• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie Plany małej dioramki H0e

,,ktoś by mógł dać jakieś plany małej dioramki H0e'' zaczynam z makietą H0e i próbowałem zrobić coś na wzór Lisewa wąskotorowego ale nie wyszło jak ktoś da jakieś dobre planu jakiejś stacji to bym był bardzo wdzięczny.;)

Ostatnio edytowane:

Baldwin

Znany użytkownik
Jak widać w klawiaturę umiesz klepać , to teraz napisz czy gdzieś już szukałeś w internecie ,bo od tego najpierw trzeba zacząć .

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Zmieniłem nieco tytuł tematu, bo na poprzedni trudno było patrzeć, ale do kolegi Kacperka mam prośbę o stosowanie wielkich liter tam, gdzie trzeba. O kropkach i przecinkach już nie wspomnę. A jeżeli kolega Kacperek nie wie, kiedy używać wielkich, a kiedy małych liter i ma problemy ze znakami przestankowymi, to zalecam więcej uwagi na lekcjach polskiego.

Paweł R

Łowca cech
Donator forum
H0e
Ekspert
Cobyś nie rozpowiadał że tu sami niechętnie Ci nastawienie ludzie są, dostaniesz plan, no schemat stacji wąskotorowej, ale czy biorąc pod uwagę Twój wiek i mizerne raczej umiejętności nie lepiej zacząć od czegoś prostego.
Może zwykły przystanek na wąskotorowej linii jakich w Polsce było wiele, blaszana/drewniana buda, może stary wagon, trochę drzew, krzaków i mnóstwo dobrej zabawy, niewielki koszt a zrobione dobrze, cieszyć może i zachwycać.
Może taki, obrazek z tej strony http://kolejowa.turystyka.pl/turystyka-kolejowa/kolej-waskotorowa/sredzka-kolej-powiatowa

340.jpg

Sierpów_Wąsk..jpg

projectps

Użytkownik
H0e
nie próbuj niczego wielkiego - polegniesz, zniechęcisz się
Zacznij od prostego "poligonu" - np. 800 mm prostego odcinka z otoczeniem (jakieś krzaki, drzewa)
Pokaż i słuchaj / zrozum komentarze, tu wyjadacze są ale i amatorzy jak ja
ALE - pooglądaj jak zaczynali inni

OP
OP
Kacperek_o2
Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.:cool:
Zacznę stację Polwica która jest zawarta w poście Pawła R.
Lecz chciałem się jeszcze zapytać czy robić moduł wg. norm czy wg. własnych wymiarów?
I gdzie znaleźć te normy do H0e?

marek1704

Aktywny użytkownik
H0e
Normy można znaleźć w sieci i na forum :eek:
Jeżeli chcesz mieć moduł makiety, który będzie mógł się łączyć z innymi to proponuję normę Fremo:
http://download.gbbkolejka.pl/doc/Norma_h0e_pl-v1_3.pdf
Takie powinny być profile końcowe. W środku dowolnie.
Skrzynki zamów u kogoś, kto zajmuje się tym profesjonalnie. Moje zrobił Paweł R i są super.
Musisz myśleć o przechowywaniu i transporcie. Bardzo sensownym jest posiadanie dwóch skrzynek dł. np. 70. czy 80. cm, które można przewozić bezpiecznie na stelażu zwrócone terenem do siebie.

OP
OP
Kacperek_o2
Chciałem się zapytać czy wykorzystywać tory od skali N czy od H0e (na module budowanym na wzór lisewa wąskotorowego używałem tory od skali N i troche mi ich zostało w tym 4 zwrotnice)

Paweł R

Łowca cech
Donator forum
H0e
Ekspert
Nie, onegdaj Śp.Andrzej Sadłowski z braku rozjazdów ( młody człowieku rozjazdów nie zwrotnic) adaptował do budowy swej makiety rozjazdy od eNki, ale trochę je przerabiał.

Zastosuj tor dedykowany do tej wielkości.
Znajdziesz tego pełno w internecie różnych producentów.