wagony. Może nie odebrali wyprodukowanej partii od producenta ze względów jakościowych?
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#15
1. magnesu nie ma, na pewno nie w kontenerach, one są "wydmuszką"
2. z olejkiem to żartowałem :cool:
3. fotki w wolnej chwili. wczoraj się za pó¼no zabrałem za "ocenę"
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
A
Tabor 1
Tabor 3

Podobne wątki