• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Plany małej dioramki H0e

OP
OP
Kacperek_o2
Reakcje
49 4 1
#89
Od ponad roku nic nie wrzucałem na forum. Po prostu porzuciłem modelarstwo, ale miałem już rozpoczęta stację (nie pokazywaną na forum) to postanowiłem ją wreszcie dokończyć. Kilka zdjęć z postępów pracy na dziś:
IMG_20211102_205121.jpg
IMG_20211102_205003.jpg
IMG_20211102_210402.jpg

Na zdjęciach widać tylko 1 skrzynkę ponieważ drugą która zrobiłem była źle zmontowana (profile czołowe były trochę krzywo) i będę ją robić od Nowa
 
OP
OP
Kacperek_o2
Reakcje
49 4 1
#91
Planuje zbudować budynek stacji. Znalazłem 2 które mi się podobają. Tylko że nie wiem czy nie będą za wielkie na kolej wąskotorową. Tym bardziej jak na tak małą stację.

Budynki:
IMG_20211103_175232.jpg
IMG_20211103_175212.jpg


Macie może dla mnie jakieś porady co do sklejania/wycinania?
Czy może lepiej kupić gotowy model do sklejania np. od faller, kibri?
 

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.076 129 15
#92
Dworzec w Wejherowie (dolne zdjęcie), przy którym przechodzę praktycznie codziennie kilka razy (i pewnie @Astro też ;)) to jest moloch. Ja bym zaczął od prostych wycinanek, kiedyś Tadeusz Dąbrowski zrobił w wycinance Pociąg Retro z serii „Model z kartonu? Tak!” prosty budynek stacyjny Brochów. Jak najbardziej - dla Ciebie byłby idealny :)
 
OP
OP
Kacperek_o2
Reakcje
49 4 1
#97
Co do lokomotywy to na razie te farby zostawiłem. Ja z efektu jestem zadowolony.

I zacząłem ostatnio tworzyć model węglarki 60w do wydruku, w związku z tym mam pytanie czy ma ktoś zdjęcie tej węglarki od środka?
I czy ktoś już próbował drukować wózki na drukarce 3D? Mam na myśli to czy wagon na się ładnie toczy i czy wózki się nie rozpadają.

Zdjęcie modelu:
1639602972431.png
 
OP
OP
Kacperek_o2
Reakcje
49 4 1
#99
Co do budowy środka wagonu to na razie zrezygnowałem ponieważ wagony załaduje burakami cukrowymi, więc nie bedzie widać. Ale te plany i tak mi się przydadzą do zrobienia wózków, na razie ich nie robie bo nie wiem jak z ich wytrzymałością.

Co do samych wagonów to wczoraj dokończyłem wagon 69W oraz zrobiłem wagon 60w (ostatnio się pomyliłem, ten wagon co był na zdjęciu to 69w)

Zdjęcia:
1639744687139.png


I czy ktoś już próbował drukować modele w drukarni w okolicach warszawy i może ją polecić?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 3

Podobne wątki