• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Plany makiety

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#2
Wzniesienie wydaję się dość duże na stosunkowo małym odcinku. Czy łuki to R2? Jeśli tak to parowozy mogą mieć problem a pozatym niezabardzo wiem jak sie temu przyjrzec po co ci to kółko na środku podnosi się i opada w tym samum miejscu????
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#4
Nie stosuj łuków R2 PIKO/R3 ROCO ani ostrzejszych. Parowozy mają spore problemy.
Nie czepiam się, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Na większości makiet nia ma dworca (co to jest 3, max 4 tory, a zwykle każdy z nich to tor przelotowy). Jak dla mnie to dworzec powinien mieć minimum 5-6 torów (przelotowe, boczne, tory odstawcze). Ale to jest moje zdanie. Każdy ma prawo do swojego ;)
 
OP
OP
J

johan11

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Tak to są łuki R2 z piko tak jak reszta torów. A tak na marginesie to jak wy to widzicie , jak najlepiej rozplanować tą makietę , jak ułożyć tory co by było ok tak z jakimś mostkiem do tego
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
johan11 napisał(a):
Tak to są łuki R2 z piko tak jak reszta torów. A tak na marginesie to jak wy to widzicie , jak najlepiej rozplanować tą makietę , jak ułożyć tory co by było ok tak z jakimś mostkiem do tego
z perspektywy czasu i doświadczenia mogę Ci powiedzieć, żebyś zrobił więcej bocznic bo teraz to masz tylko szlak. Z czasem przybywa taboru i trzeba go gdzieś odstawiać jak nie będziesz miał bocznic będziesz musiał większość modeli trzymać w gablocie lub pudełkach. Odpuść sobie te podjazdy zamiast nich zrób podwójny szlak i stacje z 4 torami przelotowymi oraz jak nawięcej bocznic
 

chf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Zrób na całym owalu dwutorowy szlak. Na stacji dodatkowe dwa tory z odgałęzieniem na bocznice. Pamiętaj by zagwarantować sobie przejazd taboru na każdy tor stacyjny z obu kierunków co znacznie urozmaici mozliwości trakcyjne. Dodatkowy odjazd na bocznicę możesz zrobić z przeciwnego końca jak stacja. Możliwości jest wiele. Trzeba tylko uruchomic swoją wyobraźnię.
 
OP
OP
J

johan11

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Tylko że ja bym chciał gdzieś w to wkomponować jeszcze jakiś most , puścić coś góra a miejsca mało jak to najlepiej zrobić i czy w ogóle bawić się w coś takiego , no i jeszcze ten tor dodam to wtedy już lipa z placem . A bo mam tylko taki plac 220 cm na 110
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#16
mk747 napisał(a):
Ile planujesz stacji ?
No właśnie... Okreś gdzie będzie stacja i czy jedna czy dwie. Stacja najlepiej na DŁUGICH prostych odcinkach. Z tego wynika, że rozjazdy daje się (najczęściej) na styku łuku i rozjazdu (no bo mało miejsca)....
 

mk747

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
johan11 koniecznie zrób 2 okręgi i przynajmniej ze dwie stacje ...
Ja miałem ten sam problem z brakiem miejsca ,ale wygospodarowałem 230x105 i wyszły dwie stacyjki i jeszcze wyjechałem na poziom +1 i wyjdą dwa mostki i jakiś tunelik wieczorem zapodam fotki może będą Ci w czymś pomocne[/b]
 

mk747

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Nie mam zastrzeżeń ...
Ta wykładzina to tylko forma przejściowa sukcesywnie będę się starał ją zakrywać ''prawdziwym'' materiałem modelarskim
 

Podobne wątki