• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 (1:87) Plany stacji

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#2
Witam. Nie jestem profesjonalistą, ale już widzę, że brakuje nam paru informacji :)
1. Jakiego torowiska chcesz użyć? Roco geoline?
2. 2,80 m to trochę dużo, żeby było w całości. Planujesz jakoś podzielić na segmenty?
3. Przy górnym segmencie miałby być dworzec?
4. Przy takiej długości jaką tu rozplanowałeś można zrobić całkiem niezły układ, lecz twój jakby się nie trzyma całości :/ Np. Jak wjedziesz z lewego górnego toru (szlakowego) na dolny?

Polecam ci poczytać i poprzeglądać nieco układy torowe, tak samo jak mi koledzy doradzali :)
http://www.semafor.prv.pl/

A i przede wszystkim. Powoli, lepiej dumać i pytać przez miesiące niż spie..ć w kilka dni ;)
 
OP
OP
M

mikson

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
1. Zastanawiałem się nad ROCO Geoline
2. Tak
3. Tak
4. No właśnie tak zauważyłem że czegoś tu brakuje :/ Problem w tym że chciałbym uniknąć takiej ilości rozjazdów krzyżakowych jednocześnie nie zapychając miejsca zwrotnicami i nie wiem za bardzo jak te rozjazdy tutaj upchnąć...

A oczywiście, nigdzie mi się nie śpieszy :D Lepiej zastanawiać się dokładniej.
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
113 16 3
#4
Mikson.
Plan niezły.
Ale, jeśli planujesz makietę z torów roco geoline proponuję wykorzystać tory roco line i roco geoline.
Pytanie jak to zrobić?
1. jaka jest wysokość w torach roco geoline nasypu;
2. sa przejściówki z torów roco geoline na roco line numer katalogowy roco 61120
3. w miejsce rozjazdów roco geoline zastosować rozjazdy z roco line
4. zastosować w rozjazdach roco line pod makietowe napędy Conrad albo tillig
I makieta już jest. Albo całą makietę zrobić na roco line z wykorzystaniem korka 4mm jako podłoże torowe.
To tylko propozycje ale sam musisz zdecydować czego oczekujesz.
Jeśli zastosujesz jedno i drugie czyli dwa typy torów roco to musisz liczyć się z tym że musisz makietę trochę wydłużyć.

Pozdrawiam
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#5
Z torów roco geoline wysunęła mi się taka propozycja:
Ale faktycznie, tylko rocogeoline to małe pole manewru.


Jeszcze jedno pytanie. Jakie są planowane rozmiary stacji?
 

Załączniki

OP
OP
M

mikson

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Ogólnie stacja ma mieć peron mieszczący 3 wagony pasażerskie + lokomotywę (ok. 1200mm), dobrze by było także aby miała bocznicę na wagony towarowe z rampą i 1 tor wolny. Chciałem, aby to była tętniąca życiem stacja :D , gdzie jest dużo manewrowania, dlatego w mojej propozycji zrobiłem taki układ, aby pociągi przyjeżdżające musiały zmieniać czoła. :D

Co do zwrotnic - obliczyłem, że każda ze zwrotnic RocoLine razem z napędem jest średnio o 50zł droższa niż zwrotnica RocoGeoline, co przy 10 zwrotnicach daje już 500zł strat!
 
Reakcje
45 1 5
#7
Z torów roco geoline wysunęła mi się taka propozycja:
Ale faktycznie, tylko rocogeoline to małe pole manewru.


Jeszcze jedno pytanie. Jakie są planowane rozmiary stacji?
Jeśli chodzi o ten układ to wygląda że coś jest nie w porządku od strony wschodniej. Rozwiązanie gdzie szlak dwutorowy zbiega się na "angliku" powoduje powstanie wąskiego gardła i z tego powodu chyba nie jest dobre. Lepiej pociągnąć dwa tory i połączyć je trapezem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 7
Planuję 121
Planuję 12
Planuję 70
Planuję 8

Podobne wątki