• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Planuje] Moja Makieta

bykus3d

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witajcie
Od poniedziałku zabieram się za budowę makiety.
Oto Plan :)
Potrzebuję porady ile będę musiał kupić zwrotnic i zwykłych nie licząc tego torowiska co jest w zestawie startowym :)
 

Załączniki

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Re: Moja Makieta

Pytałeś sprzedającego? Szukałeś po numerze katalogowym z aukcji?
Po co się oczywiście wysilać żeby samemu poszukać i znaleźć: "Minimalna powierzchnia montażu: 192 x 105 cm."
 
Reakcje
4 0 0
#9
Re: Moja Makieta

On przynajniej zakupił, ty nic nie zrobiłeś, tak więc nie nabijaj sie z niego
Macieju41 na jakiej podstawie tak się wypowiadasz?
Po pierwsze nie czytasz uważnie gdyż pisałem na początku mojego tematu że zakupiłem już 22 napędy Conrada
po drugie jeżeli nie napisałem że nie posiadam torów to nikt nie ma prawa twierdzić be zapytania że nie mam. napisze tak krotko i zwięźle projekt stacji NS jest i był już dawno poparty moimi zasobami zarówno zwrotnic jak i zwykłych torów (zdjęcia na PW) Przepraszam bykus3d za zaśmiecanie Twojego Tematu, ale po prostu wydał mi się dziwny twój zakup, to jak wylicytować nie za małą cenę buty na allegro nie znając ich rozmiaru. Pozdrawiam A to co napisałem to nie było na wyśmiewanie tylko podziwiałem twoją odwagę tego zakupu
 
Reakcje
0 0 0
#10
Re: Moja Makieta

Ja ze swojej strony chciałbym ci zaproponować zmodyfikować ten układ torowiska na dwutorowy.Ja gdy planowałem swoją makietę też chciałem zrobić tak jak ty ale potem doradzono mi żebym dołożył jeszcze jeden tor równoległy i nie żałuję tego.Z resztą spójrz na mój temat jak wygląda moja makieta.Koszty w sumie niezbyt większe, a można śmigać dwoma składami naraz na przykład.Fajnie że zaczynasz od czegoś małego,bawią mnie zakładane tematy z rozrysowanymi wielkimi planami układu torowego ,dziesiątkami stron dyskusji co ma jak zamiar zrobić a potem ślad po planach i budowie wielkiej makiety znika.Życzę powodzenia w dalszej budowie.Pozdrawiam
 
OP
OP
B

bykus3d

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Re: Moja Makieta

Kuba ok nie gniewam się trochę głupio ,że nie zapytałem :)

Tomek dzięki za rade ale nie mam aż tak dużo taboru :) Może w przyszłości :D
 
Reakcje
0 0 0
#13
Re: Moja Makieta

Proponuję kupić peron w sklepie modelarskim,Bo jakoś nie potrafie se wyobrazić jak ty chcesz wykonać peron z zapałek.Chociaż byli i tacy ludzie co chcieli z zapałek zrobić torowisko :).Ja kupowałem gotowe perony do mojej makiety i teraz ostatnio kupiłem akcesoria do peronów w postaci ławek, tablic z rozkładem jazdy itp.
 
Reakcje
0 0 0
#17
Re: Moja Makieta

bykus3d napisał(a):
Część dajcie jakieś plany peronu bo chcem taki z zapałek wykonać :d
1. Podziw za ambicję (peron z zapałek :D ), bo to raczej ''mission imposible''.

bykus3d napisał(a):
Część dajcie jakieś plany peronu
2. A może ty byś nam dał jakieś bliższe wymiary okolic w których to chcesz peron budować, a przy okazji całej makiety (chodzi o to czy zostawisz jakieś miejsce na krańcu makiety)?
 
OP
OP
B

bykus3d

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Re: Moja Makieta

Teraz podziele się z wami informacją.Jestem sobie w piwnicy i przechodzę obok sąsiada z naprzeciwka mojego mieszkania.Usłyszałem że coś syczy podszedłem a tam taka makieta ,że głowa boli domki,zwrotnice,parowozy chyba z 15sztuk parowozów jakieś lokomotywy teraz dostałem klucz od piwnicy i mam dbać o nią i w ogóle tak się ciesze :) Dam fotki jutro :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 30
Planuję 5
Planuję 5
Planuję 11
Planuję 95

Podobne wątki