• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Plany małej dioramki H0e

OP
OP
Kacperek_o2
Reakcje
49 4 1
#24
Witam po długim czasie przerwy. Na jakieś pół roku dałem sobie spokój z modelarstwem. Lecz znowu powrucile do niego, i chciałem się pochwalić obecnymi postępami pracy. Między innymi kupiłem sobie zestaw startowy od roco. Zacząłem też robić pierwszy moduł według fremo H0e. Też coś prubowalemw budowie wagonów. I to są moje postępy na dziś.
 

Załączniki

Reakcje
16 8 1
#29
Ja bardzo kibicuje koledze Kacprowi zaczynałem z modelarstwem w podobnym wieku jak on I nie miałem za dużo $ więc robiłem z czego mogłem. Na pierwszą lokomotywę zebrałem pieniądze zbierając kasztany
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#34
I malować je całe czy tylko boki?
Widziałeś kiedyś prawdziwe szyny.
Pędzelkiem czy aerografem, ja se Mania życzy i co Mania ma, ja maluję pędzelkiem, ups, malowałem bo teraz już tego nie robię, a czy całe, nie ośmieszaj się masz podobno dziewiętnaście lat, niektórzy z tego forum w tym wieku już byli ojcami, prawda że przez przypadek, ale zawsze, jak pomalujesz główkę szyny mizernie Ci prąd będzie do kół dopływał.
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#36
Pomaluj całe I papierem ściernym zetrzeć z główek szyn
Broń cię proszę od takich pomysłów. W żadnym wypadku.

Jak już pomalujesz główki szyny, to weź rozpuszczalnik i przetrzyj z wierzchu. Papier ścierny niszczy powierzchnię główki, co raz niszczy szynę, dwa szpeci ją, a trzy pozostawia chropowatości na główce szyny co przyśpiesza degradację gumek w lokomotywach. Tylko rozpuszczalnik :)
 
Reakcje
16 8 1
#38
Broń cię proszę od takich pomysłów. W żadnym wypadku.

Jak już pomalujesz główki szyny, to weź rozpuszczalnik i przetrzyj z wierzchu. Papier ścierny niszczy powierzchnię główki, co raz niszczy szynę, dwa szpeci ją, a trzy pozostawia chropowatości na główce szyny co przyśpiesza degradację gumek w lokomotywach. Tylko rozpuszczalnik :)

Jeżeli masz papier małej gradacji to nie powinno zniszczyć.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#40
Jeżeli masz papier małej gradacji to nie powinno zniszczyć.
Z tym papierem ściernym to jakiś mit. Teoretycznie powinno się zgadzać to co napisał Merlin, ale w praktyce....
Używam na eNkowych szynach, podczas (rzadkiej ostatni) produkcji modułów i nawet te 10 letnie moduły nie wykazują jakiś różnic w wyglądzie czy rdzewieniu czy czymś tam jeszcze.

No ale może szyny eNkowe sie czymś różnią od H0-owych.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 3

Podobne wątki