• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Plany makiety

popowe

Znany użytkownik
Wzniesienie wydaję się dość duże na stosunkowo małym odcinku. Czy łuki to R2? Jeśli tak to parowozy mogą mieć problem a pozatym niezabardzo wiem jak sie temu przyjrzec po co ci to kółko na środku podnosi się i opada w tym samum miejscu????

krzychu12231

Znany użytkownik
Nie stosuj łuków R2 PIKO/R3 ROCO ani ostrzejszych. Parowozy mają spore problemy.
Nie czepiam się, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Na większości makiet nia ma dworca (co to jest 3, max 4 tory, a zwykle każdy z nich to tor przelotowy). Jak dla mnie to dworzec powinien mieć minimum 5-6 torów (przelotowe, boczne, tory odstawcze). Ale to jest moje zdanie. Każdy ma prawo do swojego ;)

OP
OP
J

johan11

Nowy użytkownik
Tak to są łuki R2 z piko tak jak reszta torów. A tak na marginesie to jak wy to widzicie , jak najlepiej rozplanować tą makietę , jak ułożyć tory co by było ok tak z jakimś mostkiem do tego

pepej

Znany użytkownik
johan11 napisał(a):
Tak to są łuki R2 z piko tak jak reszta torów. A tak na marginesie to jak wy to widzicie , jak najlepiej rozplanować tą makietę , jak ułożyć tory co by było ok tak z jakimś mostkiem do tego
z perspektywy czasu i doświadczenia mogę Ci powiedzieć, żebyś zrobił więcej bocznic bo teraz to masz tylko szlak. Z czasem przybywa taboru i trzeba go gdzieś odstawiać jak nie będziesz miał bocznic będziesz musiał większość modeli trzymać w gablocie lub pudełkach. Odpuść sobie te podjazdy zamiast nich zrób podwójny szlak i stacje z 4 torami przelotowymi oraz jak nawięcej bocznic

chf

Nowy użytkownik
Zrób na całym owalu dwutorowy szlak. Na stacji dodatkowe dwa tory z odgałęzieniem na bocznice. Pamiętaj by zagwarantować sobie przejazd taboru na każdy tor stacyjny z obu kierunków co znacznie urozmaici mozliwości trakcyjne. Dodatkowy odjazd na bocznicę możesz zrobić z przeciwnego końca jak stacja. Możliwości jest wiele. Trzeba tylko uruchomic swoją wyobraźnię.

OP
OP
J

johan11

Nowy użytkownik
Tylko że ja bym chciał gdzieś w to wkomponować jeszcze jakiś most , puścić coś góra a miejsca mało jak to najlepiej zrobić i czy w ogóle bawić się w coś takiego , no i jeszcze ten tor dodam to wtedy już lipa z placem . A bo mam tylko taki plac 220 cm na 110

gbbsoft

Aktywny użytkownik
mk747 napisał(a):
Ile planujesz stacji ?
No właśnie... Okreś gdzie będzie stacja i czy jedna czy dwie. Stacja najlepiej na DŁUGICH prostych odcinkach. Z tego wynika, że rozjazdy daje się (najczęściej) na styku łuku i rozjazdu (no bo mało miejsca)....

mk747

Nowy użytkownik
johan11 koniecznie zrób 2 okręgi i przynajmniej ze dwie stacje ...
Ja miałem ten sam problem z brakiem miejsca ,ale wygospodarowałem 230x105 i wyszły dwie stacyjki i jeszcze wyjechałem na poziom +1 i wyjdą dwa mostki i jakiś tunelik wieczorem zapodam fotki może będą Ci w czymś pomocne[/b]

mk747

Nowy użytkownik
Nie mam zastrzeżeń ...
Ta wykładzina to tylko forma przejściowa sukcesywnie będę się starał ją zakrywać ''prawdziwym'' materiałem modelarskim

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 15
Planuję 98
Planuję 21
Planuję 17
Planuję 15