• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Planuje] Projekt - Makieta HO - wspaniałe hobby od nowa

OP
OP
K

krecik

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#62
Myślę raczej o epoce III i VI.
Mam v65, E40, E103 oraz jeden francuz BB 63698
Kwestia wagonów hmm.... Teraz idę tylko w III i IV, ale te co mam, trudno wypchnąć, gdyż są ulubionymi wagonami synka.
 
OP
OP
K

krecik

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#67
Zacząłem montaż torowiska, ale jeszcze nie ma się czy chwalić.
Póki co, muszę rozwiązać problem niskich temperatur, gdyż temat stoi w garażu, gdzie nie ma ogrzewania. :(
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
#69
ja wlasna makiete HO i troche OO (polaczylem to razem) buduje w Anglii. Przerobilem szafe jako podloze :D a makiete stanowi tylnia sciana bylej szafy i kawalek dechy. Wymiary jej to 2m na 2.50. Generalnie nie wzoruje sie na niczym, buduje sobie taka wsam raz dla siebie. Gory zrobilem z gazet, pomietolilem je troche, przykleilem tasma malarska nastepnie, a pozniej nalozylem maty dekoracyjnej (pozniej wstawie fote jak to wyszlo). Polaczylem tory trzech firm i calkiem niezle to wyglada (Piko, Mehano, Hornby). codo drzewek to nie ma z tym problemu. 25szt drzew parkowych w skali OO kosztuja mnie 14 funtow w sklepie on line "ontracks.co.uk" wydaje mi sie ze najtanszy przedstawiciel w UK. Roslinnosc mam z firmy Buch albo gaugemaster. Najgorszy mam problem z podkladem. Wymyslilem w koncu (najtansza opcja na rynku uk) szreder z kamienia dekoracyjnego do ogrodow i teraz tak albo pociagne korek albo styropian pod tory albo tylko ten szreder i gitara, nie wiem wlasnie moze ktos doradzi?
 
Reakcje
99 0 0
#70
Patent z szafa tez zastosowalem :) Ale wykorzystalem szafe tylko do budowy stelazu. Plyty pod makiete juz zakupilem w B&Q
Co do sklepu to robie zakupy w ehattons.com, hyba najleepsze ceny, sporo wyprzedazy maja.
Pozdrawiam
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
#71
na poczatek to zyczenia dla wszystkich "cudownych swiat Bozego Narodzenia i spelnienia wszystkich marzen oraz szczesliwego nowego roku wam zycze z wyspy"
teraz do rzeczy dzis przyszla paczka,w srodku: "faller" atrapa oswietlenie, "atlas-station kit" stacja, edeka z"piko" sklep, i 50 drzew lesnych z firmy "gaugemaster" za wszystko zabulilem 44 funty, zaraz zaczynam kleic i stawiac , nie ma wikolu jak wy macie ale mam inny klei swietny i wydajny, tu kosztuje 2 funty "bostik" :D czysto klei budynki
 
OP
OP
K

krecik

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#72
No wiem, wiem fotek nie ma ciągle, nie widać postępu ale...
były Święta, była wizyta w domu rodzinnym i wyrwałem, niczym ziemia odzyskana 3 kartony tego co zostało po TT. W tym pełno klawiaturek, zasilacz i inne "wichajstry" do sterowania.
Na dokładke, pomimo 20 lat na strychu "brrrr - zimno było" tabor nawet w niezłym stanie, po remoncie latorośl do testów i zabawy dostanie.
 
OP
OP
K

krecik

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#73
Dla tych co nie śledzą być śledzą wątek mój mizerny.
Żeby nie było, że nic nie robię ;)

Oto Młyn Wodny.

Młyn stanie na wzniesieniu, jak ono powstanie.
Konstrukcja to wynik wspólnej pracy mojej i mego syna lat 9.
Uwagi opinie mile widziane.

PS.
Budynek przed pokryciem matem.
 

