• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Plany

korzystajac z komputera wypadalo by sie nauczyc co to sa formaty skompresowane. nie slyszales o jpg ?? a w tym przypadku najlepszy bylby png !! twoj plan pozatym wyglada jakby narysowalo to dziecko z przedszkola, naucz sie porzadnie podchodzic wszystkiego co robisz :!:

Załączniki

• 104,5 KB Wyświetleń: 630

Sebastian

Znany użytkownik
H0e
kubuskus napisał(a):
Witam.Szukam planów makiety w skali H0.Mam do dyzpozycji jakieś 2.00 szerokość i 1,50 długość...
Twoim najwiekszym problemem jest brak wyobraźni. Na tak małej powierzchni, budowa makiety według Twojego - nazwijmy to umownie - projektu, w skali H0 jest niewykonalna. I nic tu nie pomogą programy do projektowania makiet.

Kubuskus mógłbyś na takiej powierzchni zbudować poprostu makietę stacji, makietę manewrową :) ja taką robie ma jakieś wymiary 4m x 1,5m. To jest prosta stacyjka z 1 torem głównym 2 zasadniczymi 1 ładowniczym(?) 1 żeberkiem i malutką lokomotywownią. Ja zamiast puszczać kolejkę w kółko wole sobie pomanewrować, ale co ty zrobisz to twoja decyzja :D

Sebastian

Znany użytkownik
H0e
Rozumiem, że w grę wchodzi wyłącznie budowa makiety typu "tort". Plany takich makiet dla niewymagających kolejkowiczów, i co najważniejsze dla małych powierzchni znajdziesz w broszurze GLEISPLANE wydanej dawno temu przez firmę PIKO. Tam są tylko gotowe plany. Co prawda dotyczą konkretnego systemu torowego, ale jak pokombinujesz... Jesli jesteś zainteresowany to mam tą broszurę. Wyślij mi na PW adres, na który mam ją wysłać.

glowawojtas napisał(a):
1 torem głównym 2 zasadniczymi
Raczej 1 torem głównym zasadniczym i 2 torami głównymi dodatkowymi.

Witam.

Piszę tu ponieważ nie chcę zakładać nowego tematu.
:arrow: A mianowicie gdzie można znaleźć plany stacji Zawiercie i odcinka bocznicy Zawiercie-Łazy, może ktoś z was posiada takie plany :?:

helmie

Nowy użytkownik
Swego czasu nakreśliłem szkic układu torowego stacji w Zawierciu wraz z grupą towarową do Zawiercia post. 13. No ale niestety bez żadnych szczegółów, czy choćby semaforów. O plan zawsze można zapytać przykładowo dyżurnego peronowego (jeśli w Zawierciu jeszcze jest). Jak się trafi na kogoś, kto jest w stanie zrozumieć pasjonata, to pozwoli sobie przerysować, a może nawet pożyczy do skserowania, ale to już trzeba mieć spore szczęście lub znajomości :razz:

A przy okazji. O jakiej bocznicy między Zawierciem i Łazami mowa?

nuciu

Nowy użytkownik
helmie napisał(a):
Osobiście ja polecam jakieś programy do tworzenia makiet np: WinTrack - w nich można sobie samemu zrobić plan makiety
mam ten program i nie znam jęzkyka niemieckiego, zcignąłem z neta spolszczenie i niewiem co z nim zrobić. :oops: proszę o pomoc

cyruss

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Dawno temu kupiłem na allegro płytkę ze skanami z pikowskich gleisplanów. Większość to torty na małych powierzchniach. Plik ma kilkaset MB czyli raczej tylko przesyłka na płycie CD. Jakby kto chciał... to na priv.

Plany Zawiercia powinny być tu: http://www.semafor.prv.pl/ - ale właśnie Zawiercie czemuś się nie otwiera...

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 12
Planuję 1
Planuję 70
Planuję 8
Planuję 17