• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Plany makiety

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#61
Coś strasznie jaskrawa ta farba.

Spróbuj może trochę przyciemnić trochę czarnym matem. Ja maluję tak że do blistra po tabletkach (używam po Neoangin'ie bo duże) wlewam trochę farby "bazowej" w kilka, nazwijmy to zagłębień (może być Hubrol 113) i dodaję do każdego inną ilość czarnego matu. Potem maluję pędzelkiem maczając go na chybił trafił w różnych odcieniach (bez mycia pędzelka między zamoczeniami) - efekt jest taki, że kolor na szynach, tak jak prawdziwa rdza, nie jest jednolity.

Jedna uwaga. Unikaj dużych kontrastów między odcieniami.

Pozdrawiam.
Tomasz Wójczyk.
 

zytom

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#62
Tomasz Wojczyk napisał(a):
Coś strasznie jaskrawa ta farba.

Spróbuj może trochę przyciemnić trochę czarnym matem. Ja maluję tak że do blistra po tabletkach (używam po Neoangin'ie bo duże) wlewam trochę farby "bazowej" w kilka, nazwijmy to zagłębień (może być Hubrol 113) i dodaję do każdego inną ilość czarnego matu. Potem maluję pędzelkiem maczając go na chybił trafił w różnych odcieniach (bez mycia pędzelka między zamoczeniami) - efekt jest taki, że kolor na szynach, tak jak prawdziwa rdza, nie jest jednolity.
Jedna uwaga. Unikaj dużych kontrastów między odcieniami.
Dokładnie tak !



A tu moja metoda

1) Przyklej tor wikolem do podkładu korkowego.
2) Jak klej wyschnie (min 24h) to pomaluj tory stosując mieszanie kolory rdzawego z czarnym jak poprzednicy sugerowali. Podczas malowania dodawaj więcej lub mniej czarnego. Jak malujesz pędzelkiem to ciągnij długimi kawałkami.
3) po wyschnięciu farby kolejna warstwa kleju (bardzo mało) na to tłuczeń ale tak aby nie wystawał poza podkłady. W zależności od tłucznia jakiego używasz (ja POLAKA) na koniec bardzo rzadkim wikolem zakrapiam tłuczeń ale tak aby wikol przesiąkł pomiędzy tłuczniem (nie może być widoczny biały nalot)
Efekt na zdjęciach poniżej.

KLIK
 

A_Tox

Użytkownik
SKMK
Reakcje
0 0 0
#63
johan11 napisał(a):
Tak mi wyszło szutrowanie, pierwsze moje oczywiści to brązowe koło torów to farba bo je malowałem po szutrowaniu
Czego użyłeś w roli szutru?
Mam wrażenie, że piasku...ale mam nadzieję że się mylę.
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#64
Z tym szutrowaniem to musisz jeszcze poćwiczyć. Jak masz ochotę to wpadnij do Tychów w któryś poniedziałek (w przyszłym tygodniu to jakiś inny dzień będzie) Akurat balastujemy 4x po 7 torów plus obrotnica :) Możesz też wziąść swoje dechy to byłbyś od razu do przodu z robotą. Tylko szuter ZDECYDOWANIE nie taki. Coś byś musiał wybrać z prawdziwych szutrów modelarskich - piasek się nie nadaje.

ps. Miejsce walki mieści się przy ulicy Mikołowskiej ;)
 

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#68
Może naprawdę przed klejeniem warto zainwestować w flex'a a kilka krótkich użyć np. do ćwiczeń.
Może wartałboby zrobić otwór do sterowania zwrotnicą (podmakietowego) przed przyklejeniem niż potem odrywać zwrotnicę ;) . I jeszcze przed klejeniem sprawa ważna - elektryka :!: niekojarzę czy stacja będzie w DCC, bo jak nie to Cię torszkę więcej zabawy z lutownicą czeka.
 
OP
OP
J

johan11

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#69
Mam kilka krótszych do ćwiczeń a za nim to wszystko zaleje klejem to minie kilka chwil, poza tym wszystko to plan dopiero który wam przedstawiam i poddaje waszej ocenie.
A co do elektryki to mam dcc z piko ale mam, wiem wszyscy wola roco, no cóż mi się kupiło taki.
Napęd do zwrotnic też mam ino że nie podmakietowy a zwykły który widać to może go jakoś ukryje jeszcze zobaczę, a jak nie to zmienie
 

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
#70
Polecam siłowniki do zamków centralnych :) Cena na alle-drogo 10-15zł :) Jak dla mnie niezawodne :)
 
OP
OP
J

johan11

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#71
Spoko zaraz sobie zobaczę a tak poza kolejką to jakiego szutru używacie do szutrowania bo nie wiem co dobre lub co się nada
 

Podobne wątki