• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:25 Platforma podczołgowa Ssyms Koln

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#21
W zasadzie to oznakowanie podobne do modelu Marklina z wyjątkiem 80 w sześciokącie i napisu 8 Rungen i oczywiście w moim modelu jest skrót DR a na zdjęciach jest pełna nazwa kolei (chyba wtedy Geselschaft już nie obowiązywał). Sam zastanawiam sie czy mój wagon został wykonany rzetelnie w końcu to jest model z pierwszej serii produkcyjnej i kupiłem go w roku 1995-tym. Na pewno jednak dla tych wagonów prawidłowy jest brak tego obrysu pod numerem w Twoim projekcie ale być może był w innej grupie wagonów.
 
OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#22
W planach z których korzystałem był ten element dorobić parę kresek to nie problem zawsze można wyłączyć jakiś element.
Pisałem o tym parę postów wcześniej przy zadaniu pytania cóż to za element bo nie znam jego nazwy oraz funkcji.
poza tym był na kilku fotkach i wzorze kalek na którym się wzorowałem
35A15_decals.jpg
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#23
Dość ciekawy zestaw napisów. Zauważyłem dwie grupy numerowe 14 000 i 19 000 być może istniały dwie grupy tych wagonów i możliwe że się różniły wyposażeniem stąd niezidentyfikowany obrys jakiegoś elementu wyposażenia, którego na zdjęciach wagonów z serii 14 000 nie widziałem. Również niespotykany jest pełny obrys kłonic. Być może ten niezidentyfikowany obrys właśnie dotyczy tego elementu do naprowadzania pojazdów gąsienicowych a te większe belki to tylko inny wariant, który można tez użyć jako progów ładunkowych przy przewozie cięzkiej dłużycy.
 
OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#25
Szkoda że bez Tygrysa ;)
Faktycznie te oznaczone 14 000 nie miały tego elementu i nie będę brał go pod uwagę. Oznaczenia zrobię według zdjęć poniżej z pełna nazwa kolei Deutche Reichsbahn, bo nie chce za dużo przerabiać tego co już zrobiłem.

No właśnie dziwne to bo tutaj mam zdjęcie i opisy są inne pomimo tego że platforma na pierwszym zdjęciu ma numer poprzedni.
Zobacz załącznik 304870 Zobacz załącznik 304871 Zobacz załącznik 304872
 
OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#28
Witam

Co do modelu jest praktycznie gotowy jeśli chodzi o 3D brakuje jeszcze kilku dupereli jak osłony hamulca, cięgna odluźniaczy i chyba wieszaka przewodu hamulcowego. Uzupełnię to na dniach.
Model typowo przygotowany pod wycięcie laserowe więc wszystkie grubości ścian dopasowane typowo pod tekturę 1mm i 0,5mm do skali 1:25. Wstępnie mam już rozrysowane wózki pod wycięcie następnie biorę się za wagon. Relacja ze sklejania bezie pewnikiem na forum. Tak wygląda na dzień dzisiejszy.
100.jpg 101.jpg
 
OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#30
Witam

Przedstawiam oficjalną zapowiedź wydawnictwa -MODEL-HOBBY-

Na wstępie życzymy wszystkim wszelkiej pomyślności w nowym 2016 roku zarówno w modelarskim jak i zawodowym oraz prywatnym życiu.

Drugi stycznia to dobry dzień i dlatego pomyśleliśmy że nadeszła już pora na kolejny model z naszej stajni, który pojawi się w sprzedaży w najbliższym czasie.
Pierwszym w tym roku, a jedenastym w historii wydawnictwa MODEL HOBBY będzie niemiecki ciężki wagon platforma z okresu II Wojny Światowej, używany przez Deutsche Reichsbahn pod nazwą Typ SSyms 80 t.




Mamy nadzieję że tym tematem zadowolimy wszystkich pasjonatów modeli kolejowych z okresu WWII jaki również sporą grupę miłośników niemieckiej broni pancernej.

Osoby którym do kolekcji będzie brakować pozostałych wersji wagonów platform, informujemy że trwają już nad nimi prace i kolejne warianty również zostaną wydane.

Oferowany przez nas model jest przeznaczony dla modelarzy o minimum średnim poziomie umiejętności i posiadanego doświadczenia, choć cały szereg wprowadzonych dodatków w znacznym stopniu uprości i przyśpieszy budowę, co w przypadku ich zastosowania da szansę zmierzenia się z tematem młodszym modelarzom.

Model zawiera:
- wysoki stopień detalizacji,
- pełne wyposażenie układu jezdnego,
- pełne wyposażenie dodatkowe wagonu,
- możliwość wykonania ruchomych elementów,

W pracy przy modelu i osiągnięciu jak najlepszego efektu końcowego pomocnych będzie 9 zestawów dodatków. Oto one:

- wręgi wycięte laserem
- detale układu jezdnego wycinane i grawerowane laserem,
- koła wycinane laserem,
- wycinany i grawerowany w drewnie pomost transportowy,
- zestaw pozostałych detali wagonu wycinany i grawerowany laserem,
- komplet kalkomanii,
- zestaw elementów toczonych,
- zestaw elementów fototrawionych,
- zestaw elementów z żywicy


Model będzie można nabyć w sklepie firmowym: http://www.model-hobby.pl
i w dość dużej ilości internetowych i nie tylko sklepów modelarskich na terenie całego kraju.

Oficjalna informacja i część dokumentacji fotograficznej od końca przyszłego tygodnia znajdzie się na stronie wydawnictwa: http://wydawnictwo.model-hobby.pl/index.php.

Więcej informacji na temat tego i pozostałych naszych modeli oraz produkowanych dodatków znajdziecie w tematycznych albumach zdjęciowych na naszym profilu FB: https://www.facebook.com/FWHUMODELHOBBY


Kolejne odsłony tego tematu już wkrótce…
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.963 6 0
#31
Draccus - jak do tej pory nikt nie zdziwił się co to takiego na tej ilustracji w tle -dokładnie ta bramka z semaforkami - cóż to takiego jest ? - sporo się widzi graficznych dziwolągów symulatorowych pomysłów osób je wymyślających -ale żeby aż takie fantazy ? -
 
OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#32
Nie wiem nie jestem autorem okładki więc nic mi do tego :) Generalnie ja miałem przygotować arkusze z częściami i instrukcję na resztę oprawy graficznej mam niewiele wpływu.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#35
Cieszę się że powstał model tego wagonu z kartonu. Co prawda nie mam nic w skali 1:25 bo zajmuję się głównie skalą H0 a kilka modeli w dużej skali mam w skali 0 (1:43 - 1:45) to ilekroć zachodzę do sklepu modelarskiego przyglądam się modelom kartonowym lokomotyw i wagonów i przyznam szczerze bardzo mnie one kuszą. Nie będę składał deklaracji że zajmę się kiedyś modelami w tej skali niemniej bardzo chętnie bym zobaczył w ofercie model tego wagonu w wersji powojennej PKP, zwłaszcza że w naszym kraju te platformy też eksploatowano razem z ich powojenną produkowaną w Polsce wersją 48W/11Z. Wagony te dość długo były w eksploatacji i dopiero je wycofano w drugiej połowie lat 80-tych. Nie wykluczam że kiedyś zdecyduję się na model parowozu i kilku wagonów towarowych w tej skali. Bardzo mnie zachęciła możliwość dokupienia wyciętych laserowo kół do parowozów Ty2/52 co znacznie by ułatwiło budowę modelu.
 
OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#36
Jacku modele kartonowe to spore wyzwanie szczególnie parowozów. Po ukończeniu budowy jednak dają ogromną satysfakcje. W tak dużej skali można wykonać sporo detali które dodają tylko smaczku.
Na forach kartoniarzy jest kilku wykonawców kolejowych że szczęka opada. Wszystko też uzależnione jest od zleceniodawcy takiego projektu i popytu na dany wagon. Projekt ten akurat zakłada wersję niemiecka stanowiącą uzupełnienie do modeli kartonowych czołgów niemieckich z okresu WWII. Co do platformy to ten wagon wymaga chyba niewielu przeróbek aby uzyskać polską wersję 48W. Głównie tyczy się to układu hamulcowego
 
Ostatnio edytowane:

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
212 33 1
#37
Model pięknie wygląda, tylko, ze w tej skali 1:25 nie można kupić figurek polskich cywili. A gdyby ktoś zrobił figurki polskich partyzantów, którzy coś majstrują przy tej platformie. Efekt gwarantowany :)