• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Plany małej dioramki H0e

Reakcje
49 4 1
#1
,,ktoś by mógł dać jakieś plany małej dioramki H0e'' zaczynam z makietą H0e i próbowałem zrobić coś na wzór Lisewa wąskotorowego ale nie wyszło jak ktoś da jakieś dobre planu jakiejś stacji to bym był bardzo wdzięczny.;)
 
Ostatnio edytowane:

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#4
Jak widać w klawiaturę umiesz klepać , to teraz napisz czy gdzieś już szukałeś w internecie ,bo od tego najpierw trzeba zacząć .
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#5
Zmieniłem nieco tytuł tematu, bo na poprzedni trudno było patrzeć, ale do kolegi Kacperka mam prośbę o stosowanie wielkich liter tam, gdzie trzeba. O kropkach i przecinkach już nie wspomnę. A jeżeli kolega Kacperek nie wie, kiedy używać wielkich, a kiedy małych liter i ma problemy ze znakami przestankowymi, to zalecam więcej uwagi na lekcjach polskiego.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.030 494 29
#6
Cobyś nie rozpowiadał że tu sami niechętnie Ci nastawienie ludzie są, dostaniesz plan, no schemat stacji wąskotorowej, ale czy biorąc pod uwagę Twój wiek i mizerne raczej umiejętności nie lepiej zacząć od czegoś prostego.
Może zwykły przystanek na wąskotorowej linii jakich w Polsce było wiele, blaszana/drewniana buda, może stary wagon, trochę drzew, krzaków i mnóstwo dobrej zabawy, niewielki koszt a zrobione dobrze, cieszyć może i zachwycać.
Może taki, obrazek z tej strony http://kolejowa.turystyka.pl/turystyka-kolejowa/kolej-waskotorowa/sredzka-kolej-powiatowa

340.jpg




Sierpów_Wąsk..jpg
 

projectps

Użytkownik
H0e
Reakcje
72 0 1
#7
nie próbuj niczego wielkiego - polegniesz, zniechęcisz się
Zacznij od prostego "poligonu" - np. 800 mm prostego odcinka z otoczeniem (jakieś krzaki, drzewa)
Pokaż i słuchaj / zrozum komentarze, tu wyjadacze są ale i amatorzy jak ja
ALE - pooglądaj jak zaczynali inni
 
OP
OP
Kacperek_o2
Reakcje
49 4 1
#8
Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.:cool:
Zacznę stację Polwica która jest zawarta w poście Pawła R.
Lecz chciałem się jeszcze zapytać czy robić moduł wg. norm czy wg. własnych wymiarów?
I gdzie znaleźć te normy do H0e?
 

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
#9
Normy można znaleźć w sieci i na forum :eek:
Jeżeli chcesz mieć moduł makiety, który będzie mógł się łączyć z innymi to proponuję normę Fremo:
http://download.gbbkolejka.pl/doc/Norma_h0e_pl-v1_3.pdf
Takie powinny być profile końcowe. W środku dowolnie.
Skrzynki zamów u kogoś, kto zajmuje się tym profesjonalnie. Moje zrobił Paweł R i są super.
Musisz myśleć o przechowywaniu i transporcie. Bardzo sensownym jest posiadanie dwóch skrzynek dł. np. 70. czy 80. cm, które można przewozić bezpiecznie na stelażu zwrócone terenem do siebie.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.030 494 29
#13
Pomóżcie znaleźć koledze użytkownika który ostatnio sprzedaje skrzynki wycinane laserem ze sklejki, ja jakoś nie mogę, a na przyszłosć, skrzynek już nie robię.
 
OP
OP
Kacperek_o2
Reakcje
49 4 1
#17
Chciałem się zapytać czy wykorzystywać tory od skali N czy od H0e (na module budowanym na wzór lisewa wąskotorowego używałem tory od skali N i troche mi ich zostało w tym 4 zwrotnice)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.030 494 29
#18
Nie, onegdaj Śp.Andrzej Sadłowski z braku rozjazdów ( młody człowieku rozjazdów nie zwrotnic) adaptował do budowy swej makiety rozjazdy od eNki, ale trochę je przerabiał.

Zastosuj tor dedykowany do tej wielkości.
Znajdziesz tego pełno w internecie różnych producentów.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 3

Podobne wątki