Załączniki

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
957 15 0
#74
witajcie
Dzis ukonczylem wlasny model jest nim szkalrnia z pomidorami dopasowany do skali HO/OO.
Zrobiony jest z wykalaczek oraz pozostalosci po Fallerze (folia imitujaca szyby i stare dzwi)
W srodku jest 8 krzakow pomidorow. Wykonalem je z pomietolonego papieru do drukarki w optoczeniu w farbie. Krzaki wykonane sa z gumy dekoracyjnej ciemno zielona, paliki sa z polamanych wykalaczek. Mysle ze wyszlo niezle. wstawie fotke nastepnym razem sami ocenicie. Teraz mecze plantacje z ogorkami, masa dziabdziania
 
OP
OP
K

krecik

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#75
Dla zainteresowanych.
Poziom zero przytwierdzony do korka na stałe i okablowany, t.j. wyprowadzone kabelki z torów do podziemi. Czekam jeszcze na 5 Conradów i wszystkie 9 rozjazdów (w tym dwie krzyżownice angielskie) będą miały napęd zamontowany.

Odcinki izolowane do hamowania przed semaforami porobiłem ok 1,2 m na torach dojazdowych i 75 cm na stacji przy peronach. Planuję zastosowanie modułów BM 1 Lenz ABC. Jeden mam oryginał, pozostałe wykonam samodzielnie. Czy to dobra opcja z gatunku, zabawa w cyfrze w rozsądnej cenie?

Dekodery Loco hmm, tutaj zastanawiam się nad unifikacją i modułowym rozwojem /kasa/ , tj do jazdy ZIMO bądź Lenz Gold. Dźwiękowe na SISU podłączane, co Panowie polecacie?

Co do sygnalizacji, to tabor niemiecki, więc chciałbym zastosować sygnalizację BUSCH-a
http://www.artykulymodelarskie.pl/image ... b7175c1e0e
Czy ktoś z Was ma doświadczenie, bo zestaw do montażu jest nawet w przyzwoitej cenie. Proszę o opinię.

Pracuję na budową wjazdu na wzniesienie. Fotki jakieś postaram się zrobić i zapodać.
 
OP
OP
K

krecik

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#77
No tym razem mogę powiedzieć, że mój tort zaczyna być 3D.
No może jeszcze nie jestem na etapie sadzenia, szutrowania itd. ale pojawił się podjazd i konstrukcja mostu, zarys pierwszego tunelu.

Fotki tym razem są:
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
#78
No, zaczyna nabierać kształtu, gratuluję i czekam na ciąg dalszy. A czy decyzja dotycząca sygnalizacji już zapadła? O ile pamiętam, miała być w końcu niemiecka z przełomu III i IV epoki, czy tak?
 
OP
OP
K

krecik

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#79
CO do sygnalizacja to planuję bazować na tym systemie.
http://www.sh1.org/eisenbahn/shhp.htm

Co do modeli sygnalizacji to idę na kompromis pomiędzy jakością i kosztami. Wykorzystam serię firmy busch:
http://www.busch-model.com/online/?rubr ... &spur_h0=1

Z tego co widziałem to w sklepie http://www.artykulymodelarskie.pl/produ ... 71ff2e425f są dostępne kit'y Busch-a do ręcznego składania. Wychodzi za komplet dwóch sygnalizatorów mniej niż 50 zł.

Co do epoki taboru to focus na IV i V. Choć mogą się zdarzyć goście z III ;)
 

nesek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#80
Zestaw 5490 posiadam , macałem, składałem ;)

Całkiem wygodnie i łatwo się łączy elementy . Polecam

Bardzo podoba mi się ta makieta. Estetyka i rozmach prac jest bardzo, bardzo miły przede wszystkim dla oka :)

Dodam , że jest jeszcze zestaw 5810 . Jest to 10 sygnalizatorów bez fabrycznej możliwości instalacji LED-ów . Tu są próby (udane) instalacji tam diód


modelrailforum.com/forums/index.php?showtopic=9767
 

Podobne wątki