• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:25 Platforma podczołgowa Ssyms Koln

OP
OP
draccus

draccus

Znany użytkownik
Reakcje
750 0 0
#42
Rzut okiem na pierwsze dodatki dostępne do modelu mogę z czystym sumieniem przyznać że fajna rzecz. Na pewno wzbogacą model wizualnie




 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
#43
kolego szanowny ,a może edycja z blaszek fototrawionych ,chętnie bym sobie złożył i zapewne nie tylko ja w H0 kilka sztuk do polskiego składu
 
OP
OP
draccus

draccus

Znany użytkownik
Reakcje
750 0 0
#44
Warte przemyślenia. Co prawda nigdy nie robiłem nic z blaszek. Musiałbym poczytać o tej technice co i jak z czym to się je. Pewnie tu na forum znajdę sporo.
Na dzień dzisiejszy jeszcze mam sporo roboty z kartonowymi modelami ale taka myśl chodzi mi po głowie, naoglądałem się modeli kolegi forumowego ZNTK Słupsk i fajne to to jest :)
 

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
213 33 1
#46
Nie lepiej od razu wyciąć z blachy w skali 1:25? Spawarka i nagroda gwarantowana na konkursie.
 
OP
OP
draccus

draccus

Znany użytkownik
Reakcje
750 0 0
#47
Lepiej by było chyba w 1:32 to raczej bardziej taka kolejowa skala niż 1:25 typowo kartonowa.
 
OP
OP
draccus

draccus

Znany użytkownik
Reakcje
750 0 0
#49
Kurcze Meggido sprowadziłeś Mnie na ziemię. Już widziałem te puchary, nagrody i owacje na stojąco o których wspomniał WrocT. :D
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
#55
kosmiczna precyzja wzbudza zachwyt ,tylko mały smutek , że tyle pracy idzie w mało trwały materiał
 
OP
OP
draccus

draccus

Znany użytkownik
Reakcje
750 0 0
#56
Zdeniu klejów używam różnych do formowania elementów i klejenia na styk używam BCG (Brand Clear Glue)
BCG.jpg
Do podklejania elementów na wręgi zazwyczaj używam klejów szewskich czyli jakiś tam butapren, teraz na rynku jest sporo takich klejów i mniej śmierdzących i przeźroczystych. Ja osobiście używam tego 45012_0_f.jpg
można tez użyć klejów w spraju no i hermol też jest git. Kleje typu wikol do wzmocnienia elementów lub tam gdzie jest potrzebna mocna spoina. No i oczywiście SG (Super Glut) do nasączania elementów które będą obrabiane.

Co do malowania. Proces rozpoczynam od nasączania arkuszy Caponem ( nie stosować na druku cyfrowym podobnie jak kleje poliuretanowe całkowicie rozpuszcza druk i robią się smugi ) najlepiej gdzieś w wentylowanym pomieszczeniu i nie przy domownikach bo od razu opierdziel zbierzesz :) Capon powoduje że arkusze drukowane na słabej jakości kartonie nie strzępią się na krawędziach i nie ma tzw pajączków po farbie na retuszowanych krawędziach.
Do malowania używam akryli czy to w spraju czy farbek modelarskich. Najczęściej maluję aerografem.

Zdeniu po więcej informacji zapraszam na jakieś fora kartonomaniaków znajdziesz tam wiele informacji i patentów na temat klejów, farb i innej chemii modelarskiej.

Fenix spokojnie dobrze zaimpregnowany karton wytrzyma bardzo bardzo długo :)
 
OP
OP
draccus

draccus

Znany użytkownik
Reakcje
750 0 0
#59
Witam

Dzisiaj nie za wiele na warsztat poszły elementy układu hamulcowego wagonu m.in. rozdzielacz powietrza HiKP1, cylinder, cięgła, sprężyna przydźwigniowa, dźwignie przycylindrowe oraz niekompletny jeszcze samoczynny nastawiacz skoku tłoka SAB starszej generacji DA. Zbiorniki powędrowały już na ramę ale fotki dam jak już będzie cały zestaw wrzucony na swoje miejsce :)

IMG_0178.JPG IMG_0185.JPG IMG_0186.JPG IMG_0187.JPG