• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Plany makiety

Lechoniewicz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#21
W sumie to ja tam nie kłade nacisku na realizm, a ze na makiete tez musze zbierać sam, bo familia nie chce zaakceptowac tego hobby więc ja wziąłem bo za5 metrów kwadratowych dałem tylko 100zła po czasie nie ma efekty odpadani pojedynczych "kepek", albo czegos w tym stylu?
 
OP
OP
J

johan11

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#23
Tak te plany twojej makiety są super , dają do myślenia , a te tory to masz z roco czy piko bo ja mam wszystkie z piko i jak narazie to ino takie plany na ziemi sobie snuje ale już nie długo bo deche już se zamówiłem
 

Gajowy

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#25
A ja mam wrażenie jakby ktoś sam ze sobą gadał.

Johan jeśli chcesz zostać przy swoim pierwotnym planie to mam jedną radę nie rób stacji - bo na nią nie masz miejsca.
mk też jakoś 2 nie zrobił.

Nie jestem zwolennikiem hiperrealizmu, bo ten nawet u zagorzałych wyznawców kończy się różnymi ciekawostkami. Ale jestem też zdecydowanym przeciwnikiem tortów z ogromnym budynkiem stacyjnym i peronem na dwa wagony osobowe. Chyba, że ktoś ogranicza tabor do epok I-III.

Co do fajnych planów, na forum jeden z kolegów przedstawił bardzo wyważoną makietę tortową. Są też plany makiet z PIKO na necie. Poszukaj też na forum TT planów BTTB, tylko pamiętaj, że to skala 1:120.
Moim zdaniem wszystko co można wstawić na makietkę tej wielkości to stacyjka z przodu i bocznica/zakład/ stacja towarowa/parowozownia z tyłu okręgu.
Ewentualnie możesz jeszcze zrobić odchodzący tor do którego będą dołączane moduły czy drugi tort.
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#26
Gajowy, madry czlowiek zaplanuj mala stacyjke jakas nastawnie okresl przedewszytkim epoke w której robisz bo w 3 epoce sklad zlozony z trzech boczniakow wyglada jeszcze jakos ale juz w V 3 czterosiowe + lok to prawie 1 m wiec przemysl wszystko bo jezli masz stacje to sklad musi tam sie zatrzymywać
 

mk747

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#27
No nie tak do końca nie zrobiłem dwóch stacji na zdjęciach wyraznie widać wajchę pod mostem i w domyśle może to być (będzie) stacja towarowa (czyli numer dwa) a stacja numer trzy w domyśle będzie za mostem .Czyli jak umiem liczyć są będą 3 stacje .
 
OP
OP
J

johan11

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#28
Witam po raz kolejny , jak zwykle z jakimś dziwnym pytaniem oczywiscie , takim jakimś to w końcu za co się wziąść za tort czy za moduł bo juz sam nie wiem co jest lepsze może jakaś podpowiedź z waszej strony . A tak w ogóle to czemu wszyscy tak dziwnie reagują na torty a moduły kochają
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#29
johan11 napisał(a):
Witam po raz kolejny , jak zwykle z jakimś dziwnym pytaniem oczywiscie , takim jakimś to w końcu za co się wziąść za tort czy za moduł bo juz sam nie wiem co jest lepsze może jakaś podpowiedź z waszej strony .
Odpowiedz sobie sam !!! wolisz mieć makietę do zabawy w domu , która pozwala pośmigać sobie taborem w dowolnym momencie czy może wolisz kawałek szlaku lub stacji na modułach, które rozłożysz od święta, pofocisz tabor, zrobisz kilka manewrów max po dwa metry i złożysz spowrotem by czekały do następnego użycia lub spotkania modularzy.

I jak, co dla Ciebie lepsze ?


johan11 napisał(a):
A tak w ogóle to czemu wszyscy tak dziwnie reagują na torty a moduły kochają
wydaje Ci się :D
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#30
Można połączyć jedno i drugie. Wyprowadzić z tortu tor na moduły i dobudować szlak prowadzący np do drugiego pokoju, a tam jakąś stacje końcową (modułową) :D
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#31
xendx napisał(a):
Można połączyć jedno i drugie. Wyprowadzić z tortu tor na moduły i dobudować szlak prowadzący np do drugiego pokoju, a tam jakąś stacje końcową (modułową) :D
No jasne - w tym kierunku powoli zmierzam :D

Chciałbym zbudować stacje Łęczyca tylko, że Łęczyca leży na szlaku jednotorowym, ja mam wyjcie z torta na podwójnym / dwukierunkowym, chyba muszę poszukać coś innego :(

Póki co kończę docieplanie poddasza i ściankę działową - za ścianka szykuje pętle do zawracania - tory już kupione :LOL: brakuje tylko modułu pętli
 
OP
OP
J

johan11

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#35
Witam może mi ktoś podać link do stronki która kiedyś tu widziałem, a mianowicie chodzi mi o tą jak zrobić moduł bo chyba se zrobię takiego zamiast tortu z góry dzięki
 
OP
OP
J

johan11

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#38
Witam po raz kolejny, znów z pytaniem.
Jakich rozmiarów zrobić moduł to że 940 na długość to wiem a na szerokość to ile dać, czy może być coś szerszego niż 300 czy jak
 

Podobne wątki