• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Plany Ikeburga

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#41
Obawiam się, że już sobie darowałeś cały pomysł, ale może tu jeszcze zajrzysz. Nie mam, podobnie jak ty, wielkiego doświadczenia w budowaniu makiet, dlatego napiszę oczywistą oczywistość - zacznij od małej dioramy, bardzo małej. Szansa, że ją skończysz i wyjdzie fajnie jest ogromna. Planowania jest mało, koszty są niewielkie, zmieści się wszędzie. Zrób co chcesz, magazyn, peron, dworzec, stację paliw, nawęglanie lokomotyw, nastawnię, może nawet być plac ładunkowy, wyjdzie dobrze i będzie cię cieszyć ;)
 
OP
OP
P

pablo1983

Nowy użytkownik
Reakcje
9 0 0
#42
Na razie zająłem się obowiązkami domowymi i pracą. Płytę znosiłem do piwnicy zaś dotychczas zakupione materiały leżą w szafie.
Co do postu z poprzedniej strony czemu nie dać się zrobić jazdy do tartaku jako pociągowej? Bocznica wg planów jest osłonięta semaforami.
Wagony zabierać może również zdawka i wyjechać jako pociąg.

Nie daleko mojej pracy są bocznice do kamieniołomów: Krzeszowice - Zalas Krzeszowice - Czatkowice. I tam też jada jako pociągi.
 

Załączniki

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#43
Tylko, że do Zalasu i Czatkowic z Krzeszowic są szlaki, a u Ciebie ich nie ma. Po za tym nawet jak wjedziesz pociągiem to jak "uwolnisz" lokomotywę która go przyprowadzi? Przy takim układzie torowym obsługa jest możliwa wyłącznie od strony szlaku przez wpychanie wagonów na bocznicę bezpośrednio na tory na których wykonywana jest praca z wagonami. Dla jazd pociągowych na bocznicy muszą być oddzielne tory.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 7
Planuję 121
Planuję 12
Planuję 70
Planuję 8

Podobne wątki