• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie Plany małej dioramki H0e

OP
OP
Kacperek_o2
Witam po długim czasie przerwy. Na jakieś pół roku dałem sobie spokój z modelarstwem. Lecz znowu powrucile do niego, i chciałem się pochwalić obecnymi postępami pracy. Między innymi kupiłem sobie zestaw startowy od roco. Zacząłem też robić pierwszy moduł według fremo H0e. Też coś prubowalemw budowie wagonów. I to są moje postępy na dziś.

Załączniki

Ja bardzo kibicuje koledze Kacprowi zaczynałem z modelarstwem w podobnym wieku jak on I nie miałem za dużo $ więc robiłem z czego mogłem. Na pierwszą lokomotywę zebrałem pieniądze zbierając kasztany

Paweł R

Łowca cech
Donator forum
H0e
Ekspert
I malować je całe czy tylko boki?
Widziałeś kiedyś prawdziwe szyny.
Pędzelkiem czy aerografem, ja se Mania życzy i co Mania ma, ja maluję pędzelkiem, ups, malowałem bo teraz już tego nie robię, a czy całe, nie ośmieszaj się masz podobno dziewiętnaście lat, niektórzy z tego forum w tym wieku już byli ojcami, prawda że przez przypadek, ale zawsze, jak pomalujesz główkę szyny mizernie Ci prąd będzie do kół dopływał.

Merlin

Moderator Działu Makieta i moduł oraz Tabor
Zespół forum
BGM
H0e
Pomaluj całe I papierem ściernym zetrzeć z główek szyn
Broń cię proszę od takich pomysłów. W żadnym wypadku.

Jak już pomalujesz główki szyny, to weź rozpuszczalnik i przetrzyj z wierzchu. Papier ścierny niszczy powierzchnię główki, co raz niszczy szynę, dwa szpeci ją, a trzy pozostawia chropowatości na główce szyny co przyśpiesza degradację gumek w lokomotywach. Tylko rozpuszczalnik :)

Broń cię proszę od takich pomysłów. W żadnym wypadku.

Jak już pomalujesz główki szyny, to weź rozpuszczalnik i przetrzyj z wierzchu. Papier ścierny niszczy powierzchnię główki, co raz niszczy szynę, dwa szpeci ją, a trzy pozostawia chropowatości na główce szyny co przyśpiesza degradację gumek w lokomotywach. Tylko rozpuszczalnik :)

Jeżeli masz papier małej gradacji to nie powinno zniszczyć.

Misiek

Znany użytkownik
Jeżeli masz papier małej gradacji to nie powinno zniszczyć.
Z tym papierem ściernym to jakiś mit. Teoretycznie powinno się zgadzać to co napisał Merlin, ale w praktyce....
Używam na eNkowych szynach, podczas (rzadkiej ostatni) produkcji modułów i nawet te 10 letnie moduły nie wykazują jakiś różnic w wyglądzie czy rdzewieniu czy czymś tam jeszcze.

No ale może szyny eNkowe sie czymś różnią od H0-owych